Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 37 komentarzy

Bliżej prawdy

memron - Dziennikarz, publicysta, tłumacz. Szerokie spectrum zainteresowań o wspólnym mianowniku, którym jest prawda, dziś towar deficytowy. A przecież tylko prawda nas wyzwoli.

Bretton Woods II a George Soros

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowy porządek świata, czyli władza nad światem wymaga zniszczenia wszystkiego, co narodowe. Nowy Bretton Woods jest jednym z narzędzi klanu Rothschildów

 Bretton Woods II a George Soros

 

Walentin Katasonow

 

Określenie „Bretton Woods II“ staje się coraz popularniejsze, ale jego znaczenie każdy rozumie inaczej. U jednych wywołuje nostalgię za standardem złota, u innych radość z powrotu do koncepcji Johna Keynese utworzenia i wprowadzenia ponadnarodowej waluty - „bancor”, lub za użytkowaniem SDR specjalnych praw ciągnienia (jednostka rozliczeniowa MFW – przyp. M) emitowanych w małych ilościach MMF w latach 70.tych. Są i tacy, którzy wierzą, że Bretton Woods II będzie się zasadniczo różnic od brytyjsko-amerykańskiego projektu z 1944 r. i że świat miałby się składać z kilku regionalnych stref walutowych.

 

Grupa ekspertów wpadła na pomysł Bretton Woods II pod koniec XX w. Pomysł odkurzenia bretton-woodskiej komisji pod przywództwem Marca Uzana pojawił się w 1994 r. na konferencji z okazji 50 rocznicy powstania. Oficjalnie jako pierwszy z pomysłem Bretton Woods II wyszedł włoski senator Oskar Peterlini. W 2009 r., gdy kryzys finansowy osiągnął szczyt Peterlini, oficjalnie przedstawił w senacie włoskim „Projekt reorganizacji międzynarodowego systemu walutowego: nowy Bretton Woods“. Dokument uchwalono dużą większością głosów w izbie wyższej parlamentu. Chociaż dokument nie wspominał o powrocie do standardu złota wskazywał potrzebę kontroli wydawania pieniędzy i nawiązania do realnych aktywów i towarów zamiast do aktywów finansowych. Uwagę zwrócono na fakt, że świat potrzebuje systemu finansowego ze stałymi kursami walut i ograniczenia transgranicznego przepływu spekulacyjnego kapitału.

 

Na spotkaniu G20 w listopadzie 2008 r. i Londynie w kwietniu 2009 r., na których szukano sposobów jak wyjść z kryzysu finansowego, określenie „Bretton Woods II“ pojawiło się kilkakrotnie. Na tych oraz podobnych forach rozważano pomysły restrukturyzacji globalnego walutowego i finansowego systemu. Tak jak i o potrzebie zwołania nowej „bretton-woodskiej” konferencji ONZ w nadziei, że doprowadzi do wielu międzynawowych porozumień w kwestiach takich jak: 1/ globalna ekonomiczna Kart uchwalona na podstawie projektu niemieckiej kanclerz Angeli Merkel; 2/ globalna energetyczna Karta narzucone przez przywódców państw zrównoważonej energií; 3/ istotnych dodatków do Karty ONZ łącznie z założeniem o finansowym bezpieczeństwie. Ale gdy tylko groźba globalnego kryzysu finansowego przeminęła, polityczni przywódcy o projekcie „nowego Bretton Woods“ zapomnieli.

 

Pod koniec XX w. pojawiła się iluzja, że świat może się stać jednobiegunowy, zarządzany z Waszyngtonu, a pod przykrywką globalizacji zostałby zbudowany Pax Americana. Dziś jednak Waszyngton traci wpływy i jest coraz bardziej prawdopodobne, że do powtórki Bretton Woods nie dojdzie.

