Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
139 postów 40 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Co bardziej niebezpieczne: covid czy szczepionka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego tyle dowodów jest zamilczanych? - pyta Paul Craig Roberts.

 

Ilu Amerykanów jest tak dzielnych jak Cole Beasley, wybitny gracz futbolu amerykańskiego, grający w Buffalo Bills, który oznajmił, że prędzej zrezygnuje z gry niż podda się protokołowi szczepień NFL?

Na pracowników resortu zdrowia i wielu innych Amerykanów wywierane są naciski, aby się szczepili, bo inaczej będą zwolnieni. Na przykład jeden szpital w Teksasie ustanowił szczepienie jako niezbędny warunek dla wszystkich pracowników. Rozumiem wahanie pielęgniarek i lekarzy , będących świadkami poważnych komplikacji zdrowotnych i śmierci w wyniku szczepienia i nie chcących poddać się ryzyku. Tym bardziej, że przez 16 miesięcy byli wystawieni na ryzyko lecząc zakażonych. Teraz mówi się o nich, że są ryzykiem dla pacjentów, bo nie są zaszczepieni i zmusza do akceptacji ryzyka szkody na zdrowiu spowodowanej szczepionką.

Zauważcie, jak szybko amerykańskie korporacje oswoiły się z myślą, że mogą rozstrzygać w sprawach głęboko osobistych swoich pracowników. Już nie są to tylko amerykańscy prezydenci jak np. Bush i Obama, którzy nie zważali na nasze prawa konstytucyjne, za to zamykali do więzienia i karali bez żadnego procesu sądowego. Teraz prywatne, komercyjne korporacje domagają się prawa do rozstrzygania za nas w naszych prywatnych sprawach.

Co to nam mówi o wierze w wolność w Ameryce? Widzimy, że to ostatnia rzecz, o której myślą państwowi i niepaństwowi reprezentanci. Wolność? Co to jest? Prawo nie zgadzać się z władzą, szefem, mediami? To jest terroryzm. Teorie spiskowe. To odmowa współpracy, więc róbcie, co wam każą.

To przeżywa każdy, kto pracuje dla jakiejkolwiek amerykańskiej korporacji. Zaszczepcie się. Idźcie na szkolenie o zwiększeniu wrażliwości i uważności. Poddajcie się, poddajcie się!

To jest dzisiejsza Ameryka. Zauważcie, jak szybko to przyszło. Porównajcie dzień dzisiejszy do czasu sprzed 16 miesięcy, a zobaczycie, jak szybko tracona jest wolność.

Podczas zimnej wojny w XX wieku Amerykanie słyszeli o „ujarzmionych narodach”. Dziś sama Ameryka jest takim ujarzmionym narodem.

Żądania pracodawców, aby pracownicy się zaszczepili nie są tylko użyciem siły przeciw osobistym decyzjom i naruszeniem wolności. Wiele wskazuje na to, że narzucone szczepienia zagrażają ludzkiemu życiu. Wiele dowodów pokazuje wysoki procent przypadków śmierci i komplikacji poszczepiennych, a także na to, że sama szczepionka wywołuje nowe warianty.

O wynikach naukowych miano debatować publicznie. Zamiast tego dowody są niszczone. Jeżeli dowody są błędne, należałoby wykazać, że tak jest. Dlaczego zatem są niszczone? Jak to możliwe, że wysocy urzędnicy i przedstawiciele zarządów korporacji ignorują niebezpieczeństwo, na które wystawiają swoich pracowników? To spisek przeciwko życiu, jak ludzi się domyślają, lub głupota i niekompetencja osób na kierowniczych stanowiskach? Żadna odpowiedź nie może nas uspokoić.

Dr Peter McCullough wprowadził jedno z całkiem jasnych ostrzeżeń, jakie wydali wysoko wykwalifikowani fachowcy, ludzie erudycyjnie stojący wyżej nić Tony Fauci, lekarski biurokrata, którego życiowe dokonania ograniczają się do maksymalizowania zysków przemysłu farmaceutycznego.

Dr. Peter McCullough: szczepionki przeciw covidowi zabiły 50 tysięcy Amerykanów. Czy Stany Zjednoczone przygotowują się do przymusowego szczepienia ludzi?

Dr. McCullough jest zastępcą szefa interny na uniwersytecie Baylor, w Warco, w Teksasie, redaktorem naczelnym Reviews in Cardiovascular Medicine, oraz American Journal of Cardiology, wydawcą podręcznika Cardiorenal Medicine i prezydentem Towarzystwa Kardiologicznego.

„Pierwszą falą bioterroryzmu był wirus dróg oddechowych, który rozszerzył się po całym świecie a dotknął relatywnie mało ludzi – około 1% całej populacji – ale wywołał wielki strach” - powiedział Dr. McCullough podczas webinaru Oval Media, w którym uczestniczyli też inni lekarze. Zaznaczył, że wirus uderzył „głównie w słabe i najstarsze jednostki, ale dla innych, zdrowych ludzi miał skutek taki jak zwykłe przeziębienie”.

Doktor McCullough leczył wielu pacjentów z tą chorobą, pisał o tym artykuły, sam tę chorobę przeszedł, a także doświadczył śmierci na covid we własnej rodzinie.

Uważa, że strach spowodowany wirusem bardzo szybko został użyty do stworzenia strategii, mającej ogromny wpływ na ludzki żywot, jak np. drakońskie lockdowny.

„Wszystko, co w reakcji na tę pandemię zrobiono w publicznej służbie zdrowia, jeszcze to pogorszyło” - powiedział. Powiedział też, że jako lekarz leczący pacjentów z covidem, już na początku stosując leczniczy reżim, skrócił czas hospitalizacji o 85% i o tym pisał artykuły. Jednak „spotkał się z oporem na wszystkich poziomach. Na szczęście miałem dość sił, aby opublikować dwie prace, jedyne w całej literaturze medycznej, które uczą lekarzy, jak leczyć pacjentów z covidem-19 w domu i uniknąć hospitalizacji. Doszliśmy do wniosku, że rezygnacja z wczesnego leczenia była ściśle związana z produkcją szczepionki, a cały program – w pewnym sensie faza bioterrorystyczna – został rozpoczęty po to, by utrzymać społeczeństwo w strachu i izolacji i przygotować na zaakceptowanie szczepionki, co się jawi jako druga faza bioterrorystycznej operacji.”

McCullough wyjaśnił, że tak koronavirus, jak szczepionki dodają „do ludzkiego ciała białka kolczaste ( spike protein), co jest odkryciem celu tego bioterrorystycznego badania.”

Przyznał, że nie mógł wystąpić z tym publicznie i powiedzieć to w ogólnopaństwowej telewizji, ponieważ lekarski establishment był temu przeciwny. „Z czasem stwierdziliśmy, że już nie możemy komunikować się z instytucjami rządowymi. Właściwie nie mogliśmy komunikować się z naszymi kolegami szerzącymi propagandę we wszystkich strukturach lekarskich, gdyż wszyscy zdali się jakoby zaczarowani, lub jak zahipnotyzowani.”

„Dobrzy lekarze robią rzeczy nie do pomyślenia, jak iniekcje aktywnego biologicznie messengera RNA, który produkuje ten patogenny spike protein, ciężarnym kobietom. Myślę, że jak się ci lekarze przebudzą z transu, będą w szoku, gdy uświadomią sobie, co tym ludziom uczynili” - powiedział i powtórzył to, co powiedział z dr. Harveyem Rischem, profesorem w Szkole Zdrowia Publicznego na Fakultecie Lekarskim Yale, miesiąc temu w rozmowie z moderatorką Laurą Ingraham dla Fox News.

Latem ubiegłego roku McCullough zainicjował wczesne leczenie, aby pacjenci kowidowi nie byli hospitalizowani, w czym uczestniczyli lekarze z USA i zagranicy. Lekarz zaznaczył, e niektóre rządy usiłowały zabronić lekarzom tej formy leczenia, ale przy pomocy Stowarzyszenia Lekarzy i Chirurgów udało się wydać poradnik dla pacjentów w domowej pieczy, a w USA zorganizowano 4 różne telemedyczne służby i 15 regionalnych.

W ten sposób ludzie zarażeni covidem-19, mogli zadzwonić na te służby i zażądać przepisania leków, które mogli odebrać w miejscowej aptece wyjaśnił.

„Zanim władza zrozumiała co się dzieje, obniżyliśmy w Stanach epidemiczną krzywą” - powiedział McCullough. „Od końca grudnia przy pomocy 500 lekarzy i służb telemedycznych rozpoczęliśmy leczenie i dziś leczymy na covid-19 ok. 25% amerykańskiej populacji w grupie ryzyka 50+ z chorobami współistniejącymi i z poważnymi objawami. Widzimy, że chodzi o drugą fazę bioterroryzmu, nie wiemy kto za tym stoi, ale wiemy że chcą wbić igłę w ramię każdego człowieka i wstrzyknąć mu messenger RNA lub adenowirowe DNA“ - powiedział ostrzegając przed tą eksperymentalną szczepionką, która może w ostatecznym wyniku prowadzić do nowotworu i sterylizacji młodych kobiet.

Doktor McCullough określił swój cel jako utworzenie dużej grupy ludzi, do której się system niedostanie, obejmującą osoby, które już wirus przechorowały, te z odpornością, dzieci, kobiety ciężarne i w płodnym wieku.

Kardiolog mówił dalej, że szczepienie ludzi młodych nie ma żadnego klinicznego sensu, a nawet są przypadki myokarditidy (zapalenia mięśnia sercowego – przyp. mój) po szczepieniu, a także o tym, że Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wie o setkach alarmujących przypadków obrzęków serca u dorastających młodych ludzi. Oskarżył lekarski establishment o zaniedbywanie zrobienia czegokolwiek, aby obniżyć ryzyko związane ze szczepieniami.

Jako człowiek, który przewodniczył ponad dwadzieścia lat w FDA i Narodowym Instytucie Zdrowia, monitorującym bezpieczeństwo szczepionek, miał McCullough prawo do krytyki sposobu, w jaki sposób te szczepionki zostały wprowadzone.

„W ramach tego programu nie ma żadnej krytycznej komisji do monitorowania bezpieczeństwa danych. Bez jakichkolwiek środków bezpieczeństwa widzicie co się dzieje. W istocie chodzi o największą aplikację biologicznego produktu z największą zachorowalnością i śmiertelnością w dziejach naszej planety. Jak wiecie, mamy ponad 5 000 zmarłych i ok. 15 000 hospitalizowanych osób. Jak wiecie, w UE jest ponad 10 000 zmarłych. Pracujemy z danymi z Centrum Opieki Zdrowotnej (CMS), mamy dobre wskazówki i wiemy, iż rzeczywista liczba jest dziesięciokrotnie wyższa.”

Ponieważ baza danych niepożądanych reakcji poszczepiennych (system VAERS) zawiera ok. 10% negatywnych reakcji na szczepionki, dlatego musiał posłużyć się informacjami z innych źródeł – wyjaśnił McCullough. „Teraz mamy informatora wewnątrz CMS i dwóch w CDC. Myślimy, że mamy 50 000 martwych Amerykanów. Pięćdziesiąt tysięcy martwych. W rzeczywistości mamy także dziennie dużo więcej przypadków śmierci w wyniku szczepień, niż w wyniku wirusowych zachorowań. Jest to więc programowy bioterroryzm w czystej postaci.”

Dalej Dr McCullough nadmienił, że miał na swoim oddziale ludzi mających zakrzepicę żyły wrotnej, myokarditidu i problemy z pamięcią w wyniku szczepień.

„Jeżeli mówicie, że wszystko to jest programem fundacji Gatesa na redukcję ludności, to wszystko do tej hipotezy pasuje, prawda? Pierwsza fala miała zabić starych ludzi przez infekcję dróg oddechowych, druga miała zmieść tych, którzy przeżyli i zwrócić się do młodych przez sterylizację. Jeśli nie wiecie, czym się tak naprawdę interesują, to nie starymi ludźmi. Chcą dzieci. Tak, chcą dzieci, dzieci, dzieci!”. Powiedział też o tym, że w kanadyjskim Toronto miesiąc temu wabili dzieci na lody, jeśli się zaszczepią. Według jednej informacji w prowincji Ontario, gdzie zgoda rodziców na szczepienie dzieci nie jest wymagana, namawiano dzieci do zaszczepienia szczepionką Pfizer na specjalnej akcji. „Trzymali rodziców z boku i zaszczepili ich dzieci“ powiedział lekarz dodając, że matka jego kanadyjskiej żony była siłą zaszczepiona wbrew swojej woli.

McCullough przewiduje, że Stany Zjednoczone przygotowują się na to, aby zmusić ludzi do zaszczepienia. „Musimy to powstrzymać i ustalić, co za tym stoi“ zakończył.

 

Is the Danger Covid or the Vaccine? - wyszedł 21.6.2021 na stronach Paula Robertsa.

KOMENTARZE

 • "Co bardziej niebezpieczne: covid czy szczepionka?"
  Złe pytanie.
 • Autor
  Bardzo dobry artykuł ukazujący rzeczywiste intencje zleceniodawców i sponsorów tej covidowej "hucpy". Jest ich coraz więcej, lecz ze względu na cenzurę, mają ograniczone możliwości dotarcia do szerszych rzesz naszych społeczeństw. Dlatego należy je powielać i publikować, gdzie tylko się da. Sam internet to za mało, ludzi należy uświadamiać na wszelkie dostępne sposoby, bo nigdy już nie powrócimy do normalności.
 • Autor 5*
  DK
 • Faszyzm
  Dobry artykuł, ale czy tak trudno podać link do oryginału?

