Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
139 postów 40 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Na skraju wojny i gospodarczego kolapsu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czasem ktoś zapyta, czy mogę czytelnikom przekazać jakieś dobre wiadomości? Odpowiadam: nie, jeśli nie mam kłamać, jak to robią „wasze” rządy i oficjalne media - pisze w tekście pod powyższym tytułem Paul Craig Roberts

Jeśli chcecie „dobrych informacji” musicie powrócić do Matrixu. Ceną za mniejszy stres i strach będzie nieświadome dążenie do finansowego kolapsu i jądrowego armagedonu. Jeśli jednak chcecie być wcześniej ostrzegani i przygotowani na to, co wam „wasze” rządy szykują i mieć chociażby małą szansę zmienić bieg wydarzeń, czytajcie i popierajcie tę stronę. To wasza strona. Ja to wszystko już wiem. Piszę dla was.

Neokonserwatyści, mała grupka wojennych podżegaczy ściśle związanych z kompleksem przemysłu wojskowego i Izraelem, dali nam Grenadę i aferę Contras w Nikaragui. Za Reagana byli ścigani, a następnie ułaskawieni przez Georga H. W. Busha.

Bezpiecznie zadekowani w trustach mózgów i chronieni za pieniądze Izraela i kompleksu zbrojeniowego, neokonserwatyści ponownie wynurzyli się za rządów Clintona obmyślając rozpad Jugosławii, wojny przeciw Serbii i ekspansji NATO do rosyjskich granic.

Za Busha opanowali rząd, rządzili Pentagonem, Radą Bezpieczeństwa Narodowego, urzędem wiceprezydenta i wieloma innymi. Doprowadzili do inwazji na Afganistan i Irak, destabilizacji Pakistanu i Jemenu, najazdu na Południową Osetię przez Gruzję, końca umowy o ABM, bezprawnego i niekonstytucyjnego szpiegowania amerykańskich obywateli, zaniku konstytucyjnej ochrony, tortury przez służby nieodpowiedzialne przed prawem, kongresem i sądem. Krótko mówiąc, neokonserwatyści położyli podwaliny pod dyktaturę i trzecią wojnę światową.

Reżim Obamy nikogo za przestępstwa za rządów Busha nie pociągnął do odpowiedzialności tworząc precedens postawienia władzy wykonawczej ponad prawem. Mało tego, rząd Obamy prześladował tych, którzy mówili prawdę o przestępstwach władzy.

Neokonserwatyści za Obamy utrzymali swoje wpływy. Neokonserwatystka Susan Rice została mianowana doradcą prezydenta ds. bezpieczeństwa. Inna, Samantha Power, została ambasadorką przy ONZ. Victoria Nuland została zastępcą ministra spraw zagranicznych. Urząd Nuland współpracuje z CIA a Waszyngton finansuje organizacje pozarządowe, które zorganizowały pucz na Ukrainie.

Neokonserwatyzm jest jedyną ideologią polityczną: „Ameryka über alles“. Wierzą, że historia wybrała Stany Zjednoczone aby rządziły światem, czyniąc je „wyjątkowymi” i „niezastąpionymi”. Sam Obama to ogłosił. Ideologia ta daje im ogromną pewność siebie i motywację, tak jak pogląd Karola Marxa, że historia wybrała lud pracujący jako klasę rządzącą dal siłę i motywację pierwszym komunistom.

Czyni też ich bezwzględnymi i nieostrożnymi.

Narzucając swoje ekspozytury propagują amerykańską populację i wasalskie wobec Waszyngtonu państwa. Sprzedajne media rozpowszechniają kłamstwa nic nie podejrzewającej społeczności: Rosja napadła i anektowała ukraińskie prowincje; Putin planuje wskrzesić sowieckie imperium; Rosja to państwo gangsterskie i niedemokratyczne; Polska i cała Europa potrzebna jest do rozmieszczenia wojsk USA/NATO przy rosyjskich granicach; Chiny, sojusznik Rosji, muszą być powstrzymane przez amerykańskie morskie i lotnicze bazy otaczające Chiny i kontrolujące chińskie szlaki morskie, itd., itp.

Neokonserwatyści i prezydent Obama dali jasno do zrozumienia, że USA nie uznają Rosji i Chin za państwa suwerenne, z polityką gospodarczą i zagraniczną niezależną od interesów Waszyngtonu. Rosja i Chiny mogą być zaakceptowane jedynie jako państwa wasalskie, tak jak Brytania, Unia Europejska, Japonia, Kanada i Australia.

Pomysły neokonserwatystów zmierzają ostatecznie do wojny. Całej ludzkości grozi garstka przestępców płci obojga, usadowionej na kluczowych pozycjach rządowych w Waszyngtonie

Antyrosyjska propaganda pracuje na najwyższych obrotach. Putin to „nowy Hitler”.

Daniel Zubow informuje o wspólnej konferencji trzech amerykańskich trust-mózgów. Rosja została tam obwiniona za nieskuteczność polityki zagranicznej Waszyngtonu. Przeczytajcie ten artykuł a zobaczycie, jak neokonserwatyści uzasadniają swoje działanie. Nawet Henry Kissingerowi wytknięto powiedzenie oczywistej prawdy, że Rosja ma na Ukrainie legalne interesy; w kraju, który długo był częścią Rosji i znajduje się w jej strefie wpływów.

Od czasu Clintona Waszyngton spiskował przeciwko rosyjskim interesom. W swojej przygotowywanej książce „Globalizacja wojny: Długa wojna Ameryki przeciwko ludzkości” profesor Michel Chossudovsky daje realistyczną ocenę tego, jak blisko znalazł się świat od zagłady w wyniku wojny jądrowej. Oto fragment z przedmowy:

Globalizacja wojny” to hegemonistyczny projekt. Wielkie wojskowe i tajne szpiegowskie operacje prowadzone są tak na Środkowym Wschodzie, w Europie Wschodniej, sub-saharyjskiej Afryce, środkowej Azji i na Dalekim Wschodzie. Amerykańska agenda wojskowa planuje operacje na polach bitew oraz tajne akcje zmierzające do destabilizacji suwerennych państw.

W jej ramach zachodni alianci (USA-NATO-Izrael) działają w Afganistanie, Pakistanie, Palestynie, Syrii, na Ukrainie i w Iraku, a koordynacja ma miejsce na najwyższym szczeblu wojskowej hierarchii. Atak na strefę Gazy z lipca-sierpnia 2014 izraelskiej armii, przeprowadzono w porozumieniu z USA i NATO. Akcję na Ukrainie i jej termin skoordynowano z atakiem na Gazę.

Akcje wojskowe skoordynowane są z z wojną ekonomiczną, polegającą nie tylko na nałożeniu sankcji gospodarczych na niezależne kraje, ale też na destabilizacji finansowych i walutowych rynków w celu podkopania narodowych gospodarek.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy wszczęli wojenne awantury zagrażające przyszłości ludzkości. W chwili pisania tego tekstu we wschodniej Europie rozmieszczone zostały jednostki USA i NATO. Amerykańska interwencja pod pretekstem mandatu humanitarnego trwa w sub-saharyjskiej Afryce. Amerykanie z sojusznikami okrążają Chiny w ramach „zakotwiczenia się w Azji”. Prowadzone są wojskowe manewry u granic Rosji, mogące doprowadzić do wybuchu.

Amerykańskie naloty rozpoczęte we wrześniu 2014, skierowane przeciwko Irakowi i Syrii, a pod pretekstem walki z Państwem Islamskim, są częścią scenariusza wojny eskalacyjnej, od północnej Afryki i wschodniego Morza Śródziemnego do środkowej i południowej Azji i postępuje dalej.

Kilkakrotnie wspominałem, że Amerykanie są lekkomyślni. Wynika to z ich nieświadomości. Cho można założyć, że cała populacja niebezpieczeństwo rozumie i wie, co należy zrobić, ale uległa kontroli policyjnego państwa, jakie zostało utworzone?

Nie sądzę, że od Amerykanów można czegokolwiek oczekiwać. Amerykanie nie są w stanie rozróżnić przywództwa prawdziwego od fałszywego, a rządząca grupa nie dopuści do pojawienia się prawdziwego przywódcy. Co więcej, nie ma żadnego zorganizowanego ruchu przeciwko neokonom.

Nadzieja nadchodzi spoza politycznego systemu. Ten domek z kart i zmanipulowane rynki utworzone przez politycznych macherów w interesie jednego procenta (społeczeństwa), upadną. David Stockman uważa to za prawdopodobne. Kolaps, który Stockman widzi jest tym samym, przed którym ostrzegałem. Ponadto ilość Czarnych Łabędzi, mogących kolaps uruchomić jest większa, niż ich Stockman identyfikuje. Niektóre organizacje finansowe obawiają się utraty płynności na rynku zobowiązań i derywatów. Barbara Novack, współprzewodnicząca Black Rock, twardo lobbuje za mechanizmem wypłacenia awaryjnych derywatów (finansowych instrumentów pochodnych – przyp. MM).

Artykuł Stockmana jest ważny. Czytajcie go dopóki go nie zrozumienie, a wtedy będziecie wiedzieć więcej niż większość:

Można zadać pytanie: jeżeli z powodu bogactw jednego procenta zagrożonego ekonomicznym krachem, zostanie wywołana wojna tylko po to, aby zostało ono zachowane, to czy za to zostanie oskarżona Rosja i Chiny? Odpowiadam, że ten rodzaj załamania jakiego się spodziewam ja, David Stockman i inni, wywoła socjalne, polityczne i ekonomiczne niepokoje, przez które zorganizowanie wielkiej wojny nie będzie możliwe.

Na razie polityczna impotencja Amerykanów i wasalstwo świata zachodniego nie ogranicza Waszyngtonu, podczas gdy gospodarczy kolaps przeniesie rewolucję i upadek obecnej władzy. I jakkolwiek to będzie dla ludzi trudne, to w przypadku kolapsu szanse na przeżycie są większe niż w przypadku wojny jądrowej.

 

Tekst oryginalny:On the Brink of War and Economic Collapse 12.12.2014 na paulcraigroberts.org.

KOMENTARZE

 • @
  Zgoda.
  Dlatego trzeba pracować nad nowym systemem, który może zastąpić obecny po wspomnianym krachu.
  Inaczej - wszystko może wrócić do normy tylko w znacznie gorszym wydaniu.
 • Trybunał Konstytucyjny robi za SUPER RZĄD żydowski w Polsce !!!!
  łowianie ! Super rząd to Trybunał Konstytucyjny w Polsce !!!
  !
  żydo-mafia wiedzą ze czasami żydo-politycy w Polsce się zapomną !
  więc na straży żydowskiego panowania nad Polakami Słowianami stoi
  ŻYDOWSKI TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY !!!
  !
  składający sie wyłącznie z żydów i chazarów !!! i ten SUPER RZĄD poprawia ustawy które zostały wskutek chwilowego załamania żydowskich polityków ustanowione nie po myśli żydowskim interesom !
  !
  tak było z ustawą 67 lat ! i tak było z ustawą zabraniającą bestialskiego mordowania zwierząt !!!! [ jak z innymi ustawami ]
  !
  Bracia Słowianie ! te wszystkie żydowskie wynalazki typu [ Helsinki i inne agendy żydowskie sa po to by skutecznie blokować wszelkie inicjatywy Słowian w Polsce !! [ tez w europie ]
  !
  WYZWOLENIE POLAKÓW PRZYJDZIE ZE WSCHODU !!!! żydzi to najwięksi wrogowie Słowian !!!! !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk ! Polska krajem Neutralnym
 • To nieprawda
  "Nie sądzę, że od Amerykanów można czegokolwiek oczekiwać. Amerykanie nie są w stanie rozróżnić przywództwa prawdziwego od fałszywego, a rządząca grupa nie dopuści do pojawienia się prawdziwego przywódcy. Co więcej, nie ma żadnego zorganizowanego ruchu przeciwko neokonom."