 

Nowy Bretton Woods Georga Sorosa

 

Można mówić o nowym Bretton Woods jako o wskrzeszeniu projektu forsowanego przez Johna Keynesa 70 lat temu, tyle że wtedy nie miał on wystarczającego poparcia. Najbardziej znanym propagatorem tego projektu jest finansowy spekulant George Soros. Już w listopadzie 2009 gdy globalny kryzys finansowy sięgnął szczytu, miliarder ten zapowiedział przygotowania do „nowej bretton-woodskiej” konferencji, a w kwietniu 2011 Soros stwierdził, że konferencja się odbyła. Szczegóły na jej temat są mało znane. Soros zapłacił 50 mln dolarów za zgromadzenie około 200 uczonych, przedsiębiorców i przywódców państw w New Hampshire pod egidą Instytutu Nowej Myśli Ekonomicznej (INET). W spotkaniu udział wzięli takie postacie jak były prezes Systemu Rezerw Federalnych (FED) Paul Volcker, były brytyjski premier Gordon Brown, były wiceprezes i doradca Banku Światowego oraz noblista Joseph Stiglitz, znany ekonomista i zarządca Instytutu Ziemi Jeffrey Sachs.

 

Sorosowa akcja była w takim stopniu tajna, jak spotkania grupy Bilderberg. Mimo to wiadomo, że doszło do niej pod hasłem keynesowskiej ekonomiki. Rozważano rolę Chin jako filaru światowej gospodarki, konieczność przystąpienia do ponadnarodowej waluty, utworzenia globalnego centrum emisyjnego (globalnego banku centralnego) i restrukturyzację światowego systemu finansowego.

 

George Soros jako tuba klanu Rothschildów

 

Powszechnie wiadomo, że George Soros jest protegowanym Rothschildów, ich głośną tubą. Poprzez publiczne deklaracje i akcje tego finansowego spekulanta, osławionego skandalami, można wyrobić sobie pojęcie o jego panciach. Rothschildowie to całkowici kosmopolici, nie identyfikujący się z żadnym narodem, w odróżnieniu od Rockefellerów/.../ W rozumieniu Sorosa globalna waluta byłaby kombinacją ponadnarodowego pieniądza i złota.

 

Soros ponownie ogłosił, że uważa Chiny za wzór dla nowego światowego porządku finansowego, który wyprze amerykański. O USA mówił jako o brzemieniu globalnej gospodarki z powodu upadającego dolara i podniósł konieczność nowej globalnej waluty w formie specjalnych praw ciągnienia MFW. Soros jest czasami uważany za obrońcę myśli Johna Keynesa, ale to błąd wynikający z faktu, że Soros także krytykuje rynek nie wierząc, że może być samoregulującym się mechanizmem. W rzeczywistości jest przeciwnikiem państwa a zwłaszcza państwowych regulacji. Jest zwolennikiem regulowania gospodarki za pomocą wielkich korporacji i banków. Takież regulacje trzeba uzupełnić regulacjami ponadnarodowych podmiotów. Instytucje UE, w których utworzeniu maczał palce, mogą być przykładem tychże. Sorosowi nie podoba się Europejski Bank Centralny, Komisja Europejska i inne integracyjne instytucje unijne, bo wykazują pewną gospodarczą efektywność poprawiając poziom ludzkiego życia; lubi je zaś za to, że przybliżają śmierć państw narodowych, czym oczyszcza przestrzeń dla monopolów i banków.

 

Soros nie ukrywa, że nie lubi Ameryki. Nie dlatego, że prowadzi niszczycielskie wojny na całym świecie, nie z powodu ogromnej socjalnej polaryzacji społeczeństwa, czy też dlatego, że w więzieniach jest ponad dwa miliony ludzi, gdy dalszych 4-5 milionów osądzonych Amerykanów oczekuje w domowych aresztach na miejsce w więzieniach, które są przepełnione, a nawet nie dlatego, że USA zorganizowały totalny system inwigilacji i podsłuchów wszystkich rozmów telefonicznych w Ameryce. Soros nie lubi Ameryki dlatego, że nadal zachowuje zbyt wiele atrybutów państwa. Oto powód, dla którego Soros był głównym sponsorem Obamy w kampanii prezydenckiej. To także wyjaśnia to, co początkowo wydawało się nielogiczną decyzją i postępowaniem obecnego lokatora Białego Domu, które tak bardzo niepokoją amerykańskich patriotów...

