Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
139 postów 40 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Ślepa uliczka fałszywej litości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś cisza wyborcza więc z trochę innej beczki. O konkursie Eurowizji i nie tylko

 

Wczoraj zakończył się festiwal Eurowizji, z którym nasze media wiązały, jeżeli sądzić o wrzawie, wielkie nadzieje. Miało być wspaniale, zwycięstwo niemal pewne, a wyszło jak zwykle. Monika Kuszyńska, reprezentantka Polski, na 27 startujących w finale, zajęła 23 miejsce i 10 punktów. Wygrał jakiś Szwed wzorujący się na Stingu, no ale jaki festiwal, taki Sting.

 

O tym, że Monika Kuszyńska będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji dowiedziałem się przypadkowo kilka miesięcy temu, przy okazji przerzucania kanałów w nadziej, że na coś się trafi. I pewnie fakt ten umknąłby w niepamięć gdyby nie to, że zauważyłem wózek inwalidzki z naszą reprezentantką i dziwną, minę przypominającego starego satyra - Juliusza Brauna - prezesa TVP.

Być może nie wszyscy pamiętają, że konkurs Eurowizji powstał w 1956 r. jako impreza organizowana przez i dla telewizji publicznych zrzeszonych w EBU, mogących wystawić po jednym reprezentancie. Za rok więc będzie obchodzić 60-lecie istnienia i niestety, do tego czasu chyba jeszcze dociągnie.

Konkurs Eurowizji nigdy mnie nie pociągał, był jakiś taki sztuczny, nadęty, ale, co muszę przyznać, wylansował kilka gwiazd pierwszej wielkości takich jak ABBA, Celine Dion, Julio Iglesias, czy Olivia Newton-John. Byli to wykonawcy, wtedy przynajmniej, nieznani, choć nie wykluczam, bo nie znam kulisów tego festiwalu, że były tam jakieś ustawki. Bo pretensje były, jak choćby Cliffa Richarda (kto dziś pamięta kto zacz?), gdy wygrał ktoś inny niż on. Ale mniejsza o to.

Od pewnego czasu konkurs stacza się po równi pochyłej. Tak dzieje się zawsze, gdy polit-poprawność staje się punktem odniesienie do tego co się robi, a co zawsze prowadzi do degrengolady. Teraz jest to odpowiednik dawnych jarmarków, po których obwożono w roli atrakcji a to babę z brodą, a to karła, a to jakieś inne dziwadła. Przy okazji odbywał się handel, kwitło złodziejstwo, ale też rozsiewano odpowiednią propagandę. Tak jak i dziś, z tą różnicą, że zmieniły się uwarunkowania techniczne.

W zeszłym roku konkurs wygrała niejaka/i/ Conchita Wurst, co się wykłada z hiszpańska i niemiecka jako „muszelka kiełbasa”, ni to baba ni chłop, ot taka Anna Grodzka tylko w lepszym, bo bardziej profesjonalnym opakowaniu, no i z lepszym głosem. My, jak wiadomo, nie gęsi, ale papugi i też musimy iść w tym kierunku. Nas reprezentował tam zespół niby ludowy z taką pretensjonalną cycatką, która wykonywała ruchy tłoka w silniku spalinowym imitujące ubijanie masła, ale mogące się kojarzyć z ruchami erotycznymi, o co pewnie chodziło. Nasi jednak przegrali. Przegrał sex z babą z wąsem. Czy aluzja była zbyt trudna dla jurorów i publiczności (system głosowanie jest dość skomplikowany ale polega ponoć na tym, że połowa głosów pochodzi od ekspertów, a druga od publiczności i widzów), czy „inni szatani byli tam czynni”, dość, że stało się jak się stało i tylko zadawano sobie pytanie, co jeszcze można udziwnić aby przebić „muszelkę kiełbasę” z wąsem.

 

Ale wróćmy do Kuszyńskiej. Nie wiem jak inni, ale ja jej w ogóle nie kojarzyłem. Musiałem sięgnąć do Wiki aby dowiedzieć się, że była związana z grupą Varius Manx Roberta Jansona (to ten facet w bejsbolówce), dość ciekawym projektem, któremu do sukcesu zawsze czegoś brakowało. W 2006 r., z winy Jansona zdarzył się wypadek samochodowy pod Miliczem w wyniku którego tenże został skazany w zawiasach, a Kuszyńska została sparaliżowana od pasa w dół. Od tego czasu ani o Kuszyńskiej ani o zespole nic nie słyszałem. Aż do teraz.

