Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 37 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Jak zakazem demonstracji walczyć z pandemią

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dmitrij Sedov zauważa, że zwolennicy „Niekonwencjonlnego myślenia” (Querdenken) walczą z urzędami, nie noszą maseczek i dlatego niemiecka rozwiedka uważa ich za ekstremistów.

 

W Niemczech nie ustają spory na temat koronawirusa. Z jednej strony rząd ostrzega, że kraj zaleje „druga fala” i wprowadza nowe obostrzenia, z drugiej – naród zaczyna przejawiać swoją siłę.

Wszystko zaczęło się demonstracją w Lipsku 14 listopada, choć początek był już w piątek. Najpierw we Frankfurcie 2 tys. osób wystąpiło z napisami na kurtkach jak: „Szczepionka cię oswobodzi”, lub „Doktor Mengele“ przedstawiony jako wysoko postawiona niemiecka polityk.

Policja szybko i sprawnie rozpędziła demonstrantów we Frankfurcie armatkami wodnymi i pałkami.

Jednocześnie w dwóch bawarskich miastach członkowie ruchu „Niekonwencjonalnego myślenia” wyszli na legalną demonstrację, ale że zgromadziło się tam więcej ludzi niż zezwolono, policja wszczęła ok. 300 spraw. W Karlsruhe tysiące zwolenników „NM” dopuściło się 200 naruszeń porządku publicznego, chociaż zachowywali się spokojnie.

Wielkie miasta nie są w tym przypadku właściwym miernikiem. Takim stało się małe miasteczko Aurich, gdzie wcześniej obywatele zeszli się dla zabawy. Dziś, ok. 50 zwolenników „NM” - w tym miejscowych i znanych obywateli, zorganizowało protestacyjne wystąpienia. Policja zrozumiała, do czego to prowadzi.

Dziś drobne demonstracje, jutro większe itd. ale co typowe: strzelają wodnymi działami i posługując się inną bronią, zachowują się niekonstytucyjnie. Idzie to w kierunku zmian systemu prawnego. Z tego powodu w sobotę, 14 listopada, spotkali się przedstawiciele służb kontrwywiadowczych (BfV) na wideokonferencji i uznali członków i zwolenników „NM” za prawicowych ekstremistów.

W tym przypadku społeczeństwo poczuło grozę, bo gdyby zebrać do kupy wszystkich uczestników ruchu, naliczono by coś koło miliona osób. Oznacza to tylu ekstremistów? Tak, potwierdził to wiceminister spraw wewnętrznych: „tak zwany ruch „Niekonwencjonalne Myślenie” i jego przywódcy organizują akcje, na które schodzą się prawicowi ekstremiści”. Wiceminister jest wszak urzędnikiem i jego język jest suchy i niewyraźny. Za to premier Bawarii - Markus Söder wyraził się barwnie: „Widzimy, że rośnie konglomerat prawicowych ekstremistów, antysemitów, zwolenników teorii spiskowych, obwiniających polityków o satanizm. BfV musi uważnie, dosłownie: przez lupę, zobaczyć co się tam naprawdę dzieje, ponieważ liczne te grupy chcą zmiany władzy”.

Wszystko jakimś sposobem się wyjaśniło. Członkowie ruchu „NM” to nieprzyjaciele porządku prawnego i jest na czasie się nimi zajmować. W tym przypadku w demokracji jest niewielki wybór.

Mówił o tym wprost w rozmowie dla Rheinische Post burmistrz Hamburga Peter Tschentscher: „zakazać ich demonstracji to nic nie da”. Tschentscher, członek SPD wyjaśnił, że prawo do demonstrowania jest podstawowym prawem każdego obywatela Niemiec, jeżeli jednak niemiecki obywatel nie zgadza się z posunięciami urzędów walczących z „pandemią”, prawo się obejdzie. Na protestach w Lipsku doszło do prawdziwego polowania na czarownice. Demonstranci przedstawili listy dziennikarzy oskarżanych o kłamstwa i podstępy. Do tego nie nosili maseczek i nie zachowywali odstępów, a stąd już krok do bicia policjantów i dziennikarzy.

Tak naprawdę nie chodzi o maseczki i odstęp. Właściwym pytaniem jest to, czy Niemcy wierzą lub nie w konieczność kwarantanny. Wierzą lecz z wielkim trudem. Tym bardziej, że Instytut Roberta Kocha d/s chorób zakaźnych (RKI) stale pracuje pod nadzorem rządu i nie wiadomo na czyją rzecz: dla rządu wspólnie z koncernami farmaceutycznymi, czy dla Przysięgi Hipokratesa, a ta mówi, że chorego nie można okłamywać.

Wybitny epidemiolog Klaus Stöhr, który jeszcze niedawno kierował programem WHO ds. badań nad infekcjami układu oddechowego udzielił stacji NTV długiego wywiadu uznając istnienie wirusa, ale dziwiąc się dlaczego wokół tego jest tyle zamieszania? Dlaczego władza ogłasza stan wyjątkowy, gdy w szpitalach 90% łóżek na intensywnej terapii jest wolnych?