 

Mona powiedzieć tak: Soros jest zwolennikiem finansowego kapitalizmu. Takiego, o którym przed laty pisał austriacki socjalista Rudolf Hilferding, uważając go za bankokrację – dyktaturę banków. Taki model organizacji społeczeństwa przypomina obóz koncentracyjny.

 

Obok Sorosa mamy inną rothschildową postać – byłego szefa MFW Dominika Strauss-Kahna. Podobnie jak Soros nie lubi Ameryki i amerykańskiego dolara i robi wszystko aby rola tego zielonego papierku zmalała. Wiadomo o nim m. in., że na krótko przed rozpoczęciem akcji przeciwko Libii w 2011 r. Strauss-Kahn spotkał się spotkał się z libijskim przywódcą Muammarem Kaddafím popierając pomysł wprowadzenia nowej regionalnej waluty – złotego dinara. To, rzecz jasna, rozwścieczyło tych, którzy mają prasy drukarskie i mennice FED i było powodem rezygnacji Strauss-Kahna po tzw. skandalu, a co trochę później doprowadziło do agresji NATO przeciwko Libii.

 

Nowy światowy porządek finansowy „w szerokim kontekście kulturowym”

 

Rothschildowie nie lubią walut narodowych, uważając je za XX wieczny anachronizm; poza tym przeszkadza w utworzeniu rządu światowego. Aby szybciej zlikwidować waluty narodowe trzeba zniszczyć państwa narodowe, ale by się tak stało, trzeba podkopać podstawy kulturowe i moralne tych społeczeństw. Śledzenie Sorosa jest dowodem, że miliarder ten lansuje kulturę degeneracji. Popiera prawa „uciskanych mniejszości”, aborcję, eutanazję, ateizm, legalizację narkotyków, swobody seksualne, feminizm, małżeństw jednopłciowych, itd. Jest za globalizację we wszystkich jej przejawach od masowej imigracji do kontroli urodzeń. Lansuje te poglądy na całym świecie poprzez swój Instytut Społeczeństwa Otwartego, mającego filie w 60 krajach (całkowite koszty utrzymania Instytutu to 600 mln $ rocznie). Ale też wielu innych politycznych, finansowych i medialnych weteranów pomaga Sorosowi w jego propagandzie na czele z byłym prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Jacquem Attali. Godne uwagi podobieństwo filozofii Sorosa i Attali'ego jest zadziwiające. Obaj są kosmopolitami do szpiku kości, obaj wierzą w organizacyjną rolę banków, obaj fanatycznie atakują szczątki kultury i religii, obaj mówią o potrzebie globalnego banku centralnego, globalnej armii, itd., tak jakby mieli wspólnego pana i inwestora.

 

Nie wiem, czy rozmowy toczące się w hotelu Mount Washington w kwietniu 2011 wyszły poza ramy zwykłych globalnych for finansowych, ale niewątpliwie Soros zamierza zniszczyć podstawy tradycyjnych społeczeństw. W artykule opublikowanym pół roku przed konferencją nowy Bretton Woods Soros napisał: „Reorganizacja porządku światowego musi wyjść poza ramy systemu finansowego”. Miliarder ten wyjawia poglądy swojego szefa, dla którego pieniądze, kursy wymiany, papiery wartościowe, kredyty, derywaty, giełdy i inne atrybuty współczesnego systemu finansowego są co najwyżej środkami, nie zaś celem. Celem jest władza nad światem.

 

Tłumaczenie: MM

 

Bretton Woods II and George Soros ukazał się 22 czerwca 2014 na stronie Strategic Culture Foundation.

