Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 37 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Wojna na horyzoncie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Paul Craig Roberts zastanawia się, czy nie jest za późno aby ją powstrzymać wojny?

 

Jedną z nauk płynących z historii wojen jest i taka, że gdy tylko się zacznie wojskowa mobilizacja, zaczyna żyć własnym życiem wymykając się spod kontroli. I właśnie to zdaje się dziać przed naszymi oczami.

W przemówieniu wygłoszonym 28 września z okazji 70 jubileuszowej sesji ONZ, rosyjski prezydent Władymir Putin oznajmił, że Rosja nie może dłużej tolerować sytuacji na świecie. Dwa dni później, na wezwanie rządu syryjskiego, Rosja rozpoczęła wojnę przeciwko ISIS.

Rosja była bardzo skuteczna przy niszczeniu zapasów broni ISIS i pomagając syryjskiemu wojsku w odzyskaniu terenów zajętych przez ISIS. Rosja zniszczyła tysiące cystern, których zawartość finansowała ISIS, czyli kradziona syryjska ropa, sprzedawana rodzinie obecnego gangstera, który rządzi w Turcji.

Waszyngton został złapany z ręką w nocniku rosyjskiego zdecydowania. Ze strachu przed sukcesem działań Rosji, mogącymi doprowadzić do uniezależnienia się amerykańskich wasali i utraty ich poparcia opozycji antyasadowej i marionetkowego rządy w Kijowie, zorganizował Waszyngton zestrzelenie rosyjskiego samolotu przez Turcję, na przeków/sprzecznie z umową pomiędzy Rosją a NATO, że nie będzie dochodzić do żadnych kontaktów w powietrzu w strefie rosyjskiej operacji w Syrii.

Choć wszelkiej odpowiedzialności zaprzeczył, uznał Waszyngton,że powściągliwa reakcja Rosji za atak, za który Turcja nie przeprosiła, do ponownego zapewniania Europy, iż „Rosja jest papierowym Tygrysem” („Russia A Paper Tiger“). Tym samym zapewnił, że dalszy nacisk na Rosję na Środkowym Wschodzie, Ukrainie, w Gruzji, Czarnogórze i wszędzie indziej, nie przedstawia żadnego ryzyka. Atak Waszyngtonu na armię Assada służy szerzeniu wiary wśród rządzących Europą, że zachowanie Rosji usiłujące uniknąć wojny jest wyrazem strachu i słabości.

Nie jest jasne, w jakim rozmiarze rosyjski i chiński rząd rozumieją, że ich niezależna polityka, potwierdzona 28 września, jest przez Waszyngton rozumiane jako „groźbę egzystencjalną” dla amerykańskiego super-rządu.

U podstaw polityki zagranicznej USA leży nie dopuścić do powstania sił zdolnych ograniczyć jednostronne działania Waszyngtonu. W przypadku Rosji i Chin zdolność ta zmienia je w cele.

Waszyngton nie jest przeciwko terroryzmowi. Przez wiele lat wspierał jego powstawanie. Terroryzm to broń, którą Waszyngton zamierz użyć do destabilizacji Rosji i Chin poprzez eksport populacji islamskiej do tych państw.

Waszyngton 8używa Syrii, tak jak użył Ukrainy, do demonstrowania bezsilności Rosji Europie i Chinom, bo bezsilność Rosji czyni z niej mniej atrakcyjnego sojusznika.

Dla Rosji odpowiedzialna reakcja na prowokację także jest niekorzystna, ponieważ zachęca do kolejnych prowokacji.

Innymi słowy: Waszyngton i wiarygodność jego europejskich wasali doprowadziły ludzkość do bardzo niebezpiecznej sytuacji, gdyż jedyną alternatywą dla Rosji i Chin jest czy zaakceptować wasalstwo wobec Ameryki, czy przygotować się do wojny.

Putina należy szanować za przykładanie większej wartości życiu ludzkiemu niż dla Waszyngtonu i jego europejskich wasali a także za unikanie wojskowej reakcji na prowokacje. Z drugiej jednak strony Rosja musi coś zrobić aby uświadomić państwa NATO, że poparcie przez nich agresji Waszyngtonu przeciwko Rosji, niesie za sobą poważne konsekwencje. Np. rosyjski rząd może dojść do wniosku, że warto sprzedawać energii państwom członkowskim NATO. Rosja mogłaby stracić pieniądze, ale to tańsze niż strata własnej suwerenności czy niż wojna.