Dalej Stöhr wyraził niepoprawne uwagi. W zimie 2017-2018 była epidemia grypy. Codziennie rozchorowywało średnio 8 tys. ludzi, czyli podobnie jak teraz przy koronawirusie. 60 tysięcy trafiło do szpitali, ale żaden stan wyjątkowy nie został ogłoszony i życie biegło nadal. Nie było też astronomicznych wydatków na naprawę szkód w gospodarce czy pomocy społecznej. Nigdy w tak krótkim czasie Niemcy nie straciły tyle pieniędzy. Co gorsza, mówi się, że żadnych analiz korzyści z tych wydatków się nie prowadzi. Szkoda, że żadnych innych wariantów zwalczania koronawirusa nie dopuszczono. Na zakończenie epidemiolog powiedział coś oczywistego, z czym zgodzą się wszyscy lekarze, o ile nie zapomnieli o Przysiędze Hipokratesa: „Pandemia się skończy, gdy większość populacji uzyska odporność, jak przy wszystkich typach grypy. Do tego czasu dochodzić będzie do sezonowych zachorowań. Ochronić przed tym nie trzeba wszystkich, ale tych bezbronnych – seniorów i chorych, którzy umierają na inne schorzenia częściej niż inni.” Tym sposobem Klaus Stöhr został zwolennikiem ruchu „NM” i ryzykuje, że znajdzie się na liście BfD jako prawicowy ekstremista.

 

Tekst oryginalny: Как запретом демонстраций бороться с пандемией wyszedł 18.11.2020 na fondsk.ru.

KOMENTARZE

 • Tajna rada Morawieckiego do spraw COVID-19 ! TAJANA !!!!
  Rada Medyczna do spCOVID-19 praw przy Prezesie Rady Ministrów
  ZARZĄDZENIE NR 20
  w sprawie utworzenia Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów


  § 1. 1. Tworzy się Radę Medyczną do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów, zwaną dalej „Radą”

  § 2. Do zadań Rady należy:
  1) dokonywanie analiz i ocen bieżącej sytuacji zdrowotnej w kraju, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji epidemicznej wywołanej pandemią COVID-19;
  2) przygotowywanie i przedstawianie propozycji działań zmierzających do poprawy sytuacji zdrowotnej w kraju w zakresie przeciwdziałania COVID-19

  UWAGA !!!!!! UWAGA !!!!!

  § 3. W skład Rady wchodzą:
  1) przewodniczący Rady – powoływany i odwoływany przez Prezesa Rady Ministrów;

  § 10. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą od dnia 23 października 2020 r.

  PREZES RADY MINISTRÓW Mateusz Morawiecki


  Polacy ! żadnych nazwisk tej rady żyda Morawieckiego !!! Wszystko TAJNE i POUFNE !!

  SPYTAJMY dlaczego nie ma nazwisk tej szacownej rady która ma podobno ocalić Społeczeństwo od jakieś żydowskiej zarazy Covid 19 ??
  Przecież to ZASZCZYT ratować życie Polaków ! i dlatego nazwiska tych członków rady powinny być złotymi zgłoskami wyryte w codziennych komunikatach !!!! a tu wstydliwe chowanie się członków rady ?

  Trzeba sobie zadać pytanie ! czy to nie jest Covidowy WIELKI KANT żydów z rządu i dlatego członkowie wstydliwie sie chowają bo zdają sobie sprawę że przyjdzie za jakiś czas ODPOWIEDZIEĆ na ten ordynarny żydowski KANT Covidowy !!!  Nie to co prawdziwa CZARNA OSPA we Wrocławiu w 1963 roku !!!!
  tam nie było Lipy ! tam nikt się nie chował a przeciwnie nazwiska lekarzy były znane !
  [ ciekawostka władze nie zamknęły kin, kawiarni, restauracji ! ] bo obawiano się paniki !!! i co Wrocław żyje ? ŻYJE !! i ma sie dobrze

  Wiecie dlaczego nie zamknięto całego kraju ? bo w tamtych czasach nikt nie robił prywatnych geszeftów maseczkowych ! tak jak robią to dziś żydzi w całej Europie !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • W UK za kilka dni rozpoczynają szczepienia, opracowuje się
  najlepszą strategię i organizację tych szczepień, bo szczepionka musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze.

  Dzisiaj B. Johnson ogłosił, że niemiecka szczepionka została zakupiona. W pierwszym rzędzie będą szczepieni ludzie starsi i pracownicy służby zdrowia.
  https://www.cbc.ca/news/world/u-k-approves-pfizer-coronavirus-vaccine-for-emergency-use-1.5824679
 • Jak się zarabia na COVIDZIE19 !!!!!
  Mafia żydowska w EUROPIE zarabia na maskach covidowych !!!! teraz żydzi nas zmuszają do noszenia masek , i co pandemia ma się skończyć

  https://www.youtube.com/watch?v=bZs5uj_0kQI słuchajcie od 6 minuty.


  Co ? czy pani Edyta Górniak nie miała rację pisząc na swym Instagramie rozmowę dwóch żydów o pandemi !

  żyd pyta Icka , Icek kiedy skończy sie pandemia ? Icek odpowiada co ty poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze więc nie prędko sie skończy pandemia bo poważni ludzie muszą pomnożyć włożone pieniądze w ten covidowy interes !!!!

  APEL ! Nie wierzcie żydowskiej pandemi to żydowski GESZEFT !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach
 • Gdy w jakimś kraju
  ludzie masowo buntują się przeciwko świrusowej hucpie - znaczy to tylko tyle, że ichnia V kolumna dzieci diabła wywijająca tym krajem nie sprawdziła się. Nie umiała podczłowieków właściwie chwycić za gardło.
  Wniosek?
  Tymczasem światowe dziecko diabła takiego bezeceństwa nie wybacza swym sługom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031