  Paul Roberts nie wie, czy udaje, że nie wie, jak zmieniono ustrój Ameryki i całego świata. Rządami rządzą dwie korporacje, a mianowicie Black Rock i Vanguard i kilka pomniejszych - które mają największe udziały we wszystkich możliwych akcjach, w każdej dziedzinie gospodarki i ogólnie życia społeczności - od wydobycia surowców do produkcji i sprzedaży żywności włącznie. Kto stoi za tymi korporacjami nie jest podane do publicznej wiadomości, ale jest to właśnie ten jeden promil, który posiada niemal wszystko, co jest w czyimkolwiek posiadaniu. Można się domyślać, kto należy do tej wąskiej grupy, do tej kabały, która planuje wyludnienie ziemi, całkowite wywłaszczenie ludzkości i pełną nad nią władzę... ci sami, którzy kiedyś ogniem i mieczem „nawracali” Słowian, ci sami, którzy byli właścicielami imperium, nad którym nigdy nie zachodziło słońce, ci sami, którzy kolonizowali Afrykę i w imię Boga mordowali ludność obu Ameryk - teraz sięgają po niekwestionowaną władzę nad całym światem, jednocześnie planując największe ludobójstwo, jakiego kiedykolwiek dokonali w znanej nam historii.
  https://www.bitchute.com/video/XVJivdiC4hWB/
 • Poniżej przykład, jak masowe szczepienia dały życie TYSIĄCOM ANGOLI, a ich BRAK prowadzi do odwrotnego efektu w Rosji
  Czy to przypadkiem nie są SYMPTOMATYCZNE wykresy? Pytanie do "antyszczepienników":

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/162633,ciekawe-porownanie-zachorowan-na-covid19-w-rosji-i-anglii
 • @Lotna 17:23:28
  Bezcenny post połączony z linkiem w tej dyskusji, bo o Black Rock i Vanguard w mainstreamowych mendiach cisza. Kariera szefów podobana do B. Gatsa, co maluczkim ma uzmysłowić ich "geniusz". Black Rock ma powiązania też z Wuhan.
 • @ Autor
  Podzielam zdanie Szanownego ABX, że to złe pytanie.
  Wg mnie w tytule powinien występować cudzysłów:

  " Co bardziej niebezpieczne: covid czy "szczepionka" ? "

  W cudzysłowie powinno znajdować się słowo "szczepionka"

  Ale za zadanie samego tytułowego pytania daję oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Lotna 17:23:28
  Słusznie podsumowujesz Lotna. Też już dawno temu zauważyłem, że ten cały pan Roberts to opisuje pewne fragmenty rzeczywistości w oderwaniu od całości procesów dziejowych, przez co wydaje się być "trochę w ciąży" ze zdrowym rozsądkiem. Kto jak kto, ale on u schyłku życiowej drogi, który swego czasu pomagał "sterować demokracją" powinien pisać jaśniej i odważniej. Za komuny, bodajże Passent, wyraził opinię o podobnej "odwadze" polskiej inteligencji, która to w postulatach do rządu ostrożnie szeptała "pieczywko proszę", w przeciwieństwie do robotników, którzy potrafili tupnąć i krzyknąć "żądamy chleba".
 • @Berkeley72 17:39:07
  1. "Poniżej przykład, jak masowe szczepienia dały życie TYSIĄCOM ANGOLI, a ich BRAK prowadzi do odwrotnego efektu w Rosji..."

  2. "Według Reutersa..."

  Jak widzisz ścianę, to weź się rozpędź i ....

  Po tym co napisałeś, to na pewno zadziała lepiej niż doktorat w Berleley
  ;-DDD
 • @Jasiek 18:10:57
  //...lepiej niż doktorat w Berleley//

  Zauważ proszę Jaśku, że we władzach III Rzeszy też wielu nazistów miało doktoraty.
  Z doktoratem jest trochę jak z atrakcyjnym biustem u laski. Można go wykorzystywać do zbożnych celów (przyciągnięcie wartościowego partnera czy wykarmienie potomstwa) lub diabolicznych (rozbijanie małżeństw, łajdaczenie się) :-)
 • Autorze 5!
  „Nigdy nie istniała żadna epidemia wirusowa! (…) Koronawirus, to mechanizm manipulacyjny, kreacja teatralna i wydarzenie medialne. Jest to biznes, jakich wiele, który dotuje interesy osób powiązanych z rodami czarnej szlachty, żyjącej z wyzysku człowieka, przez człowieka. (…) Coś, co zostało wykryte i nazwane pół wieku temu, posłużyło do spektaklu, opartego na zyskownej zamianie ról, a mianowicie koronawirus ofiarował swoje nazwisko – chorobie radiacyjnej oraz ideologii światowego kryzysu, na co wyraziliście niemą zgodę, poprzez bierne przyjęcie reguł prawnych, narzuconych przez rząd fetyszystów, stających się demiurgami, napędzającymi ludobójców”
  „Koronowirus, czyli fałszywa pandemia covid-19: bezczelna grabież i totalitarny zamordyzm‼ Koronowirusowe oszustwo bazujące na corocznej grypie jest w pełnym galopie, społeczeństwo polskie, tak jak wszystkie pozostałe niestety, sprawdziło się dotychczas w roli istot bezmyślnych doskonale.

  Zorganizowane żydostwo może się zaśmiewać do rozpuku, ich teoria o »gojach« została potwierdzona w praktyce. Może nie jesteśmy zwierzętami, jak twierdzi Talmud, którym faszeruje się wadliwe mózgownice plemienia wybranego przez diabła (Jan 8:44), ale z pewnością reprezentujemy coś w rodzaju zbiorowego idioty, nawet nie wiejskiego głupka, który ma swój własny, barwny świat, tylko kompletnego idioty, któremu można wmówić absolutnie wszystko. Głupkowi nie można”.
 • @Playset 17:40:06
  Ludzie i zaszczepieni, i niezaszczepieni, nie radzą sobie psychicznie z mobingiem państwowym, polityczno-marketingowym. Nie boją się wirusa. Boją się własnego rządu i ich decyzji. Boją się psychopatycznych polityków i lobbystów. Kłamstwa rozsiewane są po kraju jak chwasty i dokłada się wszelkich starań, by one opanowały każdy skrawek życia człowieka. Rzuca się wężami i kamieniami w już zastraszonych. Chaos, turbulencje, chaotyczne zmiany kierunków, fruwające strzykawki, wysokie ceny za bilety do teatru politycznego, którego już mało kto może spokojnie oglądać, i wybuchy grozy, okrywanej kapą milczenia , udawania nic niewidzenia, udawania normalności. A niby wojny nie ma. Czy ktoś z was wie kiedy w historii Polski aż tak rząd krajowy prześladował wykształconych lekarzy jak dziś ? lekarzy gotowych ratować człowieka, bo mają sumienie i są uczciwi ?/? Głupota wypuszczona na wolność panoszy się a mądrość za kratami w lochu…. zło samo z siebie nie odchodzi w siną dal. Ale ci, którzy wypuszczają zło na ludzi zapominają, że ono wróci do nich zwielokrotnione. Co zasiane, to potem zebrane. Takie jest skuteczne Prawo wyższe od tego ludzkiego.

  Bajka: W pewnym państwie tak się królewscy politycy dla swej pracy poświęcili i przyłożyli aż wszystkich co do nogi wybili. I nawet tego nie zauważyli. Ordery za zasługi sobie nawzajem przyczepili. I szczęśliwie sobie dalej żyli. Nikt im nie przeszkadzał, bo nie było nikogo. W tym czasie dzika zwierzyna mocno się rozpleniła i królewskich polityków zaskoczyła. Pewnego dnia dzikość w dzikiej zwierzynie polityków dopadła i z czosnkiem niedźwiedzim zjadła.
 • @kula Lis 69 18:49:34
  Zawsze "Liska" posty doceniałem, lecz tym razem jestem zaskoczony, bo nigdy Tobie nie dorównam. Dzięki takim jak: Ty, Białas, Ruszkiewicz, Opara, Nowopolski, Kmieć, Rzeczpospolita i jeszcze kilku ze "starej gwardii" Neon jeszcze istnieje i jest coraz częściej odwiedzany. Tak trzymać, a powrót wielu "marnotrawnych synów" bliski, czego wszystkim życzę.
 • @Berkeley72 "Zachowania antyspołeczne to cecha inteligencji w świecie pełnym konformistów." -Nikola Tesla
  .

  https://i.pinimg.com/originals/69/ba/a3/69baa328a019ae1711c61f5d5e99f286.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 19:25:33
  " "Zachowania antyspołeczne to cecha inteligencji w świecie pełnym konformistów." -Nikola Tesla"

  Ten sam Tesla, który powiedział, że mógłby przepołowić Ziemię, albo że przesyłanie energii na odległość może być doskonałym narzędziem kontroli całych narodów????

  Pozdro!
 • @Nibiru 18:20:48
  "Zauważ proszę Jaśku, że we władzach III Rzeszy też wielu nazistów miało doktoraty."

  Ciekawe jakiego tytułu naukowego dochrapał się Mengele...

  Pozdro!
 • @Lotna "teraz sięgają po niekwestionowaną władzę nad całym światem, planując największe ludobójstwo, jakiego kiedykolwiek
  dokonali."


  https://m.neon24.pl/129ad583ed4f5ea77c7fdfead761c97e,14,0.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • Autorze uzupełnienie.
  Szczepienia ponure fakty cz I. Szczepienia nie zlikwidowały epidemii. Szczepienia są jednym z najbardziej kontrowersyjnych zabiegów medycznych, ponieważ poddawane są nim osoby zdrowe ryzykując powikłania a nawet utratę zdrowia lub życia. Każdy z nas powinien podjąć decyzję świadomie znając potencjalne skutki uboczne, zagrożenia i ewentualne korzyści. W procesie poznania ważny jest również kontekst historyczny i prawda na temat roli szczepień w likwidowaniu epidemii. Powszechne przekonanie, że szczepienia pomogły zwalczyć epidemie wyrosło na wieloletnim i systematycznym kształtowaniu opinii publicznej przez środowiska medyczne , farmaceutyczne i wypowiedzi lekarzy. Jednakże fakty historyczne i naukowe temu przeczą. Faktem jest że epidemie już się praktycznie skończyły, zanim zanim zaczęto przeciw nim szczepić. Potwierdzają to oficjalne dane epidemiologiczne dotyczące: Gruźlicy (Anglia, Walia, USA), szkarlatyny, odry, kokluszu, ospy (Anglia, Walia), dyfterytu (Anglia, Walia, USA, Szwecja, Dania). W Australii także stwierdzono, że epidemie odry, dyfterytu, polio, kokluszu, gruźlicy praktycznie już się kończyły, kiedy zaczęto wprowadzać szczepionki. Dane graficzne pokazują, że nie miały one żadnego wpływu na spadek występowania różnych chorób zakaźnych źródło (Sinclair, 2006). Współczynnik zgonów z powodu szkarlatyny, błonicy, kokluszu i odry wśród dzieci poniżej 15 go roku życia w Anglii pokazuje, że 90% spadek śmiertelności nastąpił pomiędzy 1860, a 1965 rokiem, a więc przed wprowadzeniem masowych szczepień i antybiotyków (Sinclair, 2006). Tym niemniej pod koniec epidemii przypisano sobie sukces. Wymienione choroby przestały być przyczyną zgonów na dużą skalę jeszcze przed wprowadzeniem odpowiednich szczepionek. Spadek epidemii został spowodowany poprawą warunków wyżywienia i higieny: zaopatrzenia w czystą wodę i udoskonaleniu procesu odprowadzania ścieków, zmniejszeniem stopnia niedożywienia, zmiany warunków życiowych i zmniejszeniem liczby ludności żyjących w skrajnej nędzy. Podczas budowy Kanału Panamskiego wyeliminowano żółtą febrę wśród białej populacji przez poprawę warunków sanitarnych. Natomiast wśród czarnej populacji, gdzie tego nie zrobiono ilość zachorowań pozostawała nadal wysoka. Wiele najstraszliwszych epidemii chorób takich jak trąd, dżuma, tyfus skończyło się w Europie jeszcze przed szczepieniami czy antybiotykami. W Polsce szczyt zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby (WZW) typu B przypadł na lata 1992-1993, a szczepionkę wprowadzono dopiero w 1997 roku. Wprowadzenie kartek na środki czystości w stanie wojennym, olbrzymia inflacja i coraz większe trudności z zaopatrzeniem w żywność, doprowadziły do ponownego wzrostu zachorowań na WZW. Poprawa stanu higieny po zmianach w 1990 r spowodowały kolejny spadek zachorowań. Jak z tego wynika wprowadzenie szczepień nie miało żadnego wpływu na zmniejszenie liczby zachorowań. I wojna światowa była początkiem przymusowych szczepień w wojsku.
  Tzw. hiszpańska grypa z 1918 roku, która zabiła od 20 do 40 milionów ludzi rozpoczęła się po masowych szczepieniach w wojsku.
  Po szczepieniu przeciwko żółtej gorączce w Armii USA, w ciągu 6 miesięcy zmarło 63 żołnierzy, a u 28 585 wystąpiło zapalenie wątroby. W krajach, które nie szczepiły jak np. USA (gruźlicę), Walia i Anglia (szkarlatynę), notowano taki sam spadek zachorowań jak w krajach, które masowo szczepiły. Natomiast w przypadku ospy w Anglii oraz błonic we Francji czy Danii, po szczepieniach zaobserwowano wzrost zachorowań. Jeśli spojrzeć na statystyki ospy w mieście Leicester w Anglii, to można zauważyć, że mieli oni jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie a zachorowania na ospę były wyższe niż gdziekolwiek. Mieszkańcy zwołali wiec z udziałem burmistrza i urzędników zdrowia. Władze uległy naciskom publicznym o zaprzestaniu szczepień. Przewidywano, że miasto stanie się światowym ogniskiem choroby a decyzja o zaprzestaniu szczepień obowiązkowych niesie ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. Wynik okazał się odwrotny do przewidywań. Po zaprzestaniu szczepień Leicester zanotowało najniższy poziom infekcji ospy i zgonów.
  Dr Suzanne Humphries źródło

  https://sekrety-zdrowia.org/wp-content/uploads/2017/02/ospa-a-szczepienia-Anglia-1024x650.png
  W Niemczech w 1940 roku wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciw błonicy. W ciągu 5 lat liczba zachorowań zwiększyła się z 40 000 rocznie do 250 000 rocznie. Po zaszczepieniu 96% populacji przeciwko ospie, wystąpiła epidemia, która zabrała 125 000 ofiar.
  W latach 1970 w Indiach zaszczepiono przeciwko gruźlicy 260 000 ludzi. Okazało się jednak, że najczęściej chorowały osoby zaszczepione. (Lancet 12/1/80 s.73). W Polsce w 1973 roku w Wielkopolsce wybuchła epidemia właśnie u dzieci zaszczepionych. W 1977 roku dr Jonas Salk, twórca szczepionki przeciw polio, oświadczył przed Komisją Kongresu USA, że masowe szczepienia przeciw polio były przyczyną większości zachorowań. (Science 4/4/77, Abstracts). W 1978 roku w Szwecji na 5140 przypadków kokluszu, aż 84% miało miejsce u dzieci zaszczepionych (BMJ 283: 696-697, 1981) ..

