Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 37 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Rząd cieni w Brytanii centrum rządu światowego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Turecki uczony Adnan Oktar odkrywa mózg centrum światowego zła ujawniając działania „globalnej ośmiornicy“, a w sojuszu Rosji i Turcji widzi narzędzie do przeciwstawienia się jej.

Wszelkie zło świata zawsze pochodziło z jednego centrum. Inicjatorzy wojen wykonywali jedynie rozkazy. Zło jest podobne do ośmiu macek ośmiornicy. Wydaje się, że wszelka siła wychodzi z mobilnych macek wydających się na pierwszy rzut oka chaotycznymi. Jednak macki są sterowane z jednego centrum o wysoko rozwiniętym mózgu. Zło ma pewną hierarchiczną strukturę jak piramida, gdzie wszystkie poziomy są podporządkowane wierzchołkowi

 

Pokonać zło, walczyć z mackami ośmiornicy lub z warstwami piramidy jest niemożliwością. Jedyną metodą w tym nierównym boju jest ideowy i ideologiczny bój z mózgiem centralnym, który kontroluje, zarządza, wydaje rozkazy i ma ostatnie słowo. Zło to sprawnie gasi ogniska oporu jednocześnie kryjąc prawdziwą twarz i kryjąc się w cieniu. Nie widać, kto stoi na szczycie piramidy, kto jest mózgiem zła, dlatego walka z nim jest bez sensu. Spróbujmy więc odsłonić jego twarz...

 

O centrum światowego zła mówi się dzisiaj często a do obsadzenia w tej roli nie brak kandydatów. Najczęściej wymienia się „szary” rząd USA i Izraela, NATO, UE, ONZ, CIA, Mossad, Gladio i wiele innych tajnych organizacji jak iluminaci, templariusze, finansowi magnaci, masoni, Wall Street, "Skull and Bones", różokrzyżowcy, trusty naftowe, czy ponadnarodowe korporacje zarządzający światową gospodarką. Ale to tylko odnóża systemu, macki ośmiornicy, niższe poziomy piramidy.

 

Ideologiczne i intrygańskie praktyki ośrodka światowego zła

 

Na szczycie piramidy przez całe wieki znajduje się rząd Brytanii. Wystarczy pobieżne spojrzenie na brytyjską historię aby zrozumieć stopień moralnego upadku, mizantropijną i dwulicową cechę rządzących tam elit, w kraju jawiącym się w aureoli rycerskości, galanterii, szlachetności i przyzwoitości. Tajemna władza w Brytanii była głównym kolonizatorem, dystrybutorem dragów i niewolnictwa w historii świata. Wschodnioindyjska kompania przez trzy stulecia prowadziła masowy handel opium na terenie Chin, Indii, Indonezji, Malajów, królestw południowo-wschodniej Azji, niszcząc cale pokolenia wymianą opium za baśniowe bogactwa. Mało kto pamięta jak przed 150 laty brytyjska polityka kolonialna przyczyniła się do klęski głodu w Indiach z ponad milionem ofiar.

 

Bezbożna i fałszywa nauka Darwina, leżąca u podstaw społecznego darwinizmu, który upodlił setki milionów istnień w XX wieku, była eksportowana z Anglii na cały świat. Brytania stała się światowym centrum dla przyszłych głosicieli komunizmu. „Manifest komunistyczny” Marksa i Engelsa, który stał się podstawą światowego komunizmu, „Kapitał” i wszystkie główne dzieła ideologów komunizmu, były najpierw opublikowane w Brytanii i stąd rozpoczął się jego „tryumfalny pochód” po świecie. Również założyciele gospodarczego liberalizmu - Adam Smith i David Ricardo byli Brytyjczykami.

 

Największe korzyści z rosyjsko-tureckich wojen, bez względu kto zwyciężył, odniosły elity brytyjskie. Politycznymi intrygami i zabiegami dyplomatycznymi prowokowały oba kraje do wojen, podżegając religijne i etniczne konflikty. Cieniowa władza w Brytanii sześciokrotnie w ciągu VIII i XIX stulecia pchnęła te kraje do wojny. Z rosyjsko-tureckich walk zwycięzcą nie okazał się nigdy nikt, przegranymi były obie strony, tylko Brytania ciągnęła zyski z krwi tych narodów.