Aby zakończyć konflikt na Ukrainie mimo chęci Europy jego eskalacji, mogłaby Rosja zaakceptować żądania zbuntowanych prowincji i połączyć je z Rosją. Aby wojna miała nadal trwać, musiałaby Ukraina zaatakować Rosję.

Rosyjska władza złożyła nadzieje na odpowiedzialną, nieprowokacyjną reakcję. Liczy na efekt dyplomatycznych działań, że europejskie rządy przyjdą po rozum do głowy i zrozumieją, że ich interesy narodowe są ważniejsze od interesów Waszyngtonu i przestaną popierać jego politykę hegemonii. Polityka Rosji jest nieskuteczna. Reasumując – rosyjska powściągliwa odpowiedzialna reakcja była przez Waszyngton użyta do sprowadzenia Rosji do roli papierowego tygrysa, którego nie trzeba się bać.

Mamy oto paradoks: usiłowania Rosji uniknięcia wojny prowadzą wprost do wojny.

Niezależnie od tego, czy rosyjskie media, Rosjanie i cały rząd to rozumie, musi to być oczywiste dla rosyjskiej armii. Wszystko czego wojskowi przywódcy rosyjscy potrzebują to przyjrzeć się składowi sił NATO wysłanych do „walki z ISIS”. Jak zauważa George Abert, amerykańskie, brytyjskie i francuskie lotnictwo, które w tym celu zostało tam wysłane, to samoloty wojskowe do walk powietrznych a nie tylko do ataków na cele naziemne. Nie mają na celu nalotów na ISIS, lecz zagrozić rosyjskim bombowcom, atakującym naziemne cele ISIS.

Niewątpliwie Waszyngton wciąga świat do Armageddonu a Europa to umożliwia. Skorumpowane marionetkowe rządy Niemiec, Francji i Brytanii są czy to głupie, czy bezsilne aby przeciwstawić się

Waszyngtonowi. Dopóki Rosja nie przebudzi Europy, wojna jest nieunikniona.

Czy to co pokazują nieuleczalni szaleńcy i neokonserwatywni wojskowi prowokatorzy, którzy opanowali amerykańską władzę, daje Putinowi do myślenia, że wojna jest nieunikniona?

 

Tekst oryginalny: War Is On The Horizon: Is It Too Late To Stop It? ukazał się 8 grudnia 2015 na ICH.

KOMENTARZE

 • Wojna
  Choć teoretycznie wszystko jest jeszcze możliwe to jednak Rosja (Putin) ma pełną świadmomość, że wojna jesy nieunikniona.
  Zadanie Rosji na dzisiaj to odwlekanie tego momentu jak najdłużej.
  Czas gra na korzyść Rosji.
 • Wszyscy wiedzą że będzie wojna
  Kwestia jest taka ze każdy myśli że ta wojna będzie w Rosji lub przy jej granicach.I to jest właśnie to, co gubi świat.Nie chcą dopuścić do głowy że wojna będzie u nich.Oczywiście jest w tym rola służb które wmawiają politykom bzdury
  http://litera.fr/category/news/
 • Nie ma, jak dobra wojna...
  Oby jak najszybciej ta wojna, bo już wszystko lepsze, niż obecna szambosytuacja.

  BTW, panie memron, czy pan te artykuła tłumaczy na nasze automatem? Jeśli tak, to pomyśleć należy o zmianie programu tłumaczącego, ten obecnie stosowany jest nieudolny.
 • Nie bedzie wojny swiatowej bo byla by nuklearna.
  Bogacze musieli by kilka lat w bunkrach siedziec, jesc konserwy, suchary, sami sie obslugiwac. Czy radioaktywnosc opadla by na tyle, ze mozna by wyjsc? A pozniej co? Pracowac fizycznie? Gnoj wynosic, krowy doic? Chorowac na raka? Bogacze nigdy z luksusow nie zrezygnuja wiec wojny nie bedzie.
 • @staszek kieliszek 19:53:33
  Nie wisz pan, panie Staszku, że teraz neutronowe bombki w modzie? Izrael wszak od dawna takie na Jemenie testuje. Neutronowe bombki są bardzo komfortowe w użyciu: Nie wytwarzają fali cieplnej i stosunkowo słabą falę uderzeniową, a po 24h możesz pan na teren powybuchowy na spacer iść, popatrzeć, w jak dziwacznych pozach ludność śmierć ucapiła.

  My tu na jednostce takie pelerynki błyszczące, z dodatkiem boru, wyfasowaliśmy, obowiązek jest, by w każdym wozie bojowem komplet takich pelerynek był na stanie. Wyglądają całkiem jak folia alu, ino sztywniejsze. Jak zagrożenie jest atomowe, to trzeba się w taką borową kapotkę opatulić, jest ponoć nawet szansa przeżycia pod pancerzem wozu. Po intensywności, z jaką nam tu od paru już lat obronę przed atakiem neutronowem ćwiczyć kazują, wnosimy, iż neutronowe bombki teraz w modzie będą.

  Ale fajnie, tak po ataku na miasto potem wyjść. Ileż to śmiecia ludzkiego bezboleśnie i humanitarnie wytracić będzie można. Na takiej na przykład Warszawie to uczciwych ludzi prawie nima. Same urzędasy, ludzie umoczeni, kolaboranci, szuje, ateiści i wyborcy PO. Ileż tam by się po wybuchu miejsca zwolniło, jak przestronnie i spokojnie by tam na mieście było! Ile dobra by uczciwi Polacy pozyskać mogli i ile nieruchomości zagrabionych. Wiesz pan, panie Stanisławie, że gdyby tak na atomy wojna się zaczęła, to Warszawa najodpowiedniejszym celem dla neutronowego ataku byłaby.
 • ludzie czują, że będzie wojna, a co niektórzy umieją to uzasadnić
  Nie zgodzę się z twierdzeniem, że działania USA wykazały bezsilność Rosji. Wręcz przeciwnie.
  Rosjanie wiedzieli, że USA przygotowuje pucz na Ukrainie i świadomie nie przeszkadzali. Dlaczego ? Gdyż jedną z ich strategii jest opieranie się na prawie międzynarodowym. Oraz w tym przypadku dlatego, gdyż dobrze zinfiltrowana Ukraina jest dla Rosji wymarzonym polem starć i bitw z USA i Zachodem. Obecnie widać, jak bardzo to jest słuszne, gdy zupełnie zrujnowana Ukraina jest na utrzymaniu USA i Zachodu.
  W Syrii z dnia na dzień Rosja wyparła USA i Zachód z Syrii, zabroniła im tam latać i to wszystko bez wielkich słów. I do tego nie tylko w Syrii, lecz na w2ielkich połaciach Bliskiego Wschodu USA i Zachód zostały wyparte, straciły swoje spływy. Rosja utopiła tam miliardy $ USA kilkoma posunięciami. Rosja zmobilizowała do tej wojny olbrzymie lokalne siły po swojej stronie: Liban(Hizbolla), Iran, Iran, podobno też Afganistan no i samą Syrię. To jest koalicja, której nie da się pokonać wynajętymi bandziorami w rodzaju ISIS, czy Academii.
  Zestrzelenie samolotu rosyjskiego nie było nauczką, jak to przedstawiają media mainstreamowe, lecz bezsilnym, bezradnym i tchórzliwym aktem – znów rosyjska reakcja była optymalna i adekwatna w stosunku do tych zbirów.
  Obecna sytuacja znaczy, że jeśli nastąpi atak na Rosję, to nastąpi on w Syrii. Z daleka od Rosji. A ten atak nie zakończy się pokonaniem koalicjantów Rosji i zapewni dużą i drogą wojnę USA i Zachodowi, przy minimalnych kosztach Rosji. Lepiej nie można, patrząc ze strony Rosji.
  Oligarchom nie są najważniejsze pieniądze, wygoda, lecz ich władza i znaczenie. To stawia ich na pozycji nadludzi, a patrząc z boku, zbrodniarzy i psychopatów. Dlatego będzie ta wojna ABC.
 • @Pan podporucznik 21:49:50 i nibiru.
  Nie da sie wszystkiego przewidziec.Elektrownie atomowe bez ludzi same sie powygaszaja? Magazyny substancji chemicznych, laboratoria mikrobiologiczne zaczna rdzewiec.Bogacze potrzebuja biedoty by sie przed biedota swymi jachtami popisywac, strzelac slonie i kly nad kominkiem wieszac.Jakos nikt do polowan sie nie garnie wokolo Czernobyla a zwierzyny sporo.O tych wielkich bunkrach to wiem, np nowe lotnisko w Denver jest zryte tunelami po ziemia jak ser a tuz obok jest 5 baz wojskowych, centrum dowodzenia, akademia lotnicza i kilka bombek napewno tam jest skierowanych.Byc moze wynaleziono juz odtrutke na radioaktywnosc i opanowano raka ale nie sadze by bogacze mieli na tyle odwagi by ponosic takie ryzyko i cierpiec jakies niewygody.Ktos kiedys obliczyl, ze z ludzkosci wystarczy im tylko 1 million Chinczykow aby malymi raczkami wytwarzali im przedmioty zbytku i sluzyli, ale czy maja bunkier na 1 million Chinczykow? W histori tunele, tajne bunkry nigdy nie spelnily swego zadania.
 • Najwyzszy czas na interwencje
  A skad sie wzial termin Armageddon?Czy nie z Ksiegi Objawienia zwanej inaczej Apokalipsa?Czy sytuacja opisywana w powyzszym artykule nie odpowiada temu co mowi Obj.16:14-16,a mianowicie-z sa duchy diabelskie wychodzac do krolow Ziemi aby ich zgromadzic na wojne Boga Wszechmogacego zwana Armageddonem.W obliczu takiego obrotu rzeczy dywagacje kto I gdzie sie schowa wydajja sie bezcelowe. Pan Jeznach raczyl byl zauwazyc,ze odnosi wrazenie,ze za kierownica swiata siedzi Szatan.W rzeczy samej!Tyle, ze do czasu.I tu jest nadzieja
 • @Herkules 03:07:48
  Szatan siedzi za kierownica tego swiata juz od wielu lat.Kto to widzial by przestawac produkowac w kraju podstawowe produkty jak czosnek i importowac je z drugiej strony globu?
 • z jednej strony przeraża mnie perspektywa frontu na Wiśle
  a drugiej permanentne cwelowanie tubylców na tęczowo...
  http://gryf24.pl/wp-content/uploads/2015/12/KTO_4388.jpg
  ps.
  mam dość przedstawiania opcji dla Polski jako wyboru jedynie między:
  1. czy być przeciwko Rosji aż do ostatniej kropli krwi
  2. czy zostać nędzną kolonią USreala ze szlachtą aszkeNAZIjską na karku
  - nie ma nic więcej dla Polaków ?!?
 • Jaki jest scenariusz biblijny?
  To prawda, że usiłowania Rosji uniknięcia wojny prowadzą wprost do wojny. Tej wojny nie da się powstrzymać. Wynika to z analizy biblijnej. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy = Rosja od drugiej połowy XIX wieku (Daniela 11:27)] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który doprowadzi do rozpadu UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji.