KOMENTARZE

 • @
  Od pewnego czasu "chodzi za mną" notka o mistycznej roli pieniądza któremu (żydzi, banksterzy?), zaczynają nadawać cechy boskie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:52:55
  "Zaczynają." ???

  Złoty cielec pojawił się w czasach Mojżesza, a to daje dobrych kilka tysięcy lat.
  Pozdrawiam
 • @Docent zza morza 12:10:58
  I tak, i nie.
  Chodzi mi o pieniądz w formie elektronicznej, który może spełniać podobną rolę, jak powietrze, czy woda.
  To bliskie ośrodkom zaspokajającym potrzeby w rzeczywistości bytów wirtualnych (matrix). Odłączenie od systemu powoduje śmierć (w tamtej rzeczywistości).

  Nadzieją jest (jak w filmie), że mogą być inne rzeczywistości.
 • @LordConqueror 12:32:20
  Wszystko zrobili Żydzi; za każdym Chińczykiem stał i stoi Żyd, który pokazuje jak pracować i co robić. A nad Żydami stoi Rotschild i nadzoruje.

  A lordziki małe to tylko tam piwo i pizzę roznoszą.
 • @LordConqueror 13:26:00
  Mnie ani na Chinolach, ani na Żydach nie zależy; mnie zależy na lordzikach, aby mi piwo i przekąski przynosili!!!!
  Hough
 • @LordConqueror 13:26:00
  No pewnie, że tylu Żydów nie ma, więc za większością Chińczyków stoją tekturowe atrapy Żyda. Ale efekt psychologiczny jest.
  pozdrawiam
 • @Autor
  "Sorosowi nie podoba się Europejski Bank Centralny, Komisja Europejska i inne integracyjne instytucje unijne, bo wykazują pewną gospodarczą efektywność poprawiając poziom ludzkiego życia"

  Pewnie to jakiś Grek, Hiszpan albo Portugalczyk napisał, bo te narody czują szczególną wdzięczność do Europejskiego Banku Centralnego za poprawę poziomu ich życia.
 • @LordConqueror 14:01:55
  Myślał lordzik o niedzieli, a w sobotę "cuś" mu urżnęli.
 • O co chodzi kijowskiej juncie dokonującej z premedytacja ludobójstwa na własnym narodzie na wschodzie Ukrainy ?
  Im tj. syjonistycznym marionetkom z Kijowa chodzi o wywiązanie się z umowy zawartej 24 stycznia 2014 r. z żydoamerykańskimi koncernami Chevron i Shell na wydobycie gazu łupkowego na olbrzymiej powierzchni 788600 ha wschodniej Ukrainy oddanej im do dyspozycji, gdzie ma być wywierconych do 140 tysięcy studni do szczelinowania. Zważywszy na to , iż Ukraina posiada 27 % czarnoziemów całej planety Ziemia należy stwierdzić, iż jest to największa zaplanowana katastrofa ekologiczna.

  Przy tym koncerny nie interesują ludzie, którzy tam dotąd zamieszkiwali, ani też infrastruktura społeczno-gospodarcza tj. fabryki, szkoły , szpitale itd. , czy też istniejące na tym terenie dziedzictwo kulturowe. Dla nich liczy się tyko ziemia , by mogli tam wejść ze swoim sprzętem.

  Głupi ukraiński naród uczestnicząc w tej grze po stronie kijowskiej junty sam sobie kopie grób.

  Na oczach całego świata pod legendą obrony "wolności i demokracji" rękami samych Goim sterowanymi przez syjonistów i ich marionetki niszczone są na wschodzie Ukrainy kolejne miasta, metodycznie kwartał po kwartale , dokonywane są na bezbronnej ludności akty terroryzmu i ludobójstwa. Przygotowywana jest ludzkości na Planecie Ziemia wielka katastrofa ekologiczna.


  Historia lubi się powtarzać. Przed II wojną światową dokładnie te same siły doprowadziły do jej wybuchu. Ludzkość świata milcząc teraz wobec tