Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
139 postów 40 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

FSB o ISIS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

FSB: Państwo islamskie jest projektem tajnej grupy doradców Obamy

Szef FSB - Aleksander Bortnikow ujawni w wywiadzie dla radia Echo Moskwy informację, że za powstaniem ISIL i dalej Państwa Islamskiego stoi najwęższy krąg doradców ds. bezpieczeństwa Baracka Obamy, tzw. grupa „Magnum 12″, - dwunastu najważniejszych doradców, rządząca oficjalnie i nieoficjalnie (black ops) operacjami amerykańskich tajnych służb na świecie. Wyjaśnił też kulisy wydarzeń w Iraku i Syrii w ostatnich tygodniach.

Według Bartnikowa o istotnych operacjach decyduje Kolegium pełnomocników w sprawach bezpieczeństwa narodowego. To już nie są doradcy. Członkowie „Magnum 12” nie są wybierani ani nawet mianowani przez prezydenta, lecz są delegowani po połowie przez Pentagon i CIA. Ponadto jest jeden sekretarz, nie będący stałym członkiem, mający za zadanie łączność z sekretariatem prezydenta.

Nie jest to więc grupa do reprezentacji, lecz ściśle wykonawcza i to dosłownie. Decyduje o wszystkich nielegalnych i tajnych operacjach w obszarze zainteresowania „bezpieczeństwa narodowego”. Decyduje o zabójstwach i zamachach na niewygodnych polityków na świecie, o ich kompromitacji przez ujawnianie odpowiednich materiałów w mediach, koordynuje zamieszki w obcych krajach, organizuje przewroty polityczne ale przede wszystkim koordynuje działania specjalnie powołanych organizacji terrorystycznych, jak np. Al Kaida powołana w latach 80.tych przez CIA w Afganistanie do walki z sowietami. Wtedy nie była organizacją terrorystyczną lecz „ruchem ludowego oporu”, a to że taką się stała należy upatrywać w amerykańskim talencie do zmieniania swoich sojuszników na wrogów. Być może powodem było to, że Amerykanie obiecywali utworzenie w Afganistanie państwa islamskiego z prawem szariatu i jego uznanie przez społeczność międzynarodową.

Po wyjściu Sowietów, CIA obietnicy nie dotrzymała. Żaden polityk amerykański z izraelskiego lobby nawet nie śniłby o utworzeniu kolejnego, obok Iranu, islamskiego państwa. I nie zrobiono nic. W Afganistanie nastała bieda i klęska głodu. Zamiast pomocy humanitarnej Amerykanie zastosowali sankcje anty-opiumowe po tym, jak w wyniku przewrotu, władzę objęli Talibowie, wpisując Afganistan na listę państw popierających terroryzm. Oficjalnym powodem było unieumożliwienie przez Talibów demokratycznej transformacji. Tyle, że Al-Kaida gdy była popierana przez CIA za ideały demokracji nie walczyła.

Wg Bortnikowa Amerykanie raz jeszcze zrobili ten sam trick z „powstańcami”z Free Syrian Army przeciwko reżimowi Baszara Assada w Syrii obiecując państwo islamskie. FSB ma dowody, że decyzja nie wyszła z CIA ale z grupy Magnum 12, a więc z otoczenia Obamy choć bez jego wiedzy. FSB niepokoi fakt utraty przez Obemę kontroli nad swoimi ludźmi w Białym Domu, a także i to, że przynajmniej od końca 2013 r. część polityki zagranicznej toczy się bez wiedzy i zgody prezydenta, a często wbrew jego woli. Może to doprowadzić do wojny światowej.