 

Tegoroczna Eurowizja odbyła się we Wiedniu pod hasłem „Budowanie mostów”. Nie wiem, dla kogo te mosty, bo chyba nie dla pana starosty. Nie wiem też, co chce znaleźć ten stary satyr po drugiej stronie, pewnie spodziewa się złotego runa, ale się rozczarował. Epatowanie wcześniej seksem a teraz kalectwem, to droga donikąd. Nie dziwię się Braunowi, on potrzebuje jakiegoś sukcesu, ma budżet i może wydawać nie swoje pieniądze. On pewnie myśli, że jak wystawi na scenę dziewczynę na wózku, to oglądający tak się tym wzruszą, że zaraz wyślą sms-y na Polskę. Tak może być, ale nie musi. Ludzie zdrowi na inwalidów reagują różnie, ale zazwyczaj z pewną rezerwą, będącą mieszanką poczucia winy,litości, czy zwyczajnego zażenowania jakie występuje wtedy, gdy nie wiadomo jak się w danej sytuacji zachować. Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie mówił, że o ile w telewizji dużo i z emfazą mówi się o niepełnosprawnych, to żadna stacja na świecie nie transmitowała para-olimpiady. I coś w tym jest.

Dziwię się za to Kuszyńskiej, że dała się w to wciągnąć. Co więcej, z jej wypowiedzi wynikało, że spodziewa się zwycięstwa. Ale to iluzja. Eurowizja to nie konkurs talentów, to konkurs dziwactw. Finlandię miał ponoć reprezentować zespół muzyków z zespołem Downa, ale nie wiem jak było, bo oglądanie tego spektaklu sobie podarowałem. Być może opamiętali się, a może poszli tą samą ślepą uliczką co Braun.

 

Polakowi trudno przebić się przez konkurencję. Weźmy taki sport, a konkretnie piłkę, której szczytem osiągnięć w kategorii klubowej jest wygrana Ligi Mistrzów. Tyle, że począwszy od fazy grupowej, grają tam niemal ci sami, a równe szanse są iluzją, bo odsiew następuje w fazie eliminacyjnej, a do grupowej wchodzą już tylko wybrani. Na czym ono polega – nie wiemy, bo jest to przed nami ukryte, ale można przypuszczać, że wiąże się to z jakimiś grami interesów, przepływów kapitałowych, itp. Przekonała się o tym w zeszłym roku Legia i nie przekonuje mnie narracja, że wszystkiemu winna jest nieudolność władz tego klubu. Już prędzej uwierzyłbym, że było to ze strony Legii działanie celowe (przepływy finansów w naszych klubach również nie są jasne).

Sport jest jedną z form igrzysk serwowanych nam p-rzez System. Inną są widowiska muzyczne. W przypadku Eurowizji może być tak, że skończy się ona jako źródło finansowe, a stanie się niechcianym gorącym kartoflem przerzucanym z rąk do rąk aż trafi na zakompleksionego naiwniaka i wtedy trafi do nas.

 

Systemowi chodzi o odwrócenie uwagi od poukładanej i zaprogramowanej rzeczywistości, której przecież tego nie można pokazać, bo nie można pokazać co dzieje się za kulisami, jak potężne interesy są zawierane i na jak wielkie kwoty. Trzeba więc tworzyć iluzję spontanu i równych szans. O tym, że żadnego spontanu i szans nie ma można przekonać się niemal na każdym kroku, ale propaganda jest tak nachalna, że ludzie, nawet wobec gołych faktów, przyjmą każde, nawet najbardziej idiotyczne wyjaśnienie, byle nie dotykało ono prawdy.

Bo System wszystko to traktuje czysto instrumentalnie. Powtarzam jeszcze raz: chodzi o stworzenie iluzji równych szans, a to z kolei ma być marchewką uczestnictwa w wyścigu szczurów. Bo tak naprawdę żyjemy w systemie będącym melanżem niewolnictwa, pańszczyzny i kastowości. Dla Systemu korzyści są dwojakiego rodzaju: materialne i „duchowe”. Polega to na tym, że ścigający się podpisują swego rodzaju cyrograf, stopniowo tracąc wszystko co prawdziwe i wartościowe, łącznie ze swoim „ja”, samoświadomością, stając się już tylko „mówiącym narzędziem”.