  Większość stanów USA złożyła wnioski w Międzynarodowym Trybunale w Hadze o odłączenie od korporacji USA, do czego poszczególne stany mają prawo zagwarantowane w Konstytucji, po to, aby utworzyć własne rządy i ewentualnie w przyszłoćci utworzyć nową Unię.
 • @Lotna 15:26:42
  Fakt, że Amerykanie zbroją się jak nigdy przedtem, też o czymć świadczy. Jeśli Roberts oczekuje wielkiego wodza, tak jak wielu Polaków, który poprowadzi kraj ku zwycięstwu, to nie zna nastrojów, bo Amerykanie dobrze rozumieję, że władza musi wyjść oddolnie, a nie zostać "wybrana" odgórnie, bo system, zarówno w USA, jak i w Polsce jest tak ustawiony, aby nie przebił się nikt spoza sitwy.
 • @Pope Nimrod 19:25:45
  Materialista!!!
 • @rerak 19:58:46
  Masz rację. Też miałam zwrócić uwagę na ten "kolaps". Co prawda istnieje takie słowo w języku polskim, ale zostało tu bardzo niefortunnie użyte, bo zazwyczaj jest to zapaść dotycząca ciał niebieskich, a nie ekonomii. Tak to jest z kiepskimi tłumaczeniami, kiedy to spolszcza się angielskie wyrazy mając nadzieję, że znaczą dokładnie to samo, co znaczą w języku angielskim.
  http://sjp.pwn.pl/szukaj/kolaps.html
 • @Autor wklejki
  Być może Jankesi za tym wszystkim stoją.
  Może i Iluminaci.
  A może...
  I tu kłania się klasyk- George Orwell i podobna w wydźwięku V Vendetta czyli cykl komiksowy przeniesiony na ekran.
  Popatrzmy na działalność służb Jej Królewskiej Mości, może nie tak spektakularną jak NSA czy CIA, Mossadu czy KGB.
  A teraz popatrzmy na rozgrywki wewnątrz światowych elit, zarówno politycznych jak i gospodarczych i poszukajmy agentów wpływu a także jawnych(u nas patrz pokraczny Vincek i tragifarsiany Radzio).
  Pojawia się wtedy jeszcze jedna opcja- dążenie do restytucji a nawet przekroczenia dawnej potęgi Imperium Brytyjskiego.
  Dla mnie osobiście- nienajgorsza możliwość.
  Z dwojga złego, lepiej być poddanym np. Karola czy tam innego Dżordża fefnastego niż cara.
 • @rerak 19:58:46
  Uspokoj sie.Ktos sie pofatygowal, przetlumaczyl artykul abys mogl go przeczytac nie lamiac sobie glowy ze slownikiem.Trzeba tej osobie byc wdziecznym, podziekowac, pochwalic, zachecic do dalszej pracy.Takie Wielkie Panstwo jak Ty chyba bezinteresownie nienawidza.
 • @rerak 00:25:59
  Uspokuj sie.Ten gosc przetlumaczyl Ci artykul a nie musial.Tlumaczenie bierze czasu i wysilku.Ja sam nie potrzebuje sobie artykulow z angielskiego tlumaczyc bo uczylem sie tego jezyka od 5 klasy szkoly podstawowej a pozniej wyjechalem do USA gdzie przezylem 36 lat z czego przepracowalem wiekszosc czasu jako inzynier.W technicznych wyrazeniach napewno daje sobie rade ale w literackich nie.Ten gosc przetlumaczyl artykul Dr.Craig Roberts prawie ze doskonale.Mozna by sie czepiac tego czy tamtego ale calosc mysli oddal prawidlowo.Po co sie tak rzucasz?Sam lepiej z angielskiego tlumaczysz?Jesli tak to tlumacz dla NEONA24 artykuly Dr.Roberts lub Alex Jones.Pozdro z Rockford, Illinois.
 • @staszek kieliszek 08:54:09
  Znam ten artykuł i muszę Ci przyznać rację - przekaz jest bezbłędny.
  Najłatwiej krytykować...
 • @Pope Nimrod 00:31:06
  Bez sensu; im więcej słów - tym mniej prawdy. A tu miałbym 4 godziny ślęczeć i to po angielsku, jakby nie było języków o dużo bardziej precyzyjnym sposobie wyrażania swych poglądów.

  Doktrynę KRK znam bardzo dobrze. Porównuję z realiami. I "mane, tekel, fares".

  Napisałem właśnie książkę. Jeszcze nie wydana. Dam komuś do recenzji, aby zamieścił na portalu.
  Może będę zamieszczał fragmenty. NP. Słowiańskie korzenie chrześcijaństwa".

  Jak Pan będzie cierpliwy, to może się Pan tu dożo nauczyć. Może nawet zrozumie....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031