„Dzięki polityce prezydenta Putina udało się powstrzymać USA w bezpośredniej interwencji wojskowej w Syrii, która prawdopodobnie doprowadziła do ustąpienia rządu Assada i zainstalowaniu w jego miejsce pro-amerykańskiej i pseudodemokratycznej władzy w Syrii/.../

Powstanie Państwa Islamskiego w części Iraku i Syrii jest efektem fałszywych i nigdy ni spełnionych obietnic, które złożyli Amerykanie w ostatnich 3 dekadach. Obietnic powstania islamskiego państwa w Afganistanie, czego nie spełnili, tak jak tego samego w Syrii. A zatem wojujący islamiści wzięli to, co im obiecywano. To, że Państwo Islamskie powstało w tym miejscu nie wynika z długofalowego planu, ale dlatego, że tu był najmniejszy opór/.../ Jeżeli pamiętacie, wcześniej państwo islamskie miało powstać u nas, w Czeczenii/.../” - powiedział Bortnikow.

„Państwo Islamskie dysponuje amerykańską techniką obronną przejętą od armii irackiej. Kilkakrotnie zwracaliśmy uwagę naszym amerykańskim partnerom, że ich sposób wychodzenia z krajów, w których walczyli, powoduje wielkie ryzyko. Wyjaśniam słuchaczom dokładnie: Amerykanie opuszczając jakieś terytorium walki, pozostawiają tam większość swojej bojowej techniki. Nie robią tego z pobudek dobroczynnych, ale z powodu wysokich kosztów transportu do USA i braku korzyści jak na początku wojny. Oficjalna deklaracja to dar dla nowej demokratycznej władzy.

W Iraku pozostawili 400 czołgów Abrams i 2000 opancerzonych wozów bojowych, a z naszych informacji wynika, że Państwo Islamskie dysponuje co najmniej trzecią częścią tego sprzętu/.../”

Bortnikow powołuje się na informacje, wg których Biały Dom zakłada możliwość pozostawienia islamistom Iraku licząc, że da się użyć do destabilizacji Iranu. Poświęcenie Iraku byłoby katastrofą dla regionu i początkiem nowych wojen.

Dla nas bardziej interesująca jest odpowiedź na pytanie: jaki w tym interes mają USA a także Izrael, bez uwzględnienia interesów którego polityka zagraniczna na Bliskim Wschodzie nie istnieje.

 

Tekst ukazał się 22 września 2014 na AE News

KOMENTARZE

 • Szef FSB - Aleksander Bortnikow ujawni w wywiadzie dla radia Echo Moskwy
  ...że po stronie islamistów walczy ponad 1 000 obywateli Federacji Rosyjskiej.
 • ?
  "Decyduje o zabójstwach i zamachach na niewygodnych polityków na świecie, o ich kompromitacji przez ujawnianie odpowiednich materiałów w mediach,"

  Lepper??? Ja tylko pytam, bo to bardzo niejasna sprawa.
  Blida??? Ja tylko pytam, bo to bardzo niejasna sprawa.
  .
  .
  I tak możemy pytać, odpowiedzi i tak nie uzyskamy.
 • @Talbot 12:37:31
  Żadna rewelacja. Przecież mają islamski Kaukaz w który USA od lat inwestują w celu dużej rozpierduchy, i tam się hodują ci islamiści formalnie obywatele Rosji. Dobrze by było jakby rozpierducha dotarła do USA i jakby oni kozikami popodrzynali gardła tym misom co w nich tak bardzo sprytnie inwestują. USA to obecnie obraz skrajnej degeneracji umysłu, rozumu i przyzwoitości. Ten kiedyś bardzo chrześcijański kraj rzucił wyzwanie Bogu i Pismu. I dlatego niedługo zginie.
 • @vortex 12:59:27
  USA to obecnie obraz skrajnej degeneracji umysłu, rozumu i przyzwoitości. Ten kiedyś bardzo chrześcijański kraj rzucił wyzwanie Bogu i Pismu. I dlatego niedługo zginie.

  I tak się stanie.
  Wszystkie imperia upadną, także rosyjskie, takie są prawa kosmiczne.
  Starożytne cywilizacje zaczęły manipulować w kodzie DNA i szukać boskich cząsteczek...i zostały po nich tylko ruiny.
 • @Talbot 13:08:35
  Rosyjskie już upadło, i oni o tym dobrze wiedzą. Kiedyś Węgry budowały swoje imperium, i Austria też, i wiele innych (największe imperium w historii Świata mongolskie). Ale doszli do wniosku że to są głupoty. Bo po co komu imperium? Po co? Polaków też to dotyczy. A po co nam imperium właściwie?
 • @vortex 13:51:25
  Trenowałem kiedyś OBE - Out-of-Body Experience

  Teraz zupełnie inaczej patrzę na świat, który jest projekcją świadomości.
  Wszystko odbędzie się nagle - Panta rhei
 • @Amarant 14:05:47
  Czy w takim razie jesteśmy również blisko podzielenia losu starożytnych?

  Wszystko do tego zmierza, dlatego na świecie są robione porządki.
  Tylko NASA dalej kłamie...

  Pozostaną jednak Piramidy.
 • @Talbot 14:33:32
  Nie tylko NASA, ESA też. Dlaczego w końcu nie podadzą co ta sonda Rosetta przesyła. Bo dają tylko jakieś kiepskie zdjęcia, tylko to. Publika jest lekko zbulwersowana, poszło tyle kasy na ten program, a tu tajemnica jak za ZSRR. Albo gorzej, ZSRR nie robił takich tajemnic z badań kosmicznych.

  http://blogs.esa.int/rosetta/

  A może tam miliony ton złota wykryli. To dla tych idiotów korwinistów, co chcą pieniądz na złocie oprzeć.
 • @Amarant 14:05:47
  "Czy w takim razie jesteśmy również blisko podzielenia losu starożytnych?"

  To jest nieuniknione.
  Opinia ta jednoczesnie jest bardziej racjonalna niz mogloby sie wydawac.

  Przeladowany, skorumpowany, blokujacy sie system,najlatwiej jest zresetowac.

  Od poczatku tak budowana globalna cywilizacje zeby ustawic ja na pozycje autozaglady.
  Autozaglady asystowanej.
 • @Talbot 13:08:35
  W 'Johnie Carterze z Marsa' pokazuja pewne mechanizmy.

  Za odpowiedzialnych 'budowania i niszczenia cywilizacji' z czego 'pobieraja energie' odpowiedzialnymi zostali 'kaplani' 'bogini'...

  Chodzi czywiscie o isztar.

  W fimie 'jc' ( inicjaly jezusa, tak jak john connor z terminatora ) - zbawca marsa , za pomoaca tunelu czasprzestrzennego przesyla projekcje swojego ciala, ktora na marsie jest jego kopia.

  W fabule filmu wpleciono konflikt pomiedzy dwoma imperiami ( wypisz wymaluj sytuacja z ziemi ) na czele ktorego, stanal marionetkowy 'subthan' czytaj szatan - przeciwnik, sterowany przez 'tajemniczych kaplanow' ktorzy pelnia swoja role, dzieki 'przewadze technologicznej' , bedac cichymi manipulatorami kontrolujacymi powstawanie, przebieg i koniec imperiow.

  Ksiezniczka deja w filmie przedstawiona jest jako inspirujacy naukowiec ktory odkrywa 'zrodlo czystej energi' uzywanej miejdzyinnymi do transportu miedzygwiezdnego...co wynika z filmu, a czego nie powiedziano wprost, to to ze ta energia jest pochodna wlasnosci fizycznych planet i gwiazd, czyli elektromagnetyzm oraz grwaitacji plus promieniowanie kosmiczne.


  Wiedza co pokazuja.
 • @eonmark 16:21:28
  Nieprawdą jest także to, że na Słońcu zachodzą reakcje termojądrowe - Słońce jest hologramem.

  Plazma zimna powstaje przy odpowiednio niskich temperaturach i gęstościach, w warunkach ziemskich (na przykład podczas wyładowań atmosferycznych) i w zbudowanych przez człowieka urządzeniach (na przykład plazmotronach).