 

 

 

KOMENTARZE

 • " moralnie my słowianie jesteśmy kręgosłupem całej ludzkości"
  // Konkurs piosenkarski Eurowizji jest sprzeczny z kulturą rosyjską – uważa patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl. Wystąpił przy tym przeciw ewentualnemu zwycięstwu w takiej rywalizacji rosyjskiej piosenkarki Poliny Gagariny. Pogląd taki wyraził on 21 maja w Uljanowsku podczas spotkania z uczestnikami ruchu "Inicjatywa Prawosławna", który zaczął organizować w całej Rosji festiwale śpiewacze.Jeśli Rosjanka wygra w konkursie, którego finał odbędzie się 23 maja w Wiedniu, to – zgodnie z regulaminem tej imprezy – przyszłoroczny finał rozegrany zostanie w Rosji. - Eurowizja przyjedzie do nas razem ze wszystkimi tymi brodatymi piosenkarkami, które narzucają to, co sprzeciwia się naszej kulturze – obawia się zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. //

  Rosjanka nie wygrała, zresztą nie wiedzieć czemu, ale jednak jest coś z prawdy w słowach i apelu Rosyjskiego patriarchy Cyryla.

  Znakomicie skomentował to jeden z internautów we wpisie pod tym tematem.Trudno sie z nim nie zgodzić.

  Cytuje:


  // I tu się zgadzam z z zwierzchnikiem kościoła prawosławnego chociaż w tym jednym temacie, to jest wstyd i upodlenie dla krajów o mocnym kręgosłupie moralnym brać udział w konkursach promujących dewiacje zboczenie i wszelkie zachowania które niszczą społeczeństwo. Gej nie jest zdrowym organizmem jest to wypaczenie, zdrowy organizm biologiczny mysli o prokreacji i przekazaniu zdrowych zachowań i genów potomnym. Nikt mi nie powie że gej to zdrowy organizm, bo jest to samolubna jednostka która korzysta z dewiacyjnej przyjemności, egocentryk w porównaniu z gejem jest dla mnie gościem choć też uważam że ma troszkę niepoukładane i jest szkodliwy dla społeczeństwa. Geje chcą powoli pomniki sobie stawiać krzyczą czemu nas potępiacie, a ja powiem tak bo przeczycie zdrowemu prawu ludzkiego społeczeństwa. Jak mam pleśn w domu tą ją usuwam bo szkodzi mojej rodzinie a pośrednio całemu społeczeństwu, nie stawiam jej granic gdzie może rosnąc poprostu ją usuwam bo jest szkodliwa, nikt mi nie powie że dewiata i zboczeniec ma pozytywny wpływ na ludzkośc ,tak zboczeniec bo to jest zboczenie i wykolejenie uznawane przez świat naukowy i profesorów, więc geje wytoczcie mi proces a ja przedstawię największe autorytety z dzieiedziny medycyny biologi i filozofii które potwierdzą że homoseksualizm jest zboczeniem czyli chorobą i jako taka podlega leczeniu i nie ma nic wspólnego z ruchem swobodą czy wolnością. A wracając do tematu to może słowiańskie narody powinny próbować właśnie pokazać prawdziwą moralnośc i przetrącić kręgosłup niemoralnej europy zachodniej, moralnie my słowianie jesteśmy kręgosłupem całej ludzkości mało tego w naukach humanistycznych czy ścisłych jesteśmy także kręgosłupem ludzkości, jesteśmy prastarą rasą wyprzedzającą anglosasów germanów i to im nie daje spokoju, więc może czas na to żeby dać całemu światu znak że my znamy co to moralność, że my damy światu znak że jako społeczność wywodząca się z najstarszych cywilizacji ziemi mamy wiedzę mamy siłę i mamy prawo i obowiązek prowadzić całą ludzkośc zgodnie z odwiecznymi prawami filozofi moralności i duchowości. //
 • @Marx 8888 08:59:00
  Autor ma rację pisząc, że tu nie chodzi o promowanie kultury tylko różnych dziwactw. Jeśli Polska ma kiedyś coś tam ugrać to powinniśmy wymyślić coś jeszcze bardziej dziwnego. Gadające (śpiewające) ciele o dwóch głowach np?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:21:55
  Wystarczy przypomnieć, że w ubiegłym roku konkurs Eurowizji wygrał Conchita Kiełbasa, czyli "baba" z brodą i bynajmniej nie między nogami :)

