Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
139 postów 40 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Chroń nas Boże przed wykształconą młodzieżą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

przestrzega Paul Craig Roberts

 

Gdy byłem studentem na uniwersytecie, hasłem liberałów był cytat przypisywany Wolterowi: „Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale będę do śmierci bronić twojego prawa, abyś mógł to mówić.” Liberałowie użyli tego cytatu jako przyzwolenia na destrukcję rodziny, społeczeństwa, nabożeństw i systemu wiary, który utrzymywał różnorodną amerykańską populację w jedności.

Dzisiejsi liberałowie zamilczają, a nawet zamknąć chcą każdego, kto się z nimi nie zgadza. Media społecznościowe blokują i banują wszystkich, którzy wychodzą poza oficjalne wersje, a nawet pracowników, członków Kongresu i prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amazon, Apple i Google wypierają alternatywne media, uniemożliwiając ich egzystencję tym, że im odmawiają usług. Amerykanie tracą pracę z tego powodu, że są zwolennikami Trumpa. W ramach uniwersyteckiego życia doszliśmy do punktu, gdy „student”- nieuk, przyjęty na podstawie spełnienia kwot, ma większy autorytet, niż uznany badacz czy naukowiec. Taki para-byt może zniszczyć kogoś, kto osiągnął życiowy sukces, tylko dlatego, że ten para-byt się obraził.

Taki jest dzisiejszy zachodni świat. Kto będzie go bronić? Kto umrze za to? A co to właściwie jest? Wartości poszły precz. System wiary w rozpadzie. Propaganda kieruje naszą uwagę na Rosjan. Chińczyków i Persów. Żyjemy w Matrixie wygodnych kłamstw.

Dowodem na to, że liberałowie wytworzyli nowy ciemny wiek jest żądanie studentów Harvardu, aby uniwersytet odebrał tytuły zwolennikom Trumpa. Uczelnię już opuściła różnorodność poglądów. Ta jest celem ślepej nienawiści. Emocje rządzą. Ci, którzy mówią prawdę są „wrogami ludu”.

 

God Save Us From The Educated Youth ukazał się 29.1.2021 na paulcraigroberts.org.

KOMENTARZE

 • Donald Trump jest wytworem amerykańskiej kultury politycznej,
  religijnej, a głownie medialnej. D. Trump króluje w mediach od dziesiątków lat. Widzowie telewizyjni przez lata mogli oglądać jego małżeństwa, rozwody, kochanki, kasyna, hotele i wreszcie jego samego jako prowadzącego programy telewizyjne.

  Wszystko co się w Ameryce dzisiaj dzieje z Trumpem, czy obok niego, jest tylko innym etapem jego kariery. Nie ma żadnego celu włączenie się do rozgrywki jaka jest tam prowadzona między zwolennikami i przeciwnikami byłego prezydenta.
 • Problem z "wykształconą młodzieżą"
  jeszcze jest taki, że oni nigdy nie pójdą do żadnej ciężkiej pracy.
  Na początku zatrudnią się w jakimś call center, żeby przeczekać ciężkie czasy, a
  kiedyś dostaną robotę na urzędzie po znajomości. Będą tam się głównie zabawiać na komputerach na koszt państwa. Czasami zakleją jakąś kopertę i przylepią do niej znaczek pocztowy.
 • Nu da.
  Czyli nazwano po imieniu.
  Americam dream?
  American shit!
  Lyberasty na Mount Everest owego shit.
  A reszta.
  Dla nich szklany sufit.
  Jeszcze brak akcji: oddaj gun za zapomoge.
  I wszystko jasne.
  Kryzys lat 20- tych to nic w porownaniu z tym co szykuja nowe Dantony i Maraty.
 • @Anna-PK 16:37:09
  Chyba jednak ta nienawiść do Trumpa to to, że Trump jest obecnie utożsamiany z tymi wartościami jakich liberalna Ameryka nienawidzi.
 • Aha.
  Jakieś 2 tyg. temu jechałem okazją z człowiekiem który czasem dorabia sobie "pisaniem" prac magisterskich.
  Był nieco zdziwiony gdy powiedziałem mu o sztuczkach stosowanych by oszukać"Plagiat".
  Myślał ze to wiedza tajemna takich jak on.
  A z kolei nie był gdy zdziwiony gdy powiedziałem mu o ich poziomie.
  Potwierdził, wystarczy przepisać sporo żywcem z paru opracowań.
  Jakiś wstęp, zakończenie a w środku tricki do oszukania "Plagiatu".
  Nierzadkie są prace kilkunastostronicowe z uprzedzeniem przez studentów o upodobaniach promotorów i oceniających.
  Zero badań i analiz, zero nowości.
  Nie zdziwiło mnie to.
  Jeśli tak wygląda "wykształcenie" to ja dziękuję.
  A [potem mamy zalew durni z tytułem mgr i dr.
 • @zbig71 08:51:19 Jakie są te wartości, które Trump utożsamia?
  //Chyba jednak ta nienawiść do Trumpa to to, że Trump jest obecnie utożsamiany z tymi wartościami jakich liberalna Ameryka nienawidzi.//
 • @Autor
  Jak powiedział Jawaharlal Nehru "Nie ma większych wrogów własnego narodu niż wykształcona przez kolonizatorów inteligencja."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031