  Dlaczego w Polsce jest przymus szczepień?

  Polska ze swym totalitarnym systemem przymusowych szczepień jest idealnym poligonem doświadczalnym i źródłem zysków dla karteli farmaceutycznych. Ich ofiarami są niestety bezbronne dzieci. Powoli do środowiska medycznego zaczyna docierać prawda o oszustwach i manipulacjach firm farmaceutycznych dotyczących szczepień.
  Czas już najwyższy, aby lekarze zrobili rachunek sumienia i ratowali resztki prestiżu swojego zawodu bo już zrobienie z medycyny biznesu bardzo ten prestiż nadwyrężyło. Agresywne promowanie, nawet wymuszanie tych szczepionek szkolnym dziewczętom (także chłopcom) nie opiera się na żadnych dowodach naukowych dotyczących zdrowotnych korzyści szczepień (bo takich brak), a wyłącznie na korporacyjnej żądzy zysku i korupcji, nagminnie stosowanej przez producentów szczepionek, którzy przekupują krajowych i lokalnych polityków oraz administratorów publicznych funduszy. Z przykrością należy dodać, że to odbywa się przy pomocy medycznych ekspertów, posługujących się korporacyjną reklamą jako dowodem skuteczności i bezpieczeństwa szczepionek. Przegłosowany w sejmie bezprawnie obowiązek szczepień jest groźny dla zdrowia naszych obywateli

  Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Wiąckowski
 • Autorze
  Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm – kolejne wyniki badań. Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm powodując gwałtowny wzrost komórek nowotworowych krążących po całym ciele w tym w płucach. Do takiego wniosku doszli naukowcy Albert Einstein College Uniwersytetu Yeshiva. Badania prowadzone przez zespół pod kierunkiem George Karagiannis koncentrowały się na skutkach jakie powoduje chemioterapia w przypadku raka piersi. Planowane są wkrótce kolejne tego typu testy pod kątem innych tkanek. Wyniki opublikowano w Science Translational Medicine – Neodjuwantowa chemioterapia powoduje przerzuty z raka piersi za pośrednictwem mechanizmu TMEM. Zauważono między innymi, że rak piersi szybko rozprzestrzenia się na inne części ciała, kiedy trzy rodzaje komórek są w bezpośrednim kontakcie. 1. Komórki śródbłonka, 2. Tie2-Hi mikrofagi okołonaczyniowe i 3. komórki nowotworowe wytwarzające białko MenA, wzmacniające zdolność komórek rakowych do inwazji naczyń krwionośnych i szybkiego rozprzestrzeniania się tworząc odległe przerzuty.

  https://sekrety-zdrowia.org/wp-content/uploads/2017/07/Chemioterapia-rozprzestrzenia-raka-na-ca%C5%82y-organizm-kolejne-wyniki-bada%C5%84-600x337.jpg

  W momencie kiedy te trzy rodzaje komórek wejdą ze sobą w kontakt tworzą przyjazne środowisko do przerzutów tzw Tumor Microenvironment of Metastasis (TMEM). Wraz ze wzrostem współczynnika TMEM rośnie ryzyko przerzutów. Badania prowadzone na myszach i ludziach, wykazały że po zastosowano chemioterapii wzrasta poziom TMEM. U większości pacjentów, u których zastosowano w leczeniu paklitaksel, doksorubicynę i cyklofosfamid wzrósł poziom TMEM. U kilku nawet pięciokrotnie w porównaniu z wynikami biopsji przed chemioterapią. Podsumowując, chemioterapia pomimo zmniejszenia rozmiarów guza znacznie zwiększa ryzyko przerzutów.

  Ryzyko chemioterapii
  Zasadność chemioterapii staje pod coraz większych znakiem zapytania. Wyniki badań z ostatnich lat bezsprzecznie wykazują, że stosowanie chemioterapii bardzo często powoduje odwrotny skutek do zamierzonego. To co miało leczyć – szkodzi. Kilka lat temu odkryto, że zdrowe komórki uszkodzone przez chemioterapię wydzielają więcej białka WNT16B, co zwiększa przeżywalność komórek rakowych, powodując wzrost guza i odporność na dalsze leczenie. W ubiegłym roku The Lancet opublikował materiały z zebranych statystyk, z których wynika, że nie sam nowotwór ale chemioterapia jest przyczyną śmierci pacjentów chorych na raka. Chemioterapia co prawda zabija komórki guza, lecz pozostawia komórki macierzyste odporne na chemioterapię i radioterapię, a to one powodują przerzuty. Naturalnie jest bardzo toksyczna zabija zdrowe komórki prowadząc do upośledzenia układu immunologicznego i wyniszczenia organizmu. Naukowcy od lat poszukują bezpiecznych i skutecznych sposobów leczenia raka, ale z powodu nacisków i lobbingu korporacji farmaceutycznych, które czerpią olbrzymie zyski z kosztownych zabiegów, naturalne substancje pomimo obiecujących wyników nie są wdrażane. Są wręcz potępiane i ośmieszane w domenie publicznej na rzecz kosztownych, aczkolwiek szkodliwych i ryzykownych zabiegów.
 • Antybiotyki wyrządzają więcej szkód niż do tej pory sądzono
  Antybiotyki mogą uratować życie, ale powinny być podawane wyłącznie w sytuacjach, które bezwzględnie tego wymagają. W każdym innym przypadku przynoszą dużo więcej strat niż pożytku. Według statystyk WHO aż 70% antybiotyków przepisywanych jest niepotrzebnie. W przypadku zakażeń wirusowych antybiotyki nie zwalczają drobnoustrojów, jedynie prowadzą do uodparniania się na nie bakterii chorobotwórczych i osłabienia przyjaznej flory. Do tej pory sądzono, że wystarczy podanie osłonowo probiotyku by uchronić przed skutkami. Niestety antybiotyki niosą ze sobą wiele więcej szkód a tym samym zagrożeń.

  Antybiotyki działają negatywnie
  Im więcej ich stosujemy, tym szybciej rośnie procent bakterii na nie odpornych. Do dej pory sądzono, że oddziałują negatywnie na florę jelitową osłabiając w ten sposób organizm i przyczyniając się do problemów z trawieniem. Obecnie wiadomo, że jest kilka ważnych powodów, które należy brać pod uwagę by pochopnie nie stosować antybiotykoterapii jeśli nie ma ku temu zasadnych powodów

  https://sekrety-zdrowia.org/wp-content/uploads/2019/02/Antybiotyki-wyrz%C4%85dzaj%C4%85-wi%C4%99cej-szk%C3%B3d-ni%C5%BC-do-tej-pory-s%C4%85dzono-600x400.jpg Antybiotyki powodują dysfunkcje mitochondriów [1]
  Te małe mikroorganizmy są centrami energetycznymi komórek, odgrywają większą rolę niż jądra komórkowe. Mają wpływ na kondycję całego organizmu, metabolizm, zapadalność na choroby, długość życia. Większość energii generowanej przez mitochondria organizm wykorzystuje do podtrzymania funkcji życiowych. O tym jak zadbać o własne fabryki energii, co im szkodzi a co wzmacnia przeczytasz TUTAJ

  Antybiotyki niszczą nabłonek przewodu pokarmowego
  Niedawno badano w jaki sposób tkanka jelit reaguje na długotrwały kontakt z antybiotykami. Podano myszkom kilka popularny środków stosowanych u ludzi. Po czym pobrano próbki tkanki jelitowej, z przerażeniem odkryto, że komórki, że komórki nabłonka obumarły. [2]
  Nabłonek odpowiada za wchłanianie wody, cukru i składników odżywczych. Stanowi barierę dla bakterii i drobnoustrojów. Zniszczenie nabłonka przyczynia się do powstawania przeciekającego jelita, stwarza problemy trawienne i zaburza wchłanianie.

  Antybiotyki niszą mikroflorę na wiele lat
  Do tej pory sądzono, że skutkiem zażywania antybiotyków jest chwilowe zniszczenie bakterii żyjących w jelitach, a florę można łatwo odbudować jogurtami i probiotykami. Niestety pełne odbudowanie flory nawet po krótkiej kuracji może trwać do 5 lat.

  https://sekrety-zdrowia.org/wp-content/uploads/2018/01/Bakterie-determinuj%C4%85-kim-jeste%C5%9Bmy-wp%C5%82ywaj%C4%85c-na-zdrowie-i-%C5%BCycie-600x368.jpg
  Miały być lekiem na całe zło a stały się groźnym orężem
  Zbyt nierozważne i częste zażywanie antybiotyków doprowadza do sytuacji, kiedy organizm nie potrafi sam się bronić ani nie może liczyć na zdobycze farmacji. Powodują ogólny spadek odporności, zwiększają zapadalność na rozmaite zakażenia, sepsę, depresję, choroby autoimmunologiczne. Dlatego trzeba pamiętać o wspieraniu układu odpornościowego, a leków szukać nie w chemii lecz przyrodzie. Mówi się, że bakterie wykazują coraz mniejszą oporność, czarny scenariusz zakłada, że w niedalekiej przyszłości antybiotyki przestaną być skuteczne i nie będzie czym leczyć. Polska jest w czołówce krajów gdzie wydaje się najwięcej antybiotyków, a zmutowane bakterie stają się oporne na leczenie.

  https://sekrety-zdrowia.org/wp-content/uploads/2016/08/antybiotyki-dzieci.jpg

  Alternatywą są naturalne ziołowe środki na wszelkiego rodzaje infekcje działaniu antybiotycznym. Jeśli już musimy przyjąć to bądźmy 100% pewni, że zakażenie jest wywołane przez bakterie i zróbmy antybiotykogram. Pozwoli to uniknąć bezcelowego przyjmowania środków, które nie działają na konkretny szczep bakterii. U dzieci jest to szczególnie istotne, ponieważ ich układ odpornościowy dopiero się kształtuje. A i tak większość dziecięcych infekcji wywołanych jest przez wirusy.

  https://sekrety-zdrowia.org/antybiotyki-czynia-wiecej-szkod/
 • @Playset 19:10:46
  500 zł za szczepienie? Nieoficjalnie: Rząd rozważa nową zachętę. Rząd rozważa płacenie młodym osobom za poddanie się szczepieniu na koronawirusa? Tak wynika z nieoficjalnych informacji mediów.
  Jak donosi „Fakt” osoby, które zdecydują się na przyjęcie preparatu, otrzymają 500 zł.

  500 zł za szczepienie?
  Według ustaleń gazety wewnątrz obozu władzy trwają rozważania za wprowadzeniem finansowej zachęty. Wzorem ma być Grecja, gdzie od połowy lipca każda osoba w wieku 18-26 lat, która przyjmie szczepionkę, dostanie „od rządu” 150 euro.

  Nad rozpoczęciem podobnej akcji zastanawiają się polskie władze. Z ustaleń „Faktu” wynika, że oferta miałaby być skierowana do młodych w przedziale wiekowym 18-25 lat. Po zaaplikowaniu szczepionki każda osoba otrzymywałyby 500 zł.


  Ps...Daj się zaszczepić i tak umrzesz, a za 500 zł będziesz mógł się opić! Na artykuły Faktu warto brać poprawkę, ale gdyby to była prawda, to Rząd musi być mocno zdesperowany. Niech zaczną uświadamiać ludzi co to są choroby autoimmunologiczne. Proponuję lepsze rozwiązanie. Amnestia maturalna dla zaszczepionych! Gwarantuję, szczepionki zejdą jak świeże bułeczki!
 • @Autor
  Przeczytałem z dużym zainteresowaniem :)

  *****
 • @Playset 16:03:05
  Laureat Nobla miażdży narrację o szczepionkach na COVID-19..Im mniej eksponowani są ci, którzy mówią, że szczepienia na COVID-19, to wielki błąd, tym większe jest prawdopodobieństwo, że ci, którzy mówią odwrotnie, są tylko klakierami bioterroryzmu, opłacanymi przez projektantów Wielkiego Resetu.

  Bombshell: Nobel Prize Winner Reveals - C
  https://youtu.be/RZGuTNhNxOE
  Do nagród Nobla można mieć stosunek ambiwalentny. Nie są to bowiem wyróżnienia w 100% przyznawane obiektywnie. Jednak zachowując odpowiednią proporcję między krytycyzmem, a obiektywnym docenieniem tych, którzy na tę nagrodę jednak zasłużyli, powinniśmy o wiele uważniej przysłuchiwać się ludziom, którzy dostąpili zaszczytu bycia jej laureatami. W Polsce od ponad roku o pandemii COVID-19 mówią ludzie, którym zdecydowanie bardzo daleko do Nobla. Ilość ich wystąpień w telewizji, wymusza jednak pewnie u niektórych wrażenie, że mądrzejszych i bardziej kompetentnych „znawców” koronawirusa SARS-CoV-2 oraz szczepionek, na naszej planecie chyba już nie ma.
  Gdy ci „mędrcy” skacząc od telewizji do telewizji, zmieniają narrację tak często, jak poglądy na politykę zmienia Koalicja Obywatelska, to ludzie z o wiele większymi dokonaniami naukowymi, po prostu miażdżą tę natrętną machinę propagandy, której celem jest zniewolenie społeczeństw. Luc Montagnier, to współodkrywca wirusa HIV, który za to osiągnięcie, otrzymał wspomnianego Nobla. Cóż ten szanowany uczony mówi na temat szczepionek? Mówi na przykład, że globalna akcja szczepień na COVID-19, to ogromny błąd naukowy oraz medyczny. Według niego: „Nowe warianty (wirusa) są produktem i wynikiem szczepień. Widzisz to w każdym kraju, że jest tak samo: w każdym kraju zgony następują po szczepieniach. […] Co robi wirus? Czy umiera, czy tez znajduje inne rozwiązanie? […] Jest oczywiste, że nowe warianty są tworzone przez selekcję za pośrednictwem przeciwciał w wyniku szczepienia”. Montagnier od dłuższego czasu ostrzega, iż zmodyfikowany genetycznie koronawirus został zaprojektowany tak, aby zawierać DNA wirusa HIV. Miał nad tym pracować naczelny „covidowy guru” z USA Anthony Fauci. Zatem według francuskiego noblisty, masowe szczepienia podczas pandemii są „nie do pomyślenia”, a jednak dzieją się. Znów więc musimy sobie zadać pytanie: jak to możliwe, że w sprawie tak fundamentalnej dla ludzkości, tak wielu „znawców” w ogóle się ze sobą nie zgadza?

  Autorstwo: Marcin Kozera
  Źródło: ZmianyNaZiemi.pl Ps... Globalna akcja szczepień na COVID-19, to ogromny błąd naukowy oraz medyczny.” Nie to niestety żaden błąd, tylko celowe działanie, chyba nawet nie eksperyment, ale po prostu ludobójstwo.
 • "Co bardziej niebezpieczne: covid czy szczepionka?"
  ---------------------
  Najbardziej niebezpieczny dla ludzkości - jest czarci pomiot - natomiast szczepionka czy covid - to konsekwencja harców po Ziemi - czarciego pomiotu.
  Wniosek?
  Globalna hucpa świrsowa przeprowadzona z takim rozmachem przez czarci pomiot i tzw. restrykcje - świadczą o tym, że owa szczepionka - nie jest szczepionką - a jest etapem do depopulacji.
 • @Playset 16:03:05
  Nosisz maseczkę z jonami srebra? Przeczytaj to! Cząstki nanosrebra, używanego do odkażania, mogą dostawać się do organizmu człowieka.
  https://wolnemedia.net/obrazki/nanosrebro-1.jpg Nanocząstki srebra przedostają się do organizmu człowieka. Urządzenia medyczne stosowane w szpitalach mogą powodować akumulację srebra w wątrobie u pacjentów cierpiących na choroby tego organu – ustalił zespół pod kierunkiem polskich naukowców.

  Ze względu na swoje odkażające właściwości srebro jest materiałem wykorzystywanym w produkcji sprzętu medycznego, opatrunkach medycznych, a nawet maseczkach ochronnych. Zespół polskich naukowców podkreśla jednak, że analiz wymaga m.in. poziom wchłaniania nanosrebra z krwiobiegu, konsekwencje jego długotrwałej akumulacji w organach ciała oraz wpływ nanosrebra na środowisko. Zwiększony poziom nanosrebra w wątrobie może bowiem być niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka – podkreślono.

  Wyższe stężenie srebra u pacjentów cierpiących na różne patologie wątroby – niż u osób zdrowych – zaobserwował zespół pod kierunkiem prof. dr. hab. Wojciecha Bala z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk (IBiB PAN) oraz prof. dr. hab. med. Leszka Pączka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Naukowcy przebadali 28 zdrowych dawców narządów i 44 pacjentów z marskością wątroby. Wyniki opublikowali w czasopiśmie “International Journal of Molecular Sciences” (https://doi.org/10.3390/ijms22041782). Oprócz ekspertów z WUM i IBiB PAN w badaniach brał udział naukowiec z brytyjskiego University of Cambridge.

  Dokumentacja medyczna nie wskazywała na to, by chorzy mieli kontakt ze srebrem poprzez stosowanie opatrunków czy innych towarów konsumpcyjnych. Naukowcy postawili hipotezę, że uwalnianie srebra do naczyń limfatycznych i krwionośnych może być wynikiem kontaktu pacjentów ze sprzętem medycznym podczas ich długotrwałego leczenia klinicznego.

  Jednocześnie w wątrobie pacjentów zaobserwowano podwyższony poziom miedzi. Działa ona na ten organ wyjątkowo toksycznie, a jej nadmiar jest przyczyną występowania u pacjentów objawów genetycznego schorzenia, zwanego chorobą Wilsona. Podwyższony poziom miedzi może być powiązany z akumulacją nanocząstek srebra, ponieważ oba metale są usuwane z wątroby poprzez ten sam szlak metaboliczny. Nadmiar nanosrebra może „zatykać” drogę wyjścia dla miedzi i prowadzić do jej gromadzenia. Tę hipotezę trzeba jeszcze potwierdzić w badaniach laboratoryjnych – zastrzegają naukowcy.

  „Wciąż nie są określone normy dotyczące bezpiecznego poziomu ekspozycji na nanosrebro w zależności od drogi podania” – mówi prof. dr hab. med. Leszek Pączek z WUM, cytowany w informacji przesłanej PAP.

  „Rosnąca produkcja materiałów oraz wyrobów konsumenckich zawierających nanocząstki srebra sprawia, że jesteśmy coraz bardziej eksponowani na ten metal. Nanosrebro znajduje się już nawet w pyle miejskim, który wprowadzamy do płuc w czasie zwykłego oddychania” – mówi prof. dr hab. Wojciech Bal z IBiB PAN.

  Podkreśla on, że coraz więcej badań wskazuje na toksyczne działanie nanosrebra na organizm człowieka, np. chorobę skóry – srebrzycę objawiającą się zmianą koloru skóry na srebrnoszary. Jest to objaw występujący po nadmiernej ekspozycji organizmu na srebro w wyniku niedostatecznych procedur ochronnych w czasie pracy przemysłowej lub przyjmowania preparatów zawierających ten metal. Dlatego naukowcy zalecają zachowanie ostrożności przy stosowaniu na własną rękę preparatów takich, jak dostępne w sklepach zielarskich srebro koloidalne.

  Antybakteryjne nanosrebro znajduje się w dezodorantach, środkach czystości, skarpetkach sportowych (i maseczkach zasłaniających usta i nos – przypis WM), a nawet w produktach spożywczych. Prof. Bal zwraca uwagę, że obecność srebra w kosmetykach czy tekstyliach zwiększa również ich wpływ na środowisko naturalne. Wciąż jednak brakuje badań wskazujących, jaki wpływ na zdrowie ludzi oraz na otoczenie ma nanosrebro wprowadzane do środowiska w sposób niekontrolowany.

  Nowe doniesienia – jak zastrzegają sami jego autorzy – nie służą wzbudzaniu obaw, jednak mogą pomóc w zmianie procedur wprowadzania nanocząstek do obrotu. Naukowcy przyznają, że opatrunki zawierające nanosrebro są bardzo pomocne m.in. w procesie leczenia trudno gojących się ran, nie wykazują przy tym widocznych działań niepożądanych. Już w starożytności metal ten stosowano w prewencji oraz leczeniu infekcji wywoływanych przez drobnoustroje.

  Autorzy artykułu dodają, że obecnie coraz większa grupa bakterii nabiera cechy antybiotykooporności, czyli nie poddaje się działaniu znanych antybiotyków. Zastosowanie nanotechnologii, czyli nauki badającej właściwości nanocząstek, mogłoby stanowić atrakcyjną alternatywę dla klasycznych terapii. Nanosrebro poraża jednocześnie liczne systemy metaboliczne bakterii. Dzięki temu drobnoustrojom trudno będzie uodpornić się na jego działanie.

  Ale jednocześnie coraz większa liczba badań wskazuje także na toksyczne działanie nanocząstek na organizm człowieka. Okazało się np., że długotrwałe używanie opatrunków może prowadzić do podniesionego stężenia srebra we krwi – zarówno w postaci jonowej, jak i nanocząstek. Następnie z płynów ustrojowych nanocząstki są pobierane do komórek wątroby i akumulują się w tym narządzie.

  Badania opublikowane przez naukowców z PAN oraz WUM nie dają jednoznacznej odpowiedzi w sprawie toksyczności nanocząstek srebra. Prof. Bal z PAN tłumaczy, że korzyści zdrowotne wynikające z doraźnego kontaktu ze sprzętem medycznym są nieporównywalnie wyższe, niż potencjalne konsekwencje. Jednocześnie zaznacza, że nie powinno się na własną rękę przyjmować preparatów zawierających srebro, takich jak choćby dostępne w sklepach zielarskich srebro koloidalne.

  „W przeciwieństwie do leków, które przechodzą wieloletnie testy w badaniach klinicznych, nanomateriały nie podlegają tak rygorystycznym przepisom. Wciąż nie są określone normy dotyczące bezpiecznego poziomu ekspozycji na nanosrebro w zależności od drogi podania” – dodaje prof. Pączek z WUM. I wyjaśnia, że to dawka czyni substancję toksyną, a jej wysokość może zmieniać się w zależności od wielu innych czynników. Dotyczy to również ekspozycji na nanocząstki srebra oraz innych metali. Ustalenie ich dopuszczalnego poziomu jest kluczowe dla lepszej kontroli badań, których celem jest wprowadzenie nowych produktów opartych o nanotechnologię.

  Źródło: NaukawPolsce.PAP.pl


  Ps...To oznacza, że noszenie bakteriobójczych maseczek z jonami srebra nie są bezpieczne dla zdrowia. Mogą wywołać chorobę skóry (srebrzycę) lub wątroby (chorobę Wilsona). O toksyczności nanosrebra możecie też przeczytać na naszym portalu w artykule pt. „Nanocząsteczki srebra są toksyczne!”.
 • @Playset 16:03:05
  Nazizm, Covid-19 i upadek współczesnej medycyny – 2..Nazywam się Leah Wilson. Jestem dyrektorem wykonawczym Stand for Health Freedom, organizacji non-profit zajmującej się ochroną podstawowych praw człowieka. Dziękujemy za zainteresowanie się drugą częścią naszego specjalnego wywiadu z Verą Sharav, ocalałą z Holokaustu i znaną orędowniczką praw człowieka. Vera jest ekspertem w dziedzinie etyki badań biomedycznych oraz posiada rzadką i cenną znajomość wglądu na obecny stan publicznej służby zdrowia i na reakcje rządu na koronawirusa. W drugiej części Vera ukazuje podobieństwa tego, co dzieje się dzisiaj z tym z czym zetknęła się jej rodzina w nazistowskich Niemczech. Mówi także o niebezpieczeństwie wykorzystywania dzieci i mniejszości do celów badań naukowych oraz ślepego podążania za organami władzy. A także o tym co możemy zrobić, aby powstać, żeby chronić siebie, nasze dzieci i najsłabszych spośród nas. Mam nadzieję, że spodoba się Państwu druga część mojej rozmowy z Verą. Nazism, COVID-19 and the destruction of modern medicine: An interview with Vera Sharav, Part Two


  https://youtu.be/cRW-Ld9J3VY VERA SHARAV: To jest eugeniczny sposób patrzenia na świat. Eugenika została wyeksportowana ze Stanów Zjednoczonych do nazistowskich Niemiec. Nigdy nie została zaniechana. Po prostu otrzymała nową nazwę. Działają różnego rodzaju instytucje, które w zasadzie kontynuują forsowanie agendy eugenicznej według zasad, które są łatwo ustalane z uwagi na pieniądze. Tak więc niektóre populacje są przeznaczane do eliminacji, te, które uważa się za gorsze, za bardziej poślednie. Osoby kolorowe w Stanach Zjednoczonych były i są wybierane do eksperymentów medycznych, które były wszystkim, tylko nie leczeniem. Które naprawdę były zbrodnicze. Wszyscy wiedzą o Tuskegee (m. w stanie Alabama), gdzie czarne i latynoskie dzieci używane były wielokrotnie jako króliki doświadczalne w eksperymentach, które nigdy, przenigdy nie powinny zostać wykonane. Czy porównanie tego z nazizmem jest nie na miejscu? Przepraszam, ale to jest to, z czym nazizm był związany. Oto jak postępowali, kiedy zaczynali od dzieci. Żydzi w nazistowskim porządku byli pogardzaną mniejszością. A tu mamy Czarnych i Latynosów traktowanych jak pogardzana mniejszość, jakby ich życie się nie liczyło. Musimy to powstrzymać i to mógłby być punkt zwrotny. Jeśli afroamerykańska społeczność się obudzi i powie NIE, naprawdę powie NIE, a my pomożemy im powiedzieć NIE, to jest bardzo ważne.

  LEAH WILSON: Vera, jedną z obecnych strategii przemysłu farmaceutycznego, aby osiągnąć swój cel i nie pozostawić nikogo poza programem ‘Agendy Szczepień 2030′ (WHO), jest wyeliminowanie zwolnień od szczepień w Stanach Zjednoczonych. To kwestia prawa stanowego, ale obserwujemy trendy ogarniające całe USA, by wyeliminować zwolnienia z powodów religijnych, a nawet zwolnienia uwarunkowane medycznie. Co możesz powiedzieć tym, którzy jak dotąd nie są zaniepokojeni rezygnacją z niezależności oraz prawa do podejmowania własnych decyzji związanych z opieką zdrowotną?

  – To są absolutnie tematy rozmowy, tak samo jak w czasach reżimu nazistowskiego. To jest to samo. W tym momencie mamy już tak bardzo dużo, dziesiątki tysięcy, setki tysięcy dzieci, które zostały okaleczone przez szczepionki. Coraz więcej rodziców dowiaduje się o poszkodowanych dzieciach, czy to od własnej rodziny, czy od sąsiadów, czy też w szkołach. Muszą się zastanowić, czy właściwą rzeczą jest być posłusznym organom władzy, ponieważ one nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Jeśli twoje dziecko zostaje okaleczone, jedynie ty będziesz tym obciążony. Jedynie ty pozostajesz z rachunkami za leczenie. Jedynie ty martwisz się, że twoje dziecko nigdy nie będzie mieć normalnego życia. Tak więc, czy możesz zaufać szkole, lekarzowi, którzy nie będą musieli mierzyć się z problemami, gdy coś pójdzie nie tak. Czy naprawdę chcesz grać w rosyjską ruletkę życiem swojego dziecka? Mówimy o jego życiu. Niektóre z tych nieprawidłowości, które są spowodowane przez samą liczbę szczepionek, tak olbrzymią, że lepiej dobrze się zastanowić, czy nie byłoby lepiej dowiedzieć się więcej o dowodach. Są artykuły. Do szczepionek dołączone są informacje, których nie otrzymujesz do ręki. Postaraj się je pozyskać. Przeczytaj je i może skonsultuj ich treść z prawnikiem. Uzyskaj poradę, ponieważ gdy twoje dziecko dozna szkody przez substancje zawarte w szczepionce, to niekoniecznie jest tylko osłabiony wirus, któremu starają się zapobiec. Jest tam mnóstwo innych składników, w tym tkanki płodów, tkanki zwierzęce. Mam na myśli, że jest w niej wiele elementów, które nigdy wcześniej nie były testowane pod kątem bezpieczeństwa dla dzieci. To jest to bardzo ciemny obszar. Szczepionki nie przechodzą tego rodzaju testów bezpieczeństwa jakim poddawane są leki. Żadna szczepionka nigdy nie została przetestowana w programie testów stosowania u dzieci względem placebo, czy soli fizjologicznej. Są testowane w stosunku do innych szczepionek, czy też wobec pozostałych składników zawartych w szczepionce, lecz nie będących wirusem. Te dodatkowe substancje są właśnie tym, co bardzo często najbardziej szkodzi.