 

Bliski Wschód rozdeptany butami żołnierzy globalizacji

 

Imperium osmańskie zniszczyli brytyjscy korespondenci i armia, okupująca prawie cała Anatolię. Tragedia bliskiego wschodu w XX i XXI stuleciu to również dzieło władzy cienia. Granice państw Bliskiego Wschodu zarysowano w Brytanii w marcu 1921 r. Sekretarz ds. kolonii Winston Churchill zwołał do Kairu konferencję wysokich komisarzy brytyjskich na Bliskim Wschodzie, na którą przybyli: Lawrence z Arabii, Gertruda Bell, gen. Allenby, wysoki komisarz Egiptu i Sudanu Orde Wingate, Hubert Young – premier w Bagdadzie i kolonialny sekretarz w Gibraltarze, Percy Cox – wysoki komisarz królestwa Iraku. Wedłg Coxa podpisane umowy pozostawiały Irak na całe dziesięciolecia pod brytyjską kontrolą w zakresie polityki zagranicznej jak i wewnętrznej. On jak i Herbert Samuel – pierwszy wysoki komisarz w brytyjskiej mandatowej Palestynie „stwarzali” lokalne, lojalne kadry dla nowo powstałych państw wykreowując przywódców.

 

Wielu członków rządów i kół przywódczych nowych państw na Bliskim Wschodzie w XX w. i dziś to absolwenci Królewskiej Akademii Wojskowej Sandhurst, SOAS, University of Exeter, Cambridge lub Oxfordu. Tak przygotowane kadry wrócą do swoich krajów a objąwszy kierowniczw funkcji będą prowadzić politykę brytyjską. Między absolwentami tych uczelni jest oczywiście wielu uczciwie służących swoim ojczyznom, ale nie mienia to faktu, że brytyjski rząd cienia używa tych uczelni do przygotowania własnych wasali.

 

Wielu przywódców radykalnych organizacji terrorystycznych na Bliskim Wschodzie zostało przygotowanych na uniwersytecie Al-Azhar w Kairze. Al-Azhar stała się wylęgarnią terroryzmu pod dowództwem brytyjskiego konsula generalnego w Egipcie, gorliwego darwinisty i nosiciela „brzemienia białego człowieka” hrabiego Cromera. W jego osobie Brytania sponsorowała Muhammada Abdo, który zmienił Al-Azhar w islamskie centrum społecznego darwinizmu. System utworzony przez Cromera położył podstawy pod islamski radykalizm a od lat 30.tych, za pośrednictwem jego absolwentów szerzy się po całym świecie islamu. Korzenie wielu tragicznych wydarzeń na Bliskim Wschodzie tkwią w tym okresie.

 

Brytania jest mózgiem a USA mięśniem nowego porządku światowego

 

Pierwsza międzynarodowa organizacja Liga Narodów, założona w 1919 r. przez Woodrowa Wilsona miała na celu zabezpieczenie wspólnego bezpieczeństwa i była rezultatem konferencji pokojowej w Paryżu pod przywództwem Wielkiej Brytanii. Objęła również w znacznej mierze powojenne plany Albionu w zakresie nowego ładu światowego, gospodarki, wojskowości i międzynarodowego prestiżu. Podobną strukturę ONZ opracowały po II wojnie światowej państwa koalicji antyhitlerowskiej pod przywództwem Wielkiej Brytanii. Jej wiodąca rola przy powstaniu tych organizacji nie jest tożsama z jej politycznym zaangażowaniem. Niewątpliwie ONZ pełni ważną funkcję dla ludzkości, jednakże fakt, że przy jej powstaniu główną rolę odegrała WB wywołuje pytanie o sile wpływu rządu cieni WB na stanowisko tej organizacji. Winston Churchill był autorem pomysłu „zimnej wojny” i powstania NATO. Był u narodzin militarnego projektu Gladio (włoska gałąź europejskiej sieci składającej się z partyzanckich oddziałów spec-służb do walki z komunizmem, jako paralelna struktura NATO; w rzeczywistości organizowała ataki terrorystyczne przeciw lewicowym ekspozyturom, o czym nie wiedziały rządy i parlamenty państw zachodnich - przyp. M) a jego dowódcami byli również obywatele tego państwa.

 

Obalenie Muhammada Mosaddeka zorganizowały brytyjskie tajne służby, rząd cieni zorganizował też wojskowe przewroty w Egipcie, Syrii, Iraku Turcji w latach 1960, 1971, 1980, 1998 i próbę w 2016. CIA i Mossad, tajne służby, o których mówi się, że rządzą światem, utworzyła MI6 przygotowując dla nich kadry.

 

FED, pełniący rolę centralnego banku USA utworzył Bank of England. Dynastia Rothschildów, która opanowała światową gospodarkę, to poddani Jej Królewskiej Mości. Brytyjski filozof i przedstawiciel współczesnego liberalizmu Karl Popper był ideologiem pomysłu społeczeństwa otwartego jako niszczącej broni przeciwko tradycyjnym społeczeństwom. Jego uczeń i wielbiciel George Soros, to także poddany brytyjski. „Zainspirowany” pracą Poppera „Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie”, założył w 30 państwach instytut „Open Society“, celem którego jest, jak podaje się do publicznej wiadomości, rozwój koncepcji i mechanizmów społeczeństw otwartych. Propagator globalnego wojującego ateizmu XXI wieku, darwinista Richard Dawkins jest wiceprezesem Brytyjskiego Towarzystwa Humanistycznego.

 

Upubliczniony przez Snowdena program „Five Eyes“, założony w Australii, ukazuje system inwigilacji o światowym zasięgu. W porozumieniu o zbieraniu danych z tego systemu, prócz Brytanii, figurują też USA, Kanada, Nowa Zelandia i Australia, a więc kraje Wspólnoty Narodów.

 

Niewolnicze społeczeństwo narodów

 

W swojej historii Brytania okupowała niemal cały świat; obecnie jest tylko 22 państw, które tej okupacji uniknęły. Przegląd państw pod „zarządem” brytyjskim jest porażający: Australia, Antigua i Barbuda, Bahamy, Bangladesz, Barbados, Belize, Botswana, Brunej, Wyspy Dziewicze, Kajmany, Wyspa Wielkanocna, Gibraltar, Wyspy Kokosowe, Wyspy Cooka, Dominikana, Falklandy, Gambia, Ghana, Grenada, Południowa Afryka, Walia, Guyana, Indie, Szkocja, Jamajka, Kamerun, Kanada, Kenia, Cypr, Kiribati, Irlandia, Lesotho, Malawi, Malediwy, Malaje, Malta, Mauricius, Wyspy Morza Koralowego, Montserrat, Mozambik, Namibia, Nauru, Nigeria, Wyspa Norfolk, Pakistan, Ocenia, Papua i Nowa Guinea, Wyspa Pitcairn, kraje Rossau, Swięty Krzysztof i Nevis, Święta Łucia, Św. Wincent i Grenadiny, Samoa, Wyspa Świętej Heleny, Seszele, Sierra Leone, Singapur, Wyspy Salomona, Sri Lanka, Tanzania, Tonga, Trinidad i Tobago, wyspy Turks i Caicos, Tuvalu, Uganda, Vanuatu, Nowa Zelandia, Zambia … itd.

 

Wspólnota Narodów obejmuje 52 państwa. Głową Commonwealth’u jest królowa Elżbieta II, a siedzibą Londyn. W 17 z nich głową jest królowa reprezentowana przez generalnego gubernatora. Ale co oznacza członkostwo w Commonwealsie? Że wybory, wyłanianie przedstawicieli rządu, jego decyzje i ustawy, odbywają się pod okiem i zależą od decyzji brytyjskiego guwernera lub sekretariatu Commonwealth’u w Londynie.

 

USA to była kolonia brytyjska dziś pod ścisła kontrolą rządzącej elity WB. W 1812 r. wojska angielskie zdobyły i spaliły Biały Dom. Było to prawie 150 lat temu, gdy ponad milion Amerykanów zginęło od kul „bratnich” wojsk w wojnie domowej wywołanej przez samą Brytanię. Gospodarka kraju została zniszczona. Zawarcie traktatów pokojowych po obu wojnach światowych odbyło się pod kontrolą Wielkiej Brytanii. Ci nieliczni prezydenci USA, którzy odważyli sprzeciwić się wpływowi WB, bądź odeszli na emeryturę bądź zostali fizycznie zlikwidowani. W tym kontekście należy podkreślić, że kompromitujące materiały na prezydenta Trumpa zbierała również brytyjska służba wywiadowcza

 

Brytania - centrum międzynarodowego terroryzmu

 

Profesor Bernard Lewis, inspirator nowego podziału na Bliskim Wschodzie, autor tezy o starciu cywilizacji i początku stulecia wojen islamskich, inicjator okupacji Afganistanu i Iraku, wojny iracko-irańskiej, irańskiej rewolucji i projektu Czerwonego Półksiężyca, był funkcjonariuszem brytyjskiego wywiadu wojskowego i 30 lat szkolony przez SOAS. W 1974 r. przeniósł się do USA i tam u wszystkich prezydentów był doradcą ds. Bliskiego Wschodu, ideologiem Kissingera, Brzezińskiego, Huntingtona i neokonserwatystów. To on tworzył rzeczywistą politykę na Bliskim Wschodzie w ostatnich trzech dekadach.

 

Pakistan, Afganistan, Irak, Nigeria, Syria i Jemen – kraje będące dziś centrami międzynarodowego terroryzmu, przez wiele lat były okupowane przez Brytyjczyków. Liderzy algierskiej islamskiej grupy zbrojnej (GIA), od 30 lat terroryzującej tamtejszą ludność, gromadzili swych bojowników w Brytanii. Najniebezpieczniejsi bojownicy Daesz, jak się okazało, swego czasu szkolili się też tam.

 

Daesz, Al-Kajda, Boko Haram, al-Szabab, FETO, Hezbollah, PKK, PYD, armeńska ASALA, turecka DHKP-C, „Czerwone Brygady“ – to wszystko „dzieci” brytyjskiego rządu cieni. Wszędzie, gdzie ta struktura zostawiła swój odcisk, płynęły potoki ludzkiej krwi i łez.

 

Wyliczać można by jeszcze długo. Bezbożna polityka tych rządów w ostatnich trzech stuleciach utopiła ludzkość we krwi. Miliony istnień padło ofiarą grabieżczej polityki kolonialnej brytyjskich elit, które doprowadziły do najbardziej masowego ludobójstwa w historii własnego narodu.

 

Tło próby wojskowego przewrotu w Turcji

 

Jeszcze jeden fakt godny uwagi. Dzień wcześniej, 15 lipca, zanim turecki lud skutecznie przeciwstawił się próbie przewrotu wojskowego, do bazy wojskowej Royal Air Force na Cyprze, oddalonym 100 mil od Turcji, przybyły tysiące brytyjskich żołnierzy, także lotników. Mieli za zadanie, jak napisały brytyjskie gazety, ewakuować 50 tysięcy obywateli, spędzających wakacje w Turcji. Media brytyjskie ujawniły, że wojsko miało strzelać do Turków, gdyby ci chcieli przeszkodzić w operacji. Przygotowania Brytanii w przeddzień próby przewrotu bardziej przypominały plany okupacji Turcji niż plan ewakuacji brytyjskich obywateli, którzy nie byli wcale zagrożeni.

 

Jak widać teraz, rząd cienia jest zaniepokojony odnową stosunków rosyjsko-tureckich. Rosja była jedynym państwem które zajęło twarde stanowisko w dniach przewrotu, a rząd cienia niepokoi zarysowujący się trójkoalicja: Rosja-Turcja-Iran, wywierająca wpływ na przywrócenie pokoju w Syrii i w całym regionie.

 

Wizyta Teresy May w Turcji bezpośrednio po spotkaniu z prezydentem Trumpem a następnie wizyta szefa sztabu obrony Stuarta Peache zbieżna z wizytą nowego szefa CIA Michaela Pompeo, wywołuje spekulacje co do kolejnych planów wobec Rosji i Turcji. Dobre stosunki Turcji i WB są potrzebne i ważne, ale musimy mieć świadomość, że plany rządu cienia w Brytanii nigdy nie były korzystne dla Turcji a i samych Brytyjczyków.

 

Globalnemu złu trzeba przeciwstawić zjednoczone siły dobra

 

Żaden kraj, żaden przywódca i żaden naród nie jest w stanie samodzielnie przeciwstawić się podłości tak dobrze zorganizowanych mocy przenikających do najgłębszych poziomów państwa. Brytyjski rząd cienia wytworzył mocne polityczne, informacyjno-wojskowe i gospodarcze mechanizmy wojny przeciwko narodom i ludzkości o rząd światowy.

 

Jeżeli chcemy powstrzymać rozszerzanie się tego zła należy zjednoczyć siły dobra. Przedstawiciele Rosji i Turcji położyli w ubiegłym roku podstawy pod silny i trwały sojusz. Wierzę, że wieloletnie historyczne doświadczenie stosunków między tymi krajami wesprze mądrość i dalekowzroczność politycznych przedstawicieli obu państw i wszystkich sił dobra chcących zachowa tradycyjną moralność i duchowe podstawy swoich narodów i narodów Europy. Dziedzice wielkich imperiów jakimi były Turcja osmańska i Rosja powinni lepiej rozumieć niż inni, że ich siła tkwi w jedności. Władza cienia w Brytanii teraz potroi wysiłki i zrobi wszystko by miast do sojuszu Turcji i Rosji doszło do nowej konfrontacji.

 

Oba narody w tym trudnym i przełomowym okresie, gdy Rosja i Turcja stały się celem niesłychanych ataków i gróźb globalnego centrum i światowych mediów, muszą znaleźć wolę zjednoczenia. Muszą też uświadamiać sobie rzeczywistą rolę władzy cienia w polityce światowej i mówić o tym głośno i często, informować społeczeństwa o technikach i taktykach brytyjskich globalistów, obalać mity i wynosić na światło dzienne przestępczą działalność w historii tej wyspy.

 

Tekst Теневое правительство Британии, правящее миром ukazał się 2 marca2017 na katehon.com.

KOMENTARZE

  • A kto inspiruje wladcow Imperium, nad ktorym nigdy nie zachodzi slonce?
    Niestety Turas w tym trojnogu jest niepewna podpora.Wlasnie znowu orzekl pospolu z Frau Merkel,ze winnym ataku w Idlib jest Assad wbrew temu na co wskazuja okolicznosci tego zdarzenia i logika.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031