  "I [król północy] wkroczy na południe [to może być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

  Ta wojna rozpocznie się od konfliktu etnicznego. Jezus powiedział: "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi", podobnie jak w 2008, a potem...

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu (US Navy)] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). To będzie samobójcza misja. Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  Późniejsze ustanowienie rządu światowego nie przyniesie oczekiwanego trwałego pokoju (Daniela 11:31b; 1 Tesaloniczan 5:3).

  Przyszły przywódca Rosji (będzie rządził na wzór Aleksandra Wielkiego) świetnie przygotuje armię do kolejnej wojny światowej (Daniela 11:36-39). Tym razem Rosja i jej sojusznicy (wśród nich zapewne będą także Chińczycy i Persowie) będą triumfować (Daniela 11:40-43). To będzie blitzkrieg. Nikt nie oprze się tej "szarańczy" (Joela 2:1-11). "A szybsze od lampartów będą konie jego (kawaleria powietrzna) i groźniejsze od wilków wieczorem i szeroko rozciągną się jeźdźcy jego. A jeźdźcy jego z daleka przybędą, przylecą jak orzeł spieszący do żeru" – zapowiada Habakuk (1:8). Imperium anglo-amerykańskie otrzyma wtedy śmiertelną ranę (Objawienie 13:3). Izrael też będzie wówczas okupowany (por. Ezechiela 39:23-29). Podczas tej wojny Rosja, podobnie jak w starożytności Asyria i Babilon, będzie narzędziem kary w ręku Boga.
 • @Ewiak Ryszard 10:25:00
  Z ta analiza byloby dobrze...gdyby nie bylo zle.

  : )))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031