  Pozdrawiam.
 • Cały ten cyrk a nie konkurs
  nie ma też nic wspólnego z samą nazwą festiwalu - EUROWIZJA.
  Co z Europą mają wspólnego Kazachstan, Izrael,Azerbejdżan czy wreszcie najnowszy przykład Australia. Organizator poinformował że występują "gościnnie".
  To może na nastepne mistrzostwa Europy np. w piłce nożnej zaprośmy na "gościnny występ" piłkarzy Brazyli lub Argentyny.
  Żenada
 • Prawda jest znacznie bardziej smutna.
  Sam myślałem, że p. Kuszyńska ze względu na swoją "inność" ma duże szanse wygrać ten konkurs. Do tego dodać niezłą piosenkę i duży urok osobisty wokalistki i sukces murowany. Zapomniałem o jednym, najważniejszym!
  Każdy kraj "zbiera" swoje głosy w ramach jakiegoś audiotele...smsami czy jakoś tak.
  Dlatego prowadzący polską relację niemal zawsze "trafiał" kto otrzyma od danego kraju maxymalną ilość głosów. Decydowały sentymenty dla danej nacji. Serbia- Czarnogórze, Armenia -Rosji itd....
  W związku z tym należy ocenić, że nikt nas ( jako Polaków) w Europie nie lubi ani nie szanuje. W sumie ostatnimi czasy jako Państwo nie dajemy nawet swoim sąsiadom powodów do sympatii.
  Gdy pierwsze głosy na Polkę "padły" ze strony Irlandii czyli de facto Polonii wszystko stało się jasne.
 • @Jinks 09:34:45
  Baba z brodą to już banał... :)
 • no tak...
  jewreje potrafią wycisnąć nawet ofiary holokaustu, byleby zarobić dutki...

  http://trybeus.neon24.pl/post/106767,miss-holocaust-czyli-danse-macabre

  ...kiedyś się zadławią tą mamoną i nastanie radość na świecie...pozdrawiam

  dobry tekst...5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:21:55
  e tam ciele...Smok Wawelski bezrobotny...jakby go wystawili to byłby hit...Bazyliszek też zgarnąłby nagrodę...cudze chwalicie swego nie znacie...:))
 • @Zbójnicki pies 09:20:23
  cyt:
  // Konkurs piosenkarski Eurowizji jest sprzeczny z kulturą rosyjską – uważa patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl.//

  Ale Rosja bierze w nim udział. A taki np. Chaplin jest za eutanazją.

  Archpriest Vsevolod Chaplin said that maybe it is not necessary to maintain life with the help of medical equipment if a person was suffering for many years, showing no signs of meaningful life. In this case, Chaplin said, it is not clear whether there is a soul in the body or not.

  Rosja ratyfikowała {tfu}
  Europejską konwencję praw człowieka (EKPC)

  Orzeka w sprawach praw człowieka zapisanych w Konwencji i protokołach dodatkowych do niej, rozpatrując skargi obywateli 47 państw członkowskich Rady Europy, które ratyfikowały Konwencję

  Przykład Irlandii, katolickiego na wskroś kraju, który właśnie jako pierwszy w referendum poparł pedalstwo jest znamienny.

  In the 1970s, the Campaign for Homosexual Law Reform was led by David Norris [kochanek żyda Ezra Nawi ] who campaigned for then-current criminalizations of homosexuality (namely those in force from 1861 and 1885) to be dismantled. In 1980, the case was taken before the Supreme Court of Ireland; losing the case, Norris took the case to the European Court of Human Rights, which ruled in 1988 against the Irish government. The laws were finally reformed in 1993[1] by then-Minister for Justice Máire Geoghegan-Quinn, due to Labour Party pressure.