  Wciskają nam takie kity "naukowcy", że aż mdli.
 • @Talbot 17:10:58
  "Nieprawdą jest także to, że na Słońcu zachodzą reakcje termojądrowe - Słońce jest hologramem."


  A ziemia?
  Co z ziemia?

  Ona tez jest hologramem?

  Hologram zakrzywia czasoprzestrzen?

  Gdzie znalazles ta informacje o holograficznym sloncu?

  Byl taki jeden w 19 wieku , nasz rodak, ktory twierdzil ze slonce istnieje tylko w naszych umyslach...

  Tu pojawil sie jakis czas temu pewien miglanc dla ktorego ziemia jest wklesla, a to co na niebie jest wyswietlane na wysokosci paredziesieciu lub paruset kilometrow...

  Otwrtosc na wszelkie idee to pozyteczna rzecz niezbedna rozwojowi, ale w tym wszystkim potrzebny jest jakis stopien racjonalnosci, zeby jak najlepiej ocenic co jest faktem, co nim nie jest a co jest prawdopodobne.
 • @eonmark 20:59:21
  Wszechświat który widzimy, jest projekcją naszej świadomości - taki Matrix.
  Dopiero po śmierci fizycznej otworzą się inne światy.
  Nasza rzeczywistość jest tylko myślokształtem zaprogramowanym przez Świadomość do życia w świecie materialnym
 • @Talbot 18:35:59
  http://youtu.be/0XhgQdBwWMw
 • @Talbot 18:35:59
  Nawet biorac pod uwage ze wszechswiat jest projekcja nszej swiadomosci, to nie mozna uciec od pewnych nonsensow.

  Mowisz ze slonce jest hlogramem, bo caly wszechswiat jest projekcja - hologramem...

  A jak widzisz wybuchajacy wulkan, chmure piroklastyczna, lawe...to zastanawiasz sie czy to jest hologram?

  Bo jezeli przyjmiesz, w mysl tej samej logiki, zgodnie z tym co mowisz, ze wszystko jest hologramem, tak jak slonce, to i ten wulkan nim jest.

  To jednak nie zmienia faktu ze te 'hologramy' oddzialywuja zupelnie fizycznie, wplywajac na otoczenie.

  Rozpedzony samochod tez moze byc hologramem, ale jak walnie w slup, to cos ulegnie zniszczeniu.

  Chodzi mi o to , ze slowo hologram nie do konca prawidlowo oddaje nature rzeczy i zjawisk.

  Hologram kojarzy sie bowiem z holograficznym obrazem, ktorego wlasciwosci fizyczne nijak sie maja do 'fizycznych odpowiednikow'...


  Okreslenie 'holograficzne slonce' moze zatem sprawiac ze czytajacy pomysli ze slonce tak naprawde jest mirazem...a wiemy ze nie moze tak byc z 'punktu widzenia innego hologramu' gdzy wiemy ze posiada odpowiednie wlasciwosci fizyczne.

  Mysle Talbot ze to slonce to jednak nie jest pozbawione termonuklearnych reakcji.
  Nawet jezeli sa tylko holograficzne tak jak caly wszechswiat.
 • @eonmark 21:42:38
  Mysle Talbot ze to slonce to jednak nie jest pozbawione termonuklearnych reakcji.

  A ja myślę, że nasz świat jest elektryczny i nie ma tam żadnych reakcji termojądrowych.
  Kiedyś ktoś tu pisał, że Słońce ma bardzo niską temperaturę i było to udowodnione przez naukowca, który zbadał spektrum światła słonecznego.
  Słońce które my widzimy, jest hologramem stworzonym, aby zamaskować Portal czasoprzestrzenny.
  Na zdjęciach NASA przesyłanych z satelit widać, że wokół Słońca jest mnóstwo pojazdów "UFO".
  , które przelatują przez jego koronę.
  I nie spalą się?
 • nazwiska
  kto personalnie tworzy grupę "MAGNUM 12"?
 • @Talbot 13:08:35
  Cywilizacje starożytne zaczęły manipulować przy kodzie DNA, powiadasz?

  A czym zaczęły manipulować przy tym kodzie, skoro mikroskop elektronowy to na pewno nie starożytność, że o innych akcesoriach nie wspomnę.
 • @Talbot 14:33:32
  tak, Piramidy.

  Nonsensu.
 • @lazarus 21:01:15
  Jeszcze mało wiesz...

  http://youtu.be/P6Vu_zCMxFo
 • @Talbot 22:01:14
  Cywilizacja Anunaki już wówczas była potężna i miała zaawansowaną technologię. Uchodzili za potęgą nie tylko na Ziemi ale i we Wszechświecie. Za najstarsze państwo świata, doskonale zorganizowane uchodzi Sumer. W Starym Testamencie znajdujemy wersety o przybyszach z nieba zwanych "Anakim". Sumerianie jak niosą stare wieści pochodzili z planety czy stacji Nibiru. W Babilonie i Sumerze była grupa wysokiej arystokracji, jak na tamte czasy wysoko rozwiniętej rasy, którzy dominowali na Ziemi i w kosmosie. Jak sami twierdzili ich domem była gwiazda (słońce) ZAOS. Anunnaki nie cieszyli się dobrą sławą. Uchodzili za zazdrosnych i dominujących, od nich wywodzą się nazwy szatan, diabeł. Legendy mówią, że byli żądni krwi, lubili jak ludzie czynili dla nich z siebie krwawe ofiary. Nazwą szatan określano nie wszystkich Anunnaki tylko grupę specjalizujących się w kontroli nad umysłem, finansami, im zawdzięczamy rozwój pieniądza, ekonomię, technologię. Byli doskonałymi inżynierami genetycznymi. Była to grupa Anunnaków wywodząca się z Super reptilian, zwanych też inaczej Dukaz. Ale nad tą grupą panowali jeszcze tzw. Black Master i to oni byli tą najwyższą grupą - elitą Anunnaków, zwani Elita-Anunnaki. Anunnaki Dukaz-Elita znani ze swojej manipulacji genetycznej tworzyli coraz to nowsze formy życia. Ogłosili się też bogami, stworzyli wokół siebie dużo fałszywych religii, używali sfałszowanej duchowości człowieka aby łatwiej nim mogli manipulować. Tworzyli odmienne odłamy, zakłócali naturalny porządek życia. Mówi się, że do dziś żyją razem z ludźmi na Ziemi, zajmują wysokie stanowiska polityczne i militarne. Dzięki nim dochodzimy do wysokich osiągnięć genetycznych - klonowania człowieka. Dominują również w polityce światowej, w finansach, w nauce i w medycynie. W ich rękach są służby militarne.

  http://youtu.be/KzmNVf0lwvg
 • @Talbot 09:44:56
  Talbot,

  Teoria elektrycznego wszechswiata nie jest pozbawiona wielu bledow.

  Powiedz mi Talbot, skoro slonce jest tylko hologramem ktory sluzy ukrywaniu gwiezdnych wrot to co zakloca nasze ziemskie pole elektromagnetyczne?

  I co sprawia ze podczas godzin slonecznych rosnie temperatura i opada wraz z brakiem slonca?

  Czytalem sporo n temat teorii elektrycznego universum i te ktore jej zaprzdczaja.
  Powtorze raz jeszcze ta teoria ma zbyt sporo dziur i blednych zalozen.

  A gwiazdy nie musza byc zadnymi hologramMi i orzyjmowac role maskownicy dla ukrytych gwiezdnych wrot.
  Gwiezdne wrota to tylko nazwa na pewien mechanizm ktory pozwala uzyskac kumulacje sil niezbednych do otwierania tuneli czasporzestrzennych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031