  – I to, że szczepionka jest nakazana przez państwo, jak mówisz, nie zmienia tego, kto jest odpowiedzialny za dziecko, nie przenosi odpowiedzialności. W rzeczywistości, nie tylko państwo nie ponosi odpowiedzialności, ale też producenci jej nie ponoszą za wyrządzone krzywdy.

  – Wszyscy oni mają zapewnioną nietykalność.

  – Czy istnieje prawdziwa, świadoma zgoda w przypadku, gdy państwo zezwala na szczepienie dzieci w wieku szkolnym?

  = Rodzicom nie podaje się informacji, które są już znane. Nie otrzymują takich informacji. Mówi im się, szczepionki są bezpieczne i skuteczne. To jest mantra. Bezpieczne i skuteczne. Każda szczepionka, którą polecamy jest bezpieczna i skuteczna. To nie jest prawda. Faktu, że tysiące dzieci ucierpiały od szczepionek, nie można przemilczeć. Te liczby wciąż rosną.

  – Wstrząsające, nie tylko dla tych dzieci, ale dla całej rodziny. Szczepionki nie są badane pod kątem wzajemnego [synergicznego] współdziałania ich wszystkich składników, w połączeniu z planem szczepień dzieci. Szczepionek nie bada się również pod kątem skutków rakotwórczych, osłabienia płodności, czy też reakcji immunologicznych. Czy Twoim zdaniem to czyni ze szczepionych dzieci mimowolne obiekty badań?

  – Tak, olbrzymi, niekontrolowany eksperyment medyczny. Odmawiają przeprowadzenia testów porównawczych dzieci zaszczepionych względem niezaszczepionych, aby przekonać się, które są zdrowsze. Nie chcą tego robić, ponieważ wiedzą, że wyniki wypadną na korzyść tych niezaszczepionych, które są zdrowsze.

  – Tak, w związku z tymi kwestiami osiągnęłaś wcześniej wiele sukcesów w przyciągnięciu uwagi prasy. Lecz aktualnie przemysł farmaceutyczny ma tak ogromny wpływ nie tylko na wszystkie media, ale także na rząd, na ustawodawców, na doradców rządowych oraz nawet na stowarzyszenia przemysłu medycznego. Jakie stanowisko zostało zajęte przez rodziców, osoby zainteresowane?

  – Cóż, oni bardzo cenzurują nawet media społecznościowe, ponieważ ci, którzy są właścicielami mediów społecznościowych, to te duże korporacje, które współpracują z przemysłem farmaceutycznym i z Gatesem, który sam jest właścicielem wielu mediów. Niemniej jednak mamy serwisy internetowe, organizacje, które dostarczają wiarygodnych informacji. I rodzice powinni się z nimi zapoznać, czy też bezpośrednio skontaktować, powinni znaleźć je.

  – Słyszę dużo od mam w naszym środowisku, że pierwszym pytaniem, które zadają, kiedy zaczynają interesować się decyzjami związanymi ze zdrowiem swojego dziecka, podejmowaniem samodzielnych decyzji jest: Czy moje dzieci nie muszą podporządkować się, aby iść do szkoły? I to jest moment, w którym musimy uświadomić tym mamom, że to nie może być decydujący czynnik.

  – Muszą się zbuntować. Jeśli tego nie zrobią to nic się nie wydarzy. Gdyby Afroamerykanie nie pomaszerowali na Waszyngton z Martinem Lutherem Kingiem, to nic by się nie zmieniło. Byłoby coraz to gorzej i gorzej. Nawet jeśli nadal mamy dużo rasizmu w społeczeństwie, to nie jest już tak samo jak było przed tamtym marszem. Więc tak, to wymaga od ludzi zbuntowania się. To państwo zapoczątkowane zostało rewolucją, którą był bunt przeciwko pierwotnemu państwu, przeciwko Anglii. Więc gdzie jest teraz ten duch? Ludzie, którzy są uzależnieni od rządu, są poniekąd pierwszymi ofiarami i mają najmniejszy wybór. Trudno jest ich zmotywować. Myślę, że klasa średnia, dobrze wykształceni ludzie, którzy mają wolny wybór, którzy mają możliwość pracować z domu i zachować swoje dochody. Oni mają alternatywę i to oni mogą przewodzić. Tak. W życiu znajdujemy są na rozdrożu, wiele razy. To nie jest tylko sprawa Holokaustu. Jest wiele krytycznych momentów w życiu, kiedy musisz dokonywać wyboru i jeśli zdasz się wówczas na kogoś, kto dokona wyboru za ciebie, może tego wcale nie zrobić dla twojego dobra. Po prostu bądź tego świadomy, ty i twoje dziecko. Rodzic ma na względzie dobro dziecka w większości przypadków, w 99 procentach. Zdarzają się rodzice krzywdzący dzieci. Ale to są jednostki, zdecydowana mniejszość, ponieważ to jest sprzeczne z naturą. Głęboko wierzę w to, że nie ignorujesz swojej intuicji, że się nią kierujesz. Tego się tego nauczyłam mając sześć lat. Jeśli kierujesz się wewnętrznym głosem, to jest prawdopodobnie twój najlepszy przewodnik, jeśli nie masz innego. Oczywiście, lepiej być wciąż dobrze poinformowanym, być wyposażonym w dokładne informacje, aby móc argumentować swe racje wobec narzucaniu procedur medycznych, które mogą ci wyrządzić nieodwracalną szkodę.

  – Słyszałam, jak mówiłaś, że jesteśmy na rozdrożu historii.

  – Dokładnie. Właśnie stoimy przed trudnym wyborem. Albo będziemy szli dalej, tak ja większość ludzi, albo powiemy dosyć. Spójrzmy wstecz na sprawę COVIDu. Początkowo mieliśmy lockdowny, ponieważ posłuchano profesora Neila Fergusona z Imperial College w Londynie. Przewidywał on, że będzie dwa i pół miliona zgonów wśród Amerykanów z powodu COVID-19 oraz pięćset dziesięć tysięcy ofiar w Wielkiej Brytanii. Te szacunki okazały się być całkowicie błędnymi, nawet w bardzo dużym przybliżeniu. Ale, profesor Ferguson ma na swoim koncie podobne katastrofy, które wynikły z jego prognoz. Najpierw w 2001 roku przewidywał, że w Wielkiej Brytanii pięćdziesiąt tysięcy ludzi zachoruje na pryszczycę, zarażając się od bydła i że trzeba wybić stada. Na tej podstawie wybito miliony owiec i krów. Jednak żadne masowe zachorowania wśród ludzi nie wystąpiły. Było tylko kilkadziesiąt przypadków. To oczywiście nie był powód. Następnie był SARS. I znów, Ferguson przedstawił absurdalne liczby. Co wam to mówi? To jest światowy ekspert i epidemiolog, którego matematyczne wyliczenia każdy akceptuje. Ale on wielokrotnie się mylił. Więc zapytałam się siebie, dlaczego masz się zgadzać z kimś, kto ma takie „osiągnięcia”. Jedna katastrofa za drugą. Znalazłam odpowiedź.

  – Co to było?

  – On dostaje miliony dolarów, każdego roku od Fundacji Billa Gatesa. Tak, więc ma dokładny wzorzec postępowania, aby wywoływać panikę. To co robił, było aby stwarzać panikę. To było całkowicie sztuczne. Więc kiedy media mówią o fake newsach, antyszczepionkowcach i wszystkim tym, to nie jest tak. Nikt z nas nie jest przeciwny szczepionkom jako takim. Chcemy, aby były bezpieczne i chcemy mieć wybór. Jednych będziemy potrzebować, ponieważ będziemy narażeni na daną chorobę. Innych nie potrzebujemy i nie powinniśmy brać. Oczywiście nie powinniśmy, chcieć, aby nasze dzieci były szczepione przeciw tężcowi, czy też przeciw zapaleniu wątroby typu B. OK. Mam na myśli to, że one nie będą się bawić brudnymi gwoździami, czy też wstrzykiwać sobie narkotyków z używanych strzykawek. To są przecież niemowlęta.

  – Zgadza się.

  – Tak więc, jest to sposób na poszerzenie rynku. Normalnie rynek jest za mały dla tężca. A gdzie dzieci są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo. Właśnie tam, na sali porodowej. To nie jest miejsce i czas, by matka dokonywała wyboru. Powinna mieć możliwość podjęcia decyzji, zanim przekroczy próg porodówki.

  – Podstawa wyboru jest najlepsza, gdy będziemy dobrze poinformowani. Czy kiedykolwiek możemy kierować się wyższą moralnością przy dokonywaniu najlepszego wyboru dla dziecka?

  – Tężec nie jest zaraźliwy w klasycznym rozumieniu, więc nigdy nie zaistnieje odporność zbiorowa.

  – A wirusowe zapalenie wątroby typu B nie rozprzestrzenia się w klasie szkolnej.

  – Zgadza się, dokładnie. I tak samo jest z HPV (wirusem brodawczaka ludzkiego). Myślę, że kiedyś ludzie zrozumieją kto tym wszystkim rządzi. To są modele biznesowy i marketingowy. Mają przejętą grupę odbiorców oraz rynek, ponieważ rząd im to przekazuje. To się właśnie wydarzyło. Rząd nie reprezentuje nas. Rząd wymusza na nas, czego chcą Bill Gates i firmy farmaceutyczne. Nigdy ich nie wybieraliśmy. Nigdy nie dawaliśmy im naszej zgody. Nie zapytano nas. Korupcja w rządzie ma charakter systemowy, jest bardzo szeroka. I niestety literatura naukowa oraz medyczna stały się całkowicie nierzetelne. Nic nie jest tym na co wygląda. Po kilku latach ktoś przychodzi i pokazuje, jak bardzo to coś było błędne. W międzyczasie, opublikowane zostały raporty, w takich pismach jak ‘New England Journal of Medicine’ i w ‘Lancet’. Umieszczono je właśnie tam, ponieważ mają one ogromny wpływ na środowisko. Ostatnio przyłapaliśmy te periodyki na opublikowaniu niezgodnych z prawdą badań. To dotyczyło np. hydroxychlorochiny. To wszystko było oszustwem. Każdy z tych artykułów podlegał wcześniej recenzji środowiskowej. W jaki sposób wykonane zostały te recenzje, że nikt nie zdał sobie sprawy, iż brakuje w nich danych?

  – Jaką odpowiedzialność ponieśli po przyłapaniu na tym oszustwie?

  – Żadną.

  – Nie ma żadnej odpowiedzialności dla tego czasopisma?

  – Nie całkiem. Myślę, że pomyślałabyś, o mój Boże, co byłoby gorsze i to oba periodyki w tym samym miesiącu. Ogłosiłam to zanim wycofali te publikacje ponieważ to było tak absurdalne.

  – Vera, jest oczywiste, że cenisz świętość życia, że wstawiasz się za milionami osób, których nigdy osobiście nie poznamy.

  – Wydaje mi się, że niektórzy z nas mają wewnętrzne przeczucie, że jeśli sami czegoś nie zrobią, to nie powinni oczekiwać, że inni postarają się bardziej, kiedy sami będziemy w trudnej sytuacji. To mnie natchnęło. Sama najpierw obwiniłam. Potem zdałam sobie sprawę. Tak, większość ludzi w efekcie staje się winnymi, ponieważ nie zrobią tego kroku. Musimy być szczerzy, sami ze sobą, nie wierzyć w bajki. I niestety wiele tego, czego uczono ludzi, wiesz mieć zaufanie. Oni nie zasługują na nasze zaufanie, więc nie powinniśmy go dalej marnować wobec nich. Ufajmy swojej własnej intuicji. Dzięki temu dzieciom będzie o wiele lepiej.

  – Vera, jeśli ci, którzy słuchają tego wywiadu mogliby nauczyć się jednej rzeczy z twojej opowieści, co by to mogło być?

  – Nie wierzcie w to, że ci którzy nieustannie są reklamowani jako eksperci, że to cokolwiek coś znaczy. Naprawdę to nic nie znaczy. Ludzie nadają sobie nawzajem tego rodzaju tytuły, które mają zaimponować osobom, które nie są wyedukowane w takim samym zakresie. Ekspert powinien być kimś takim, kto przynajmniej przez większość czasu ma rację. Myślę, że tak przede wszystkim powinno być, prawda? Jeśli raz za razem się mylisz, wiesz i to w tak ogromnym stopniu. Myślę, że nie mówimy o czymś, co byłoby choć trochę błędne. Jest jeszcze jeden powód, dlaczego dana osoba, osoby są nazywane ekspertami. Oni pomagają wywołać panikę, aby przygotować grunt pod obowiązek szczepień. Cokolwiek powie rząd, tak ma być. Kto chciałby żyć w tego rodzaju społeczeństwie? Kto chciałby żyć w zamknięciu, tak jak mieliśmy ostatnio? Przede wszystkim to nie powinno tak wyglądać. Prawdziwi naukowcy, niezależni naukowcy są przeciwni zamknięciom [lockdownom], są przeciwni całemu temu nonsensowi, który zniszczył gospodarkę. To stwarza o wiele gorsze konsekwencje. Więcej ludzi popełnia samobójstwa. Zwiększa się przemoc w rodzinach. Nie każdy ma ładne, przestronne mieszkanie. Ludzie z trójką, czwórką dzieci, zamknięci. To działa na nerwy. Dzieci nie mają sposobu, aby uwolnić swoją energię, ponieważ rodzice boją się je wypuścić. To jest oburzające, powodować załamanie się społeczeństwa z powodu wirusa, który nie jest niczym takim w co kazano nam wierzyć. Chcą nas kontrolować. Powinniśmy stać się robotami. Zrozummy, że oni, mam na myśli Billa Gatesa, multimiliarderów i wydaje się, że pojawiło się więcej miliarderów w ostatnich 10 latach, od roku 2008, kiedy to mieliśmy kolejną recesję. To powinno ci coś powiedzieć. Oni uważają się za elitę i to jest eugeniczny sposób patrzenia na świat. Eugenika została wyeksportowana ze Stanów Zjednoczonych do nazistowskich Niemiec. Nigdy nie została zaniechana. Po prostu otrzymała nową nazwę. Mamy kontrolę populacji, radę populacji. Jest wiele instytucji, które zasadniczo kontynuują forsowanie agendy eugenicznej, według zasad, które są łatwo ustalane z uwagi na pieniądze. Tak więc niektóre populacje są przeznaczane do eliminacji. To jest eugeniczny sposób redukcji populacji. Eliminuje się te, które uważa się za gorsze, za bardziej poślednie.

  – Tak, więc mówisz o ekspertach, o tym, kto czerpie z tego korzyści, i co czyni tę sytuację inną w stosunku do tego z czym zetknęliśmy się wcześniej?

  – To jest na większą skalę, to jest bardziej podstępne, ponieważ działa w domenie elektroniki. Nie odbieramy tego tak, jak wcześniej. Nie muszą wobec nas koniecznie używać resortów siłowych. Mogą to robić bez tego, drogą elektroniczną. To daje im o wiele większą kontrolę. I wiemy, że wszystko, Facebook oraz inne tego typu firmy… Dane o nas trafiają do „banku centralnego”.

  – Vera, co sądzisz o pomyśle, pierwotnie przedstawionym przez Melindę Gates, aby tuż po zaszczepieniu pracowników służby zdrowia przeciwko COVID-19, przeprowadzić szczepienia społeczności murzyńskiej?

  – Musimy powiedzieć jasno. Afroamerykanie i osoby kolorowe w Stanach Zjednoczonych są nadal wybierane do eksperymentów medycznych, które są wszystkim, tylko nie leczeniem, które są naprawdę zbrodnicze. Pozwól, że wyjaśnię. Wszyscy wiedzą o Tuskegee, eksperymentach związanych z syfilisem przeprowadzanych na Afroamerykanach. Czarne i latynoskie dzieci używane były wielokrotnie jako króliki doświadczalne w eksperymentach, które nigdy, przenigdy nie powinny zostać wykonane. Podam kilka przykładów. Mówiłaś o nowojorskich dzieciach, którym podawano fenfluraminę. To był lek, który w końcu wycofano z rynku. Zrobiono to na Uniwersytecie Columbia i to były badania nad tym, czy można przewidzieć agresywne zachowania u małych, sześcioletnich dzieci, ponieważ mieli rodzeństwo, które miało problem z prawem. Po pierwsze, pomysł oznaczania dzieci etykietką przemocy, chłopców, chłopców ze wsi, którzy nie przejawiali przemocy, to były całkowicie niewinne dzieci. I narażano je na ten lek. Do dzisiaj nie wiem jaki to miało mieć związek. To, jak reagujesz na lek, jest tym samym jak lek oddziałuje na ciebie w tym samym momencie. Jak można dociekać, co się będzie dziać w organizmie tego dziecka za 10 lat? To będzie już całkiem inny organizm. I te badania były sponsorowane przez rząd. Tak, postrzegałam to jako karykaturę, całkowitą karykaturę. Podczas epidemii AIDS, czarne i latynoskie niemowlęta i dzieci były używane jako króliki doświadczalne w celu testowania eksperymentalnych leków i szczepionek na AIDS. Te badania również sponsorował rząd. Niektóre z nich były współfinansowane przez firmy farmaceutyczne. Ale to rząd wydał zezwolenie na te testy. Eksperymenty przeprowadzono w około ośmiu stanach. Moja praca związana była z Nowym Jorkiem, ponieważ to było główne miejsce. Eksperymentom poddano kilkaset dzieci. To były dzieci z opieki zastępczej. Prawo federalne dotyczące opieki zastępczej, które zostało przyjęte w 1983 roku, nie pozwala na wykonywanie naukowych badań medycznych na dzieciach z rodzin zastępczych, chyba, że stanowią one dla nich potencjalną korzyść, chyba że chodzi o ich dolegliwości, które nie byłby leczone inwazyjnymi lekami, lecz raczej psychoterapią. Jeśli dzieci miałyby by mieć zdiagnozowaną chorobę, a te badania miałyby im pomóc, to takie działania były dozwolone. Jakiekolwiek dodatkowe badania medyczne powinny być zabronione. Jednak oni to robili z tymi dziećmi.

  – Po 1983 roku?

  – To miało miejsce po 1983 roku, w latach pomiędzy 1985 rokiem, a rokiem 2005. Po pierwsze, założyli w większości przypadków, że dzieci zostały zarażone wirusem HIV, ponieważ matki przy urodzeniu mogły być zainfekowane lub po prostu wykazywały jakieś objawy. W całym okresie, testy były bardzo niewiarygodne. Było wiele fałszywie dodatnich wyników, a większość dzieci mogłaby mieć przeciwciała matki, samemu nie będąc tak naprawdę zainfekowanymi. I faktycznie, w końcu okazało się, że tak właśnie było, kiedy zostało przeprowadzone dochodzenie. Badania, leki i szczepionki, które testowali, były przerażające. Dzieciom starszym niż niemowlęta, które próbowały uciekać, które stawiały opór, instalowano do brzucha plastikową rurkę, aby nie mogły się przeciwstawić. Dzieci były przywiązywane. To są tortury. Prawa stanowe oraz międzynarodowe zakazują tortur. To były tortury dla tych małych dzieci. Wytyczne były całkowicie sprzeczne z prawem federalnym, które wymaga, aby każde dziecko z rodziny zastępczej, podlegające badaniom, miało osobistego adwokata, a także świadomie wyrażoną zgodę. Komisji powiedziano, że nie ma potrzeby indywidualnej świadomie wyrażonej zgody, że można po prostu wydać zgodę dla grupy. To jest stosowanie wobec ludzi metod jak dla stada. Ponieważ media w tamtym czasie opublikowały część moich relacji, miasto zawarło umowę z Instytutem Vera, z tą instytucją nic mnie nie łączy, w celu przeprowadzenia dochodzenia. Przeprowadzili śledztwo i rzeczywiście znaleźli… Ja także złożyłam skargę do władz federalnych. Zawsze tak robiłam. Rząd federalny stwierdził, że dzieci nie miały osobistego prawnika jak tego wymaga prawo. Odkryli kilka innych spraw. Ale znów, te agencje zasadniczo, współpracują ze szpitalami. Wszystkie granty pochodzą od rządu federalnego. Mimo, że ‘Office of Human Research Protection’ powinno działać oddzielnie, tak jednak nie jest. Pracownicy Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej są tymi, którzy także przydzielają granty. Jednak znaleźli kilka rzeczy. I wtedy Instytut Vera znalazł trochę więcej. Odkrył, że 80 dzieci zmarło. Nikt nie dociekał z jakiego powodu zmarły. Przyjęto, że to z powodu AIDS. Jedna z pielęgniarek pracowała w ośrodku adaptacji społecznej koło Columbii. To był dom dla wychowanków prowadzony przez katolickie organizacje charytatywne. Ta kobieta adoptowała dwójkę dzieci. Dotąd dostawały wiele silnych leków. Były w bardzo złej kondycji. Od kiedy zamieszkały w jej domu, gdzie było podwórko itp., powoli zaczęła odstawiać te leki. I oto te dzieci zaczęły się dobrze rozwijać.

  – A co zrobiła Agencja Ochrony Dziecka?

  – Przyszli i zabrali dzieci, a ona nigdy więcej już ich nie zobaczyła.

  – Czy przedstawili jakieś uzasadnienie?

  – Nie przestrzegała reguł postępowania. Była zdruzgotana. Naprawdę czuła, że może je uratować. Tak, więc, aby nie było dowodów przeciwko tym zastosowanym lekom, zabrali dzieci i nie wiadomo czy przetrwały. To jest zbrodnia. Pytałaś wcześniej, czy nie na miejscu jest porównanie tego z nazizmem? Przepraszam, ale to jest to, z czym nazizm był związany. Tak postępowali. Tak postępowali, kiedy zaczynali od dzieci. Żydzi w nazistowskim porządku byli pogardzaną mniejszością. A tu mamy Czarnych i Latynosów traktowanych jak pogardzana mniejszość, jakby ich życie się nie liczyło. Natrafiłam na kilka artykułów, późniejszych raportów, które faktycznie stwierdzały, że część z tych dzieci nie miała HIV, ani czegokolwiek innego. Tak więc, nie było absolutnie żadnego usprawiedliwienia do podawania tym dzieciom eksperymentalnych, bardzo toksycznych leków oraz szczepionki, która nigdy nie została dopracowana. W efekcie, żadne z tych dzieci nie było bezpieczne.

  – Więc, jak możemy się uporać z tymi kwestiami w dzisiejszych czasach? Widzimy ukierunkowanie na określone mniejszości.

  – Musimy to powstrzymać i to mógłby być punkt zwrotny. Jeśli afroamerykańska społeczność sprzeciwi się i powie NIE, naprawdę powie NIE, a my pomożemy im powiedzieć NIE, to jest bardzo ważne. Wówczas moglibyśmy zatrzymać cały ten przymus. Wykonujący eksperymenty uważają, że w przypadku mniejszości mogą sobie pozwolić na więcej i testują na nich najbardziej toksyczne preparaty. Ponieważ nie odnoszą się do nich jak do istot ludzkich, posiadających swoją wartość. Jest bardzo ważne, aby ludzie zebrali się razem i zdali sobie sprawę, że są inni ludzie, którzy zrobią wszystko, aby zarabiać pieniądze i aby mieć kontrolę. Teraz naprawdę chodzi o kontrolę. Wypada nam się sprzeciwić. Ludzie wciąż mają jeszcze możliwość sprzeciwu i powinni ich poinformować, że to się nie uda. To musi być powstanie obywatelskie. To takie proste. W przeciwnym wypadku po co rozmawiać o demokracji, po co rozmawiać o wolnym społeczeństwie? To właśnie stracimy, jeśli im pozwolimy.

  – To jest zagrożone.

  – To, co jest dla mnie tak zdumiewające i bardzo trudne do zrozumienia, to ta rzecz, kiedy widzisz te społeczeństwa na Dalekim Wschodzie, wiesz, w Japonii, Singapurze, Chinach, ta ich tradycja podporządkowania się rządzącym. To nie było w amerykańskim stylu. Ameryka była dokładnym tego przeciwieństwem. A teraz zgadzamy się z rzeczami, które naprawdę nas krzywdzą.

  – Zamykając nasze firmy…

  – Lockdown, dla większości ludzi przynosi więcej szkód niż jakiegokolwiek pożytku. Przynosi korzyści tylko niewielu, tym którzy dyktują warunki. Dokonują inwazji wszystkiego. Są na każdym poziomie władzy, lokalnej, stanowej i federalnej. Widzimy, że część tego ogłupiałego podporządkowywania się jest częściowo związana z problemami naszego systemu edukacji. Dzieci nie są zachęcane do sprzeciwiania się i obstawania przy swojej racji. Mają być podległe i cały ten ADHD pod to podpada. Chłopcy, którzy chcą powiedzieć NIE, są uciszani i ogłupiani. Szkoły nie zachęcają do samodzielnego myślenia, przemyślenia problemu, dojścia do własnych wniosków oraz do pozostania przekonanym o własnej racji. To nie jest popierane. Dzieci zachęca się po prostu do powtarzania tego, co mówi nauczyciel. To jest warunkowanie. To jest psychologiczne wytwarzanie odruchu warunkowego, by być gotowym na każdy nowy porządek, nowe zarządzenie, na nowego gubernatora, prezydenta, kogokolwiek. I utrzymują wysoki poziom paniki. Rodzic powinien powiedzieć: Nie dam zaszczepić mojego dziecka tą, tamtą, czy też inną szczepionką.

  – A kiedy więcej z nas nabierze pewności co do własnych wyborów, zawstydzenie może zacząć ustępować.

  – Właśnie tak. Pomysł zawstydzania ludzi, podporządkowywania ich, jest tak sprzeczny z procesem demokratycznym. Powinna toczyć się żywa dyskusja, ale oni nie będą debatować, ponieważ wiedzą, że przegrywają tę debatę. Dlatego nie będą debatować. Stoimy na rozdrożu. Myślę, że nie pozostaje nam nic innego jak się przeciwstawić. Nikt inny nie przyjdzie i nie poda nam tego na talerzu.

  – Chcę ci podziękować, Vero za twoją odwagę stawanie w obronie innych, twoją waleczność i nieustępliwość oraz za podzielenie się z nami swoją historią. Poświęciłaś dziesięciolecia, rozświetlając nam ciemne zakątki, zajmując się dla nas tym co trzeba, wzmacniając nas. Chcę ci za to podziękować i życzyć ci Bożego błogosławieństwa.
  Dziękuję.

  Z Verą Sharav rozmawiała Leah Wilson
  Źródło oryginalne: StandforHealthFreedom.com, YouTube.com
  Źródło polskiego tłumaczenia: AlterShot.TV
  Źródło polskie transkrypcji: PubMedInfo.org
 • @Jasiek 18:10:57 Czy "Jesiek" wie co ten CZARNOSECINNY (wg niego) "Reuters" oznacza? To jest"AGENCJA TOWARZYSKA"
  która rozprzestrzenia SYF (wg. niego) który w rozmaitych miejscach "złapała". Ten o liczbie szczepień (w tej chwili szybko rosnącej, bo wyraźnie się tam WYSTRASZYLI) W ROSJI.

  I "Jasiek mógłby sam sprawdzić czy LICZBY REUTERSA to jest "PRAWDA, tyz prawda, czy - postulowana przezeń - GÓWNO PRAWDA"

  Ale do tego potrzeba niejakiej INTELIGENCJI (to od łac. 'inter-ligare', łączyć, spajać ze sobą) czyli zdolności wiązania ze sobą dostrzezonych faktów.
 • @Berkeley72 "LOGIKA" SZCZEPIONKI - Strzelaj w siebie kulami mniejszego kalibru, aby zbudować odporność na kule większego kalibru
  .


  UNIVERSYTECKIE WYSZKOLENIE - TRESOWANIE

  https://mysoulsearch.net/wp-content/uploads/2020/12/brainwashed-people.jpg
  https://i.redd.it/3brzrm5gvt131.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Lotna Armand Hammer amerykański bilioner komunista - KISSINGER & THE UN SMART CITIES PROGRAM
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  https://youtu.be/wLbsDOB0B7Y?t=2165

  Armand Hammer amerykański bilioner komunista - KISSINGER & THE UN
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/162630,co-jeszcze-wymysla-w-celu-realizacji-wielkiego-resetu#comment_1803253  Bogumił Boguchwał
 • @Playset 19:10:46
  https://img.dorzeczy.pl/img/bialy-dom/81/89/8d68b529b1511c5f6e81f5d94b4c.jpeg
  Biały Dom straszy wariantem Delta. Koordynator zespołu ds. COVID-19 w Białym Domu Jeff Zients powiedział w czwartek, że wariant Delta koronawirusa stanowi większe zagrożenie dla młodych ludzi niż inne odmiany SARS-CoV-2. Zients dodał, że dane wskazują na wzrost liczby zakażeń, głównie wśród młodych i niezaszczepionych osób.
  Ps...Biały Dom straszy wariantem Delta a prawda jest taka...pierwszy jeździec Apokalipsy przyjedzie na płowym koniu ze strzykawką w ręku i wirusem COVID-20 na przełomie listopada i grudnia tego roku...Drugi ze strzykawką w ręku i wirusem COVID-21 nawiedzi Świat w roku 2022! Jedno jest pewne...żadne chińskie maseczki, tzw: "SZCZEPIONKI" ani potężne pancerne wrota w schronach atomowych nie zapewniają bezpieczeństwa...! Jednak bez obaw...twórcy zarazy covidowej są w posiadani antidotum na wszelkie odmiany COVID....tylko dla starannie wyselekcjonowanych osób….Zdaje sobie sprawę, że to brzmi jak ponury żart ale ludzkości na Ziemi ma przed sobą zaledwie kilka miesięcy, góra dwa lata życia….potem до свидания…! Szczerze chciałbym się w tej sprawie mylić.
 • @Playset 16:03:05
  Będzie trzecia dawka szczepionki? Pfizer zwróci się o zatwierdzenie w trybie ratunkowym dawki przypominającej preparatu. Koncern Pfizer zamierza złożyć wniosek o dopuszczenie przez regulatorów trzeciej dawki szczepionki przeciwko Covid-19 powiedział w czwartek szef wydziału badań i rozwoju firmy Mikael Dolsten. Dodatkowa dawka miałaby zapewnić lepszą ochronę przed wariantem Delta.

  https://wpolityce.pl/swiat/557988-bedzie-trzecia-dawka-szczepionki-pfizera
  Wychodzi na to, że jak już ktoś przyjął jedną dawkę szczepionki to będzie zmuszony do końca życia na szczęście skróconego przyjmować następne i następne sprytnie nazwane „dawką przypominającą”? Ci co się dali wciągnąć do tego eksperymentu medycznego nigdy się od tego nie uwolnią. Chodziło wyłącznie o mechanizm przyzwyczajenia bydła do cyklicznego wyszczepiania.
 • @Playset 16:03:05
  Dlaczego mamy finansować bandytów farmaceutycznych za produkt za, który nie odpowiadają. Czy ktoś kupi nowy telewizor, samochód bez gwarancji. Żydolewacka hołota chce nas mordować jak w Oświęcimiu czy w Dachau!
 • @Krystyna Trzcińska 03:15:04 "LOGIKA" SZCZEPIONKI - Strzelaj w siebie kulami mniejszego kalibru, aby zbudować odporność na kule
  WIĘKSZEGO KALIBRU

  Tak, DOKŁADNIE TAK TO WYGLĄDA w wypadku NIE KRYTYCZNYCH napromieniowań kosmicznych, słonecznych, emitowanym przez ziemię radonem oraz radioaktywnymi izotopami, obecnymi w sąsiedztwie elektrowni atomowych:

  // Jak narzekał w swych licznych publikacjach mój starszy kolega, też jak ja alpinista, główny radiolog Polski Zbigniew Jaworowski, ludzie, zwłaszcza ci wychowani religijnie, przestali być świadomymi tego, że nawet dość silne napromieniowania jądrowe ludności, zamiast u tej ludności wywoływać najrozmaitsze choroby, w tym szczególnie raka, to dokładnie na odwrót, przyczyniają się do tak „źle” potraktowanej ludności ogólnie lepszego zdrowia oraz długowieczności. Patrz fragment ukraińsko-polskiego opracowania skutków wzmożonej radiacji po katastrofie w Czarnobylu (CZAES; gormezis = hormeza, klatki = komórki, opuchlizna = nowotwór):

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2021/06/radioodpornosc.jpg

  Te, wżerające się w nasze ciała, w dużych dawkach niewątpliwie szkodliwe dla naszego wnętrza napromieniowania, pochodzące czy to z kosmosu czy z ziemskich źródeł, warto porównać do toksyn chemicznych, jakie wszczepiają nam służby medyczne wszystkich obecnie krajów na świecie. A nabożnie WYSTRASZENI antyszczepiennicy wykorzystują obecną, w znacznym stopniu sztucznie rozdmuchaną obecną pandemię, by głosić – bez żadnej przesady – nadchodzący ARMAGEDDON jaki czeka zaszczepioną, przeciw Covid19, ludność.//

  http://markglogg.eu/?p=3338
 • @Jasiek 19:59:03
  ciekawe, że prawie wszystko, oprócz polityki rozbija się o Teslę; Taki geniusz?
 • @Krystyna Trzcińska 20:12:56
  co to jest: "arymaniczna siła"? tak tylko pytam...
 • @Krystyna Trzcińska 23:05:15
  :) dobre!
 • @JimA 13:26:26 Ten Rudolf Steiner, z pełnym uszanowaniem dla jego "ogólnych" zasług
  nie miał ZIELONEGO POJĘCIA nt. funkcjonowania FIZJOLOGII ludzi i innych zwierzat:

  // Otóż każda żywa komórka posiada, wmontowany w nią „od zawsze” system biochemiczny, automatycznie „naprawiający” wszelkie jej nie krytyczne uszkodzenia. Jeden z inspiratorów mych zainteresowań Ewolucją Żywiny, bio-psycholog Jean Piaget z Genewy, nazwał to zjawisko „wyrównaniem z nadkompensacją stanu homeostazy dynamicznej organizmu, zaburzonej przez jakiś czynnik”. Poniższy rysunek przedstawia ŚCIŚLE BIOCHEMICZNY schemat powstawania tego BANALNEGO – niestety przez „teoretyków biologii” zazwyczaj nie uwzględnianego – PRZECIWENTROPICZNEGO zjawiska, charakteryzującego KAŻDĄ ZDROWĄ żywą komórkę.
  (...)
  W sumie, to całe bogactwo przeciwentropicznych strategii ZACHOWYWANIA i WZBOGACANIA – najwyraźniej w NIESKOŃCZONOŚĆ – informacji charakteryzującej byty ożywione, opiera się na biochemicznych konsekwencjach procesu „wyrównania z nadkompensacją” szkód poniesionych w trakcie ich oddziaływań z otoczeniem. Co (...) streściłem w prostej formule: (zewnetrzna lub wewnętrzna) Irytacja → Regeneracja (uszkodzonego fragmentu) → Superregeneracja (odbudowanego fragmentu w wypadku powtarzających się Irytacji) → Asocjacja (czyli chemicznie spontaniczne „sklejenie się” fragmentów, zarówno białek jak i kwasów nukleinowych, regenerowanych jednocześnie, lub w powtarzającej się kadencji). Stąd też mamy PODSTAWOWY PEWNIK BIOLOGII:

  Przyroda Ożywiona (Zoon) jest nie tylko NIEŚMIERTELNA, ale w swych cyklicznie odtwarzanych, wielokomórkowych ustrojach jest SAMO-STWÓRCZA

  I co, Szanowni dyskutanci na neon24, macie do powiedzenia na ten PRZECIW BOŻY temat?

  (http://zakop999pl.neon24.pl/post/149519,przeciwentropia-to-pierwszy-motor-stworzenia)
 • @Berkeley72 22:32:16
  "I "Jasiek mógłby sam sprawdzić czy LICZBY REUTERSA to jest "PRAWDA, tyz prawda, czy - postulowana przezeń - GÓWNO PRAWDA"

  Ale do tego potrzeba niejakiej INTELIGENCJI"


  Widzę, że Berkeley zaczyna nadawać jak TVN ;-DDD
  W sumie nie dziwne - "Emigracja '68"....
  To taki specyficzny typ inteligencji ;-D
 • @JimA 13:23:15
  "ciekawe, że prawie wszystko, oprócz polityki rozbija się o Teslę; Taki geniusz?"

  W sumie to bardzo "ciężko" powiedzieć.
  Raz z uwagi na to, że to było jak na tempo wydarzeń dość dawno.
  Dwa to, że "podobno" FBI zajumało z hotelu papiery.
  Trzy to, że w zabójstwo mogli być zaangażowani specjalsi Skorzennego.
  Cztery, że potem był "Spinacz".
  Pięć to, że pomocnikiem/asystentem w labie Tesli był ktoś tak bystry, że dorobił się ksywki ze słowem "Małpka" - z tego co pamiętam, chodziło o Prescota B. - "B" jak... Bush (!) - ten Bush.
  Sześć, to że z agentami FBI współpracował w/s papierów po Tesli jeden John.... akurat tak się składa, że... Trump - taki wujek. I akurat "tego" Trumpa.

  Czy może dysponujesz jeszcze jakimiś pytaniami typu "oprócz polityki" ??? ;-)

  Mega pozdro! :-)
 • @Jasiek 16:32:23 Temu WZOROWEMU PRZYGŁUPOWI na "neonie", wszystko po 4 x trzeba powtarzac łopatologicznie
  //MG > Ja tymczasem, po zakończeniu naszej mini-wyprawy (w góry Trolltindene w Norwegii, latem 1968) , zarobiwszy trochę koron (głównie przy sprzedaży, na specjalnych aukcjach w Szwecji, butów z napisem „PB” – czyli „Polski But”), wybrałem się zwiedzać Turcję oraz Grecję. A to dzięki temu, że w Berlinie Wschodnim, za „wschodnie” DM można było nabyć, ze zniżką 50 % na międzynarodową legitymację studencką, bilet kolejowy do Istambułu i z powrotem z Aten do Berlina za jedyne… 16 dolarów!

  Wracając zaś z tej kilkutygodniowej eskapady do Turcjo-Grecji „zahaczyłem o Polskę”, przechodząc przez Tatry sobie znanym szlakiem. Otóż po „inwazji Czechosłowacji” 21 sierpnia 1968 podejrzewałem, że być może następnym razem będę miał trudności z otrzymaniem paszportu i chciałem zabrać z domu w Krakowie przetłumaczony na angielski mój dyplom i zaświadczenia z pracy na UJ i AGH. Już bowiem przed wyjazdem do Norwegii się dowiedziałem, że pojawiła się szansa na dostanie „graduate scholarship” z geofizyki na Uniwersytecie Kalifornijskim – ale dopiero ZA ROK, czyli od października 1969.

  Rodzina widząc mnie w Krakowie „na lewo” przybyłego do Polski, wpadła w przerażenie i wyekspediowała do Warszawy, gdzie byłem mniej znany, jako ze miałem ze sobą ważną legitymację studencką Studium Afrykanistycznego UW....

  MG > Oto nasza mini-ekspedycja w jej pełnym składzie. Od lewej Maciek Kozłowski, Wanda Błaszkiewicz (później Rutkiewicz), MG, Halina Kruger-Syrokomska i Andrzej Paulo

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2021/03/Marek-G-+-Maciek-K.-+-Andrzej-P.-+-Wanda-B%C5%82aszkiewicz-Rutkiewicz-+-Halinka-Kruger-Syrokomska.jpg

  The Case of „Kultura” Tatra Climbers (PRL -1969) http://markglogg.eu/?p=3245
 • @JimA, Szczepionka genowa Boga Billa Gatesa i przepowiednia Rudolfa Steinera o eliminacji duszy za pomocą szczepionki,
  zapowiedział przybycie organicznego nano-bota wstrzykniętego AI robota 100 lat temu!

  Powiedział również:

  „Pandemie podążają za postępem w technologii elektromagnetycznej”.

  (Hmmm… jaki duży skok częstotliwości EMF właśnie nastąpił? Tak, 5G.)


  Czyżby proponowaną przez Billa Gatesa szczepionka, ma wyeliminować „gen Boga”?


  https://paam.wildapricot.org/resources/Pictures/07%20RS-Traditional%20Childhood%20Illnesses%20and%20Vaccines.pdf


  Aryman jest utożsamiany z pojęciem Drudż – kłamca, błąd, oszustwo, fałsz, iluzoryczny, zwodniczy porządek.

  Metaforycznie ukazany jako ten, który wprowadza zamieszanie, narusza ład. Jego domeną jest miejsce gdzie pełno jest złych słów, zwodniczych idei i złych bóstw.

  W Młodszej Aweście często dodatkowo kojarzony z negatywnym pierwiastkiem żeńskim: słowo demon Widewdaddrudż, co bywało czasem zastępowane przez pairika lub żeńskie daewa, (dewa).

  W staroperskim w słowie drauga reprezentuje swoje dzieła poza kłamstwem, jako draugawant „pierwsze wielkie skalanie” (powstanie świata zmieszanego).

  Skalanie świata przez Arymana i początek czasu
  Początkowo Ahura Mazda zaproponował Arymanowi wybranie dobra, ten jednak uznając to za słabość Ahura Mazdy wybrał zło i podstępnie zaatakował stworzony przez boga świat, skaził wszystkie twory i stworzenia Ahura Mazdy.
  Wtedy zaczął biec czas. Zaatakował ziemię, tworząc pustynię, zasolił wodę w morzach, przebił południową stronę nieba, spowodował więdnięcie roślin, śmierć pierwszego byka oraz pierwszego człowieka, a na koniec „popsuł” nieskalaną czystość ognia, tworząc dym.

  Od tego czasu zaczęła się epoka „zmieszania” i walki dobra ze złem (Gumeziszn, draugawant)[8], w której obecnie żyjemy.

  Demon Śmierci
  Jednym z największych aktów wielkiego skalania (Gumeziszn) było sprowadzenie na świat śmierci.

  Astwihad[18] (Aw. Astō.vīδōtu), dosłownie „ten, który rozpuszcza kości, łamacz kości, dzielący ciała”, demon śmierci w tekstach Awesty.
  Niszczy życie i nikt nie może mu uciec.
  Jest powiedziane: kiedy dotknie człowieka ręką, jest to zły sen; kiedy rzuca na niego swój cień, to jest gorączka; a kiedy patrzy na niego swoimi oczami, pozbawia go tchnienia duszy. Astwihād został wysłany przez Arymana, by rzucić swoją śmiertelną pętlę na Gajōmarda[19] pierwszego człowieka.
  Astwihād tłumaczy się jako „rozpad materialnych istot”.  Aryman jako władca złych mocy

  Księga Królów Szach Name, zbiór legend i mitów irańskich, gdzie smok Zahhak występuje jako syn Arymana[12]

  Aryman prawie dorównuje siłą Ahura Mazdzie jednak brak mu wszechwiedzy i mocy kreacji. Jest władcą wszystkich złych bóstw, duchów i demonów.

  Jest nazywany: (Vd. 19,1, 43–44)[13][14] daēvan daēvō „Dewem nad dewami”.


  On to skalał Złem, Śmiercią i Destrukcją stworzony przez Ahura Mazdę świat, kiedy ten z wymiaru duchowego przybrał postać materialną (Jasna 32:5)[15].

  Angra Mainju nie posiadał takich emanacji i atrybutów jak Ahura Mazda, zatem w inny sposób sformował korpus złych duchów, tzw. dajwów – dewów (porównaj z wedyjskimi dewa), które od niego pochodzą.

  Dewy są wytworem Złego Umysłu (awest. Aka Manah, Jasna 32:3)[16] i pomagają mu w dziele zniszczenia. Zgodnie z Gathami (Jasna, 30:6)[17] dewy na początku czasu nie potrafiły właściwie rozeznać pomiędzy życiodajną Inspiracją Ahury (Spenta Mainju) a tą złą i destrukcyjną – Aka Mainju (patrz Aka Manah).

  Przybyło bowiem do nich Oszustwo (Drudż), kiedy podejmowały decyzję. Wybrały zatem Myśl Najgorszą i Wściekłość (Aeszma), przez które ich zwolennicy spośród ludzi przyczyniają cierpień światu.

  https://i.ytimg.com/vi/jxAB5lI7V_U/maxresdefault.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @Berkeley72 Na zdjęciu 5 agentów SB i MSW, którzy żyli z przcy OKRADANYCH ROBOTNIKÓW KOMUNISTYCZNEGO PRLu 1, a dziś PRLu BiS.
  .


  Na zdjęciu nie ma ani jednego Słowianina, tylko sami NACHODŹCY z AZJI MNIEJSZEJ.


  Do roku 1980 Słowianie nie mieli najmniejszych szans WYJEŻDŻAĆ do tak zwanych państw ZACHODNICH !!!

  A tym bardziej jeździć w tą i z powrotem turystycznie.


  MALE CZŁONKI PARTII KOMUNISTYCZNEJ mogły czasem wyjechać na handel i kradzieże do państw tak zwanego DEMO(na)LUDA.


  W PRLu ROBOTNIKÓW/Słowian LEDWO BYŁO STAĆ NA ZAKUP BILETU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, na STARE KARTOFLE i śmierdzącą rybę ZAWINIĘTĄ w GAZETĘ pod IRONICZNYM / SARKASTYCZNYM tytułem: "Trybuna Ludu" !!!
  Bogumił Boguchwał
 • @Berkeley72 19:27:57
  "Temu WZOROWEMU PRZYGŁUPOWI na "neonie", wszystko po 4 x trzeba powtarzac łopatologicznie..."

  Piękne zdjęcie Pan wstawił. Dziękuję :-)

  ---

  Mi bardziej chodziło o wiarygodność Reutersa, niż o Pana wojaże...
 • @Krystyna Trzcińska 20:31:34 Niech nie pier..li "Do roku 1980 Słowianie nie mieli najmniejszych szans WYJEŻDŻAĆ etc.
  Gdzie się ta "Trzcińska" wychowała i ile miała lat w roku 1980?

  Ja mieszkając w Genewie w latach 1970, dwukrotnie uczestniczyłem w POLSKICH wyprawach alpinistycznych - w 1976 w Afganistanie, w 1978 w Indiach-Nepalu. A zazdrościłem moim kolegom z Polski tego, że mieli możność (i środki materialne) by COROCZNIE wspinać się w ALPACH, niewątpliwie położonych "na Zachodzie".

  A z mym ojcem spotykaliśmy się, gdy on wyjeżdżał na kolejne konferencje naukowe, ale i nie tylko, także na narty ze mną w Alpy.

  I nie byłem żadnym wyjątkiem w tych wojażach. KTO CHCIAŁ, ten POSTARAWSZY się, mógł przecież wyjeżdżać - vide Ryszard Opara w latach 1970.

  Co za SRANIEC z tej "Trzcińskiej - Boguchwała".
 • @Berkeley72 "Ja mieszkając w Genewie w latach 1970" Tak ŻYMIANIE mogli swobodnie podrużować i było ich na to stać ale ja pisałem
  o Słowianach - Prawdziwych Polakach, a nie przybłędach i znajdach.


  Ty jedyne co masz wspólnego z Polską to wikt, opierunek oraz WCZASY i SANATORIA za pięniędze zrabowane przez komunistów Polskim robotnikom = Słowianom.


  P.Z.P.R (Partia "Robotnicza") - to była i jest KPINA, FARSA,...  Tak na marginesie - Skoro było tak cudownie, to jak KOMUNISTOM UDAŁO się z TAKĄ ŁATWOŚCIĄ SPROWOKOWAĆ tak POTĘŻNY GNIEW i BUNT ROBOTNIKÓW???  Dodam jeszcze, że w Szwajcarii mieszkali również:

  Lenin, Trocki, Hitler, Putin, Kim Jong-un,... i prawie wszyscy NNAJWIĘKSI ZBRODNIAŻE SOCJALISTYCZNI i WSZELKIEJ MAŚCI inni KRWAWI REWOLUCJONIŚCI.


  Francja, Anglia, Prusy, Austria to następne WYLĘGARNIE i CHODOWLE NAJWIĘKSZYCH MORDERÓW / ZBRODNIAŻY na Ziemi

  np.: Ayatollah Khomeini, Pol Pot, Marx, Engels, Darwin,..., E. Gierek.
  Bogumił Boguchwał
 • Nieodżałowanej pamięci.
  Bohdan Smoleń.
  "Szeptanka".

  https://www.youtube.com/watch?v=e_xFYvfeF34 (cz.2)

  Niezapomniane cytaty z niej.
  "Twoje zdrowie nie jest twoją prywatną sprawą(napis).
  "Jemu się marzy gra w durnia"
  "To ja zawsze będę w dupę bity?
  Tak, ale zgodnie z regułami gry."

  I proroczy cytat z kabaretu TEY.
  "A gdzie etyka lekarska?
  Jaka tam lektyka?!!!".
 • @Nibiru 18:20:48
  Pozdro! :-)
 • @Krystyna Trzcińska 00:35:09 Ta "Trzcińska" to rzeczywiście jest z tych klas co w PRL-u "w gazetę owijały rybę"
  Nawet chyba tzw. "podstawówki" nie udało się jej w tym PRL ukończyć, bo wciąż lubi "podrużować" oraz piętnuje "CHODOWLE ... ZBRODNIAŻY"

  Ale niech się nie martwi, gdyż //to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest (umysłowo rozgarnięte), wyróżnił Bóg, by to co jest (szlachetne i rozumne), unicestwić//
 • @Berkeley72 jak każdy komunista z PRL jesteś typowy prymitywny Ham CWANIAK oczywiście w znaczeniu gwary Warszawskiej, więc to,
  że ubliżasz kobiecie nikogo tu nie dziwi.


  Berkeley72, wszyscy ciebie ŻYM-Janie tu już dawno wyczuli bo śmierdzisz nawet wirtualnie czosnkiem z kapustą, ŻYM-Janinie urodzonym KAPO - i to wybitnym, z zasługami jak ten CANANEJSKI PIES Celeb, na którego cześć za zasługi szpiclowania na rzecz żydów wyreżyserowano obrządek - ryt (rat = szczur).

  Celeb+ryt = Celebryta - STAR (gwiazda bolszewicka, szatański PENTA-GRAM.


  Anagram wyrazu STAR to RATS, co znaczy SZCZURY.


  Tak jak w każdej organ-izacji (od orgazm i onanizacji) masońskiej, tak samo i w PZPR, żeby zostać zaufanym członkiem, przyszli współtowarzysze musieli ciebie najpierw na członka wciągnąć, aby wyprostować ci kiszę stolcową i skrzywić psychikę oraz kręgosłup moralny -- I ten wypróbowany od starożytności zabieg twoim partyjnym braciom towarzyszm doskonale się powiódł.


  Dzieła totalnego zniszczenia twojego człowieczeństwa dokonano na JEZUICKO-KOMUNISTYCZNYCH UNIWERSYTETACH w USA które opłacili ci toważysze z PZPR, za pięniądze zrabowane Polskim robotnikom - Słowianom!

  Każdy mason i komunista po takim zabiegu medycznym przejawia wszystkie twoje niemoralne cechy charakteru.


  Ty doskonale wiesz, że pani Krystyna Trzcińska tych komentarzy nie napisała, ani do takich jak twoje PERFIDNIE ZAKŁAMANYCH komentarzy nie robi uwag,


  Ja podpisuję się Bogumił Boguchwał, żeby każdy wiedział, że piszącym jnie jest kobieta, a więcc pani Krystyna Trzcińska.


  A jeśli chodzi o tych nieunicwstwianych przez Boga tak jak ty "szlachetnie" urodzonych ARYSTOKRATÓW, to każdy wie, że ROZMNAŻAJĄ się te hemofiliaki przez KAZI-RODZTWO, co jest powodem ich/twoim WSZYSTKICH ZBOCZEŃ PSYCHICZNYCH oraz bardzo często fizjonomicznych WYBRYKÓW NATURY.


  Historia od zarania dziejów nieubłaganie udowadnia i potwierdza, że wszyscy "szlachetnie" urodzeni - ARYSTOKRACI nie mają Boskiej duszy.


  "Nazwa Juden-rats (szczury) nie jest przypadkowa."
  Po łac. i niem szczór to Rat-tus - Rat-usz, rat-haus (szczurzy dom). Niem. rat to rada,a więc na ratuszu knują szczury i zanim
  zatopią miasto, pierwsze uciekają z tonącego okrętu, P-Ruskiej HANSY
  (krzy-ŻAK-ów).
  https://ninanonimowa.neon24.pl/post/162574,dokument-zydoskie-kapo#comment_1801866


  Star (ratS) Celrb-ryt-a.

  http://mkaumeyer.weebly.com/uploads/1/3/5/8/13585955/697866379.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @Berkeley72 - hej, nieśmiertelny, poniżej jest dla ciebie i "szlachetnie" urodzenych KOMUNISTÓW historyczną lekcja z morałem.
  .


  https://m.neon24.pl/969a4915821d9d8c1a626b2661904ac1,14,0.jpg  Berkeley-JOWcy.

  https://m.neon24.pl/20ce36009d04fa1b19407c447be165d9,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @Berkeley72 "LOGIKA" SZCZEPIONKI - Co bardziej niebezpieczne: covid czy szczepionka?"
  .


  https://m.neon24.pl/eee1daaa8dec67a3c0520001dcf86c36,14,0.jpg  Bogumił Boguchwał
 • @Berkeley72 "MG > Oto nasza mini-ekspedycja w jej pełnym składzie.'[
  .

  http://m.neon24.pl/26e9696793aab646c23c88b29218a72d,0,0.png
  https://m.neon24.pl/c2a877a1aeb7d29285cc84ced50e67d3,14,0.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Playset 19:10:46
  Niestety, ale kula Lis kopiuje czyjeś komentarze (na pewno z You Tube) i umieszcza jako swoje.
  Znalazłem kiedyś takich kilka. Podpisane były: Filip Bednarek, Kiryn Kokoś, Marian Krakowiak, Stan POLAK, Adam Wilki.
  Zapytałem kula Lisa kim jest, odpisał, że nie jest żadnym z nich.
  Podejrzewam, że stosuje tę praktykę do dziś.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 15:52:31
  "Niestety, ale kula Lis kopiuje czyjeś komentarze (na pewno z You Tube) i umieszcza jako swoje.
  Znalazłem kiedyś takich kilka. Podpisane były: Filip Bednarek, Kiryn Kokoś, Marian Krakowiak, Stan POLAK, Adam Wilki.
  Zapytałem kula Lisa kim jest, odpisał, że nie jest żadnym z nich.
  Podejrzewam, że stosuje tę praktykę do dziś."

  Takiej ilości tekstów nikt nie jest w stanie produkować. Pan Lis spamuje, idzie na ilość, długość i umieszcza je wielokrotnie.

  Może stoi za nim jakiś zespół i wyrabiają normę. Jest dużo pieniędzy na propagandę i nie jest to tajemnicą.

  Podejrzewam, że szefowie nie wiedzą, że fundusze są marnowane, a może ich to nie obchodzi, byle biznes się kręcił ;)

  Co do obojniaka to chyba jest mentalny.
 • @Pedant 19:44:15
  To nie rozumiem zachwytu nad nim.
  To opłacony troll.

  TzT.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031