  Poparcie pedalstwa przez Rosjan to kwestia czasu...chyba, że coś tam się zmieni.
 • @Arjanek 12:24:17
  czyli czysta "polityka" 8-))))
 • A tu pospolitość skrzeczy...
  Wyrokowanie po pozorach i kompleksy wyrażające się w przypisywaniu sobie jakiejś wyimaginowanej wyższości moralnej. Rosjanie mają imponderabilia i z ich pozycji prowadzą krytykę a my, Polacy z pozycji zawiedzionej dumy, bo Polka nie wygrała! A spójrzcie na wynik gospodarzy Austrii - 0, Niemców -0 albo Francji (4) czy Wielkiej Brytanii (5). Czy te narody o dominującej pozycji w Europie i Świecie są nielubiane? Powinny być znienawidzone jeszcze bardziej niż my, bo osiagnęły gorsze wyniki w muzycznej, komercyjnej imprezie. Muzyka jest tu towarem a festiwal biznesem, takim jak każdy inny. Tak się zmienia świat i nie ma tu żadnej polityki ani teorii spiskowych. Wszak żyjemy w czasach postindustrialnych, przemysłu prawie nie widać a gospodarka musi iś do przodu. Gospodarki pcha dziś nie przemysł ciężki tylko turystyka, kultura, sport. A wy się tego czepiacie zamiast postępować tak samo. W końcu jest demokracja i ludzkie potrzeby decydują co, w jakim kierunku podąża. Popatrzcie na Irlandię. Jeszcze dwadzieścia lat temu homoseksualizm był penalizowany teraz ludzie w referendum zdecydowali o zalegalizowaniu jednopłciowych małżeństw. A więc panowie, Alleluja i do przodu!
 • @prawi co wiec 10:06:32/"niewidzialna ręka"
  .
  Trwa niszczenie naszego dobrego imienia. W polityce, sztuce, sporcie, w gospodarce, w stosunkach miedzynarodowych,...wszędzie podejmowane sa decyzje obliczone na porażkę. Zabija to ducha w narodzie i buduje nam zła sławę.
 • Głupota
  W jakiejś stacji wystąpił "ekspert" twierdzący, że na Kuszyńską nie oddano głosów "za karę", za to, że Polska nie przyjęła ustawy o małżeństwach sodomickich. Czy ta głupota ma jakieś dno? Boję się, że jakaś część społeczeństwa takie tłumaczenia połknie.
 • WEZWANIE DO OBRONY KONIECZNEJ W STANIE NAJWYŻSZEGO ZAGROŻENIA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ !
  WEZWANIE DO OBRONY KONIECZNEJ W STANIE NAJWYŻSZEGO ZAGROŻENIA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ !
  Łowicz, 14.04.2015r.

  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU
  http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze https://wojdabejda.wordpress.com/2015/04/02/polski-obywatelski-ruch-oporu-wzywa-do-realizacji-dekretu-o-wypowiedzeniu-posluszenstwa-okupacyjnym-organom-w-polsce/

  Drodzy Rodacy !

  Jako przedstawicielki Polskiego Obywatelskiego Ruchu Oporu, broniące Narodu Polskiego w Polsce i na forum międzynarodowym a jednocześnie każda z osobna jako Suweren, spełniamy moralny obowiązek wystąpienia z niniejszym apelem do rodowitych Polaków, boleśnie doświadczających w warunkach pozornego pokoju skutków agresji na Polskę, zawojowania jej terytorium i podstępnego ludobójstwa na Narodzie Polskim.

  W stanie najwyższego zagrożenia Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się z apelem o pilne rozpowszechnianie Dekretu przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego z 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce. W okolicznościach mnożenia się różnych złudnych i podstępnych inicjatyw fałszywych obrońców Narodu Polskiego wzywamy rodowitych Polaków do powszechnego zjednania się i zastosowania się do Proklamacji T.Cichockiego z 02.11.2014r. o przejęciu bezpośredniego sprawowania władzy zwierzchniej przez Suwerena-Naród Polski oraz Dekretu z 02.04.2015r. o wypowiedzeniu posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce.

  Tylko w interesie okupanta żydowskiego jest wyprowadzenie bezbronnego Narodu Polskiego na ulice i daremny rozlew polskiej krwi ! Potępiamy z całą mocą wszelkie próby wyprowadzania i wychodzenia w bezpośredni kontakt z okupantem, uzbrojonym we wszelkie techniki zniewalania i niszczenia Narodu Polskiego !

  Wzywamy do bojkotu wyborów w dniach 10 i 24 maja 2015r. Wzywamy do wypowiedzenia posłuszeństwa żydowskiemu okupantowi w Polsce z dniem 1 czerwca 2015r. oraz do działania w obronie koniecznej w zakonspirowanych oddziałach, według wskazań przywódcy Narodu Polskiego Tadeusza Cichockiego.

  W stanie najwyższego zagrożenia Naszej Ojczyzny szczególnie apelujemy do Matek -Polek o zmobilizowanie mężów, synów, córek do działania w zakonspirowanych Oddziałach Obrony Koniecznej Narodu Polskiego oraz Trybunałach Ludowych zgodnie ze wskazaniami Dekretu Tadeusza Cichockiego z 02.04.2015r. : “Wypowiedzenie posłuszeństwa wszystkim organom państwa. Dekret zwierzchnika władzy Rzeczypospolitej Polskiej”, http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowiedzenie_posluszenstwa_organom_panstwa.pdf

  Maria Bejda, Teresa Wojda
  Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
  Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
  POLSKI OBYWATELSKI RUCH OPORU

  https://wojdabejda.wordpress.com/2015/04/16/wezwanie-do-obrony-koniecznej-w-stanie-najwyzszego-zagrozenia-rzeczypospolitej-polskiej/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031