Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 37 komentarzy

Bliżej prawdy

Marek Mróz - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Waszyngton swą arogancją zniszczy własne imperium

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na portalu Strategic Culture Foundation amerykański publicysta Paul Craig Roberts zamieścił tekst Waszyngton’s Arrogance Will Destroy Its Empire, który ukazał się 9 lipca 2014

 

Waszyngton zieje piekielnym fetorem

 

Spośród wszystkich rządów jedynie Waszyngton żąda, aby suwerenne państwa respektowały prawa Waszyngtonu, nawet wtedy, gdy stoją w sprzeczności z prawami tych państw.

 

Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Np. Zmuszenie Szwajcarii do pogwałcenia historycznych praw o tajemnicy bankowej. Waszyngton karze obywateli innych państw tak jakby byli ichnimi i to bez procesu. Narusza suwerenność innych państw i morduje ich obywateli za pomocą bezzałogowych samolotów, bomb i jednostek specjalnych. Porywa obywateli obcych państw aby ich sądzić w USA według amerykańskiego prawa lub wysyła ich do jeszcze innych państw aby tam byli torturowani w tajnych więzieniach. Waszyngton mówi bankom innych krajów z kim mogą robić interesy, a gdy okażą się nieposłuszni, są szantażowane, aż się nie podporządkują lub ukarze tak, że zagrozi ich istnieniu. W ubiegłym tygodniu zmusił Waszyngton francuski bank do zapłacenia 9 mld $ kary, w przeciwnym razie jego operacje byłyby zablokowane w Ameryce, a to dlatego, że bank ów finansował handel z krajami, których Waszyngton nie akceptuje.

 

Waszyngton daje ultimata krajom, aby zachowywały się jako pieski lub „zostaną zbombardowane tak, że powrócą do epoki kamiennej”.

 

Waszyngton narusza immunitet dyplomatyczny i siłą zmusza lądować samolotom prezydentów suwerennych państw, aby były nielegalnie przeszukiwane.

 

Waszyngton nakazał swym brytyjskim wasalom pogwałcić międzynarodowe prawo i konwencje dotyczące azylu politycznego i odmówić wyjazdu Juliana Assange do Ekwadoru

 

Waszyngton nakazał Rosji naruszyć własne prawo i wydać Edwarda Snowdena.

Rosja jest na tyle silna, aby odmówić poleceniu Waszyngtonu

 

A co jeszcze Waszyngton zdziałał?

 

Owo miasto na wzgórzu, światło świata, „niezbędna wyjątkowa władza” porwała Romana Selezniowa, syna rosyjskiego deputowanego, w obcym kraju - Republice Malediwy na wyspach oceanu Indyjskiego. Selezniowa zwinięto, kiedy wsiadał do samolotu lecącego do Moskwy i przewieziony prywatnym samolotem do USA, gdzie został zatrzymany na podstawie fałszywych oskarżeń.

 

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oskarżyło Waszyngton o porwanie obywatela rosyjskiego interpretując to jako „kolejny nieprzyjacielski krok Waszyngtonu” wobec Rosji.

 

Niewątpliwie porwanie Selezniowa jest nielegalne tak samo jak wszystko co Waszyngton robił od czasów rządów Clintona. Ojciec porwanego, członek rosyjskiego organu prawodawczego jest przekonany, że celem porwania była wymiana jego syna na Edwarda Snowdena.

 

Oczywiście Selezniow został oskarżony bez jakichkolwiek dowodów o wyimaginowane przestępstwo gwarantujące 30 lat więzienia. Faszystowski szef ministerstwa bezpieczeństwa wewnętrznego ogłosił, że cała ta bezprawna akcja waszyngtońskiego Gestapo jest „ważnym zatrzymaniem”, które wysyła jasny sygnał, że „długa ręka sprawiedliwości – i tego ministerstwa – będzie odtąd ścigać i likwidować zorganizowane grupy przestępcze”.

 

Amerykańska tajna służba ogłosiła, że syn rosyjskiego parlamentarzysty jest „jednym z najaktywniejszych światowych szmuglerów kradzionych informacji finansowych”.

 

Toż to absolutna bzdura!

 

Cały świat teraz wie, że największym złodziejem informacji finansowych jest Narodowa Agencja Stasi. To Stasi kradła w interesie amerykańskich korporacji, dajączch szczodre polityczne datki, gospodarcze i finansowe informacje spółek brazylijskich, niemieckich, francuskich, chińskich, japońskich, a właściwie wszystkich. Waszyngtońskie Stasi ukradła nawet prywatne rozmowy telefoniczne niemieckiej kanclerz.

 

Świat był głupi zawierzając amerykańskim systemom informatycznym - urządzeń służących do szpiegowania. Ktokolwiek kupi komputer amerykańskiej firmy lub zda się na amerykańskie służby internetowe, może być pewnym, że Narodowa Agencja Stasi Waszyngtonu ma o nim komplet informacji.

 

Amerykańska Narodowa Agencja Stasi może szantażować całą światową populację.

 

Według neokonserwatystów można „bajerować” świat własną „wyjątkowością”, „niezbędnością” co daje wyjątkowe prawa i wyjątkową władzę.

 

Świat jest głupi pod wieloma innymi względami bezpodstawnie ufając Waszyngtonowi. Organizacje pozarządowe finansowana przez Waszyngton działają w wielu krajach jako piąta kolumna. Waszyngton może powoływać swoje NGO aby wychodziły na ulice obalać niewspółpracujące rządy, lub żeby tworzyły proamerykańską propagandę wymierzoną w rządy, jak to były w przypadku gdy te organizacje protestowały na rosyjskich ulicach, że Putin ukradł wybory.

Te NGO są dumne z tego, że mają krew na rękach lub wkrótce mieć będą. Pokazuje to, że są ważnymi agentami Imperium.

 

Z ujarzmionymi zachodnimi mediami i europejskimi rządami oraz Japonią, Australią, Kanadą, Nową Zelandią, Koreą Południową i Filipinami, może Waszyngton bezczelnie wykrzykiwać swoje kłamstwa i fałszywe oskarżenia. „Saddam Hussein ma broń masowego rażenia”. Nikt za to kłamstwo nie został ukarany. „Assad w Syrii użył broni chemicznej przeciwko własnemu narodowi”. I w tym wypadku też nikt za to kosztowne kłamstwo nie został ukarany. Podobnie jak: „Edward Snowden jest chińskim/rosyjskim/czyimś szpiegiem, zdrajcą , który nielegalnie ujawnił nielegalne akcje amerykańskiego rządu. Nikt za to nie został ukarany. „ Julian Assange to szpieg ponieważ miał czelność ujawnić w internecie dokumenty o przestępstwach Waszyngtonu.” I za to też nikt nie został ukarany.

 

Każdy Amerykanin przeciwstawiający się super-władzy Wall Street i Waszyngtonu został ogłoszony osobą non grata. Tacy są „rodzimymi terrorystami”, którzy w pojęciu Gestapa Ministerstwa Bezpieczeństwa są dobrze uzbrojonymi jednostkami wojskowymi, naruszającymi prawo Posse Comitatus (prawo federalne z 1879 r. ograniczające uprawnienie rządu do użycia wojska wewnątrz kraju – przyp. MM) . Ministerstwo bezpieczeństwa wewnętrznego jest nielegalną i antykonstytucyjną siłą, wymierzoną przeciw Amerykanom. Amerykańscy obywatele zmuszeniu są na nie płacić, gdy ich domy są konfiskowane, a przeciwko tym, którym nie są konfiskowane, prowadzone są najazdy tępych morderców z grupy SWAT.

 

Zieloni stoją na drodze kapitalistycznych zysków i kapitalistycznej władzy, a nie że się starają o dobro środowiska naturalnego. Zieloni są „rodzimymi ekstremistami”.

 

Protestujący przeciwko wojnie są śledzeni jako „agenci obcych sił”.

 

Ludzie zainteresowani losem zwierząt i znikaniem gatunków w wyniku zniszczenia habitatu chciwymi i na krótką metę korzystnymi interesami korporacji są oznakowane jako „rodzimi ekstremiści”

 

Sąd Najwyższy jest własnością prywatnych grup interesów, które kupiły nasz rząd. Amerykański Sąd Najwyższy jest wielkim wrogiem konstytucji.

 

Prawo jest nadużywane do posyłania do więzień milionów niewinnych, zwłaszcza młodych, Amerykanów, których występki są błahe, ale chodzi o to, by wesprzeć dochody, jakich potrzebuje sprywatyzowany system więziennictwa.

 

Trudno jest wyobrazić sobie kraj tak szpetny jak USA, gdzie rząd bynajmniej nie służy ludziom, ale małej grupce jednego procenta; ta władza nie jest zdolna zaoferować jakikolwiek rodzaj sprawiedliwości, władza, która gdyby powiedziała prawdę, sama by się zniszczyła.

 

Z Waszyngton zieje piekielny zaduch. I świat to zaczyna rozumieć.

 

 

 KOMENTARZE

 • usa zdycha
  pieknie napisane tylko kto to zrozumie?
  od dawna wszystko wiadome ale dla przecietniaka goniacego za mamona i bezmyslnie gapiacego sie w przekaziory trzeba poteznego kopa aby sie ruszyl
 • tekst szczególnie wart
  polecenia wszelkiej maści "amerykanofilom" dla których ten kraj jest oazą wolności i sprawiedliwości. Szczególnie polecał bym go niejakiej aspirynie z salonu 24- osobie zupełnie bezkrytycznie zachwyconej USA.
 • ------- mam myślącą rodzinę w NYC
  --opowiadali jak wyglądała / wolność / w USA w dniach / zamachu na WTC --USA NAJWIĘKSZY BANDYTA ŚWIATA !! a amerykanie generalnie jak nasze LEMINGI ----1 zwój i to wyprostowany -- o świecie nie wiedzą NIC
 • @Nathanel 21:27:12
  -każdy odpowiada za siebie -rodzina widocznie ma powody aby tam mieszkać -Polska gdyby nie była GRABIONA od tyś lat przez Watykan !! -też byłaby / Ameryką / - tam są byli czarni niewolnicy ! ŁATWO stać się bogatym ! GRABIĄC ,MORDUJĄC ,ZNIEWALAJĄC innych ludzi

  ------ ja nie wyjechałam
 • @Nathanel 02:17:29
  Tak tak, powoluja sie w tym blogu na jednego swira, nazywa sie Craig.

  A ze ma nierowno pod kopula, to latwo wykazac.
 • @Zmech 02:30:29
  To wykaż, rendżer.
 • Banderowiec -zboczeniec-morderca nosił zdjęcie swoich ofiar /matki i jej dziecka/ przy sobie w dokumentach.
  Identyczne zdjęcie znajdowało się w albumie u jego rodziny. O czym to świadczy ? O skurwysyństwie banderowców ! Wielkim błędem było ich przyjęcie po II wojnie światowej do narodów radzieckich i zakazanie mówienia ludziom o nich prawdy w ramach fałszywie rozumianej jedności narodów i przeciwdziałania nienawiści rasowej. Skutki tej polityki widzimy dzisiaj , w odradzającym się banderyzmie. W przyszłości już nigdy więcej nie wolno powtórzyć tego błędu. Co jest na rzeczy, iż syjonistyczna Ameryka wspiera banderowców ? Czy czasami nie są to wspólne korzenie ? Chyba tak ! Mam na myśli Chazarów i zamieszkiwały przez nich w przeszłości terytoria.


  https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10514684_1648366095389607_5296366934570345960_n.jpg
 • @Nathanel 02:17:29
  No i widzisz Nat, jakie zwidzenia go naszły, ma Green Berets w swoich uszach! Człowieku, w jego uszach! Zielone berety smarują mu masło orzechowe na podniebieniu! Kwiaty wychodzą mu z nosa! Kosmiczny facet, co za człowiek!

  http://www.juliaioffe.com/wp-content/uploads/pink1.jpg

  Skrajne pijusy i animatorzy patriotycznych portali są podatni na zwidy, zmazy w formie Rożowej Pantery.
 • @detektywmjarzynski 03:51:33
  ta fotka to jest 'electronic imaging' inaczej 'infographie' zrobione nieudolnie i wyjatkowo niechlujne,

  http://1-ps.googleusercontent.com/h/www.stopfake.org/img/xlogo.png.pagespeed.ic.Ky6PKSzVHx.png

  brak proporcji jest az nadto widoczny, specjalnie dodano 'strong texture' oraz 'bilateral filter' aby rozmyc kakafonie

  Сайт для проверки фактов Stopfake.org был запущен 2-го марта 2014. Инициаторами его создания стали выпускники и студенты Могилянской школы журналистики и программы для журналистов и редакторов Digital Future of Journalism.

  К проекту присоединилось много журналистов, маркетологов, программистов, переводчиков и всех, кому небезразлична судьба нашей страны и ее народа.

  Основной целью сообщества является проверка и опровержение искаженной информации и пропаганды о происходящем в Украине, которая распространяется в СМИ.

  Количество участников группы постоянно увеличивается, к нам присоединяются волонтеры, которые помогают проверять, редактировать, переводить и распространять информацию, как в социальных сетях так и в СМИ.

  Обращаем ваше внимание, что сообщество StopFake.org не принадлежит и не поддерживает какие-либо политические партии или общественные организации. Деятельность группы направленна на сохранение Украины как самостоятельного и независимого государства.

  Все желающие могут присоединяться к нашему сообществу и оказывать моральную и интеллектуальную поддержку.

  Если вы заметили неправдивую информацию — пожалуйста оповестите нас по e-mail fakestopteam@gmail.com.
 • @detektywmjarzynski 03:51:33
  Na tej stronie sa tanczce myszki, prosze isc i sie sprawdzic. PROSZE !!!

  http://www.xrun.eu/NEWS_29306.jpg
 • @
  Nie ma watpliwosci, ze bezrozumna wiara w spiski moze byc objawem pewnej szajby, dokladniej jest to dysonans poznawczy, a to prowadzi do urojen i dziwnego zachowania, czasem w skrajnej formie, swirusy oddzielaja sie od rzeczywistosci, w koncu sa socjopatami, moze niezbyt szkodliwymi, ale w kombinacji z agresywnymi oswiadczeniami moze to byc niepokojace. Czasem zabiera sie ich z domu, to nie jest aresztowanie tylko kilkudniowa ewaluacja w osrodku zdrowia.
 • @Zmech 06:46:46
  ---------i mówisz Waść,że spisków - nie ma --znaczy niema ! jak Waść rzeczesz


  http://www.rmf24.pl/news-kto-naprawde-zabil-ksiedza-popieluszke,nId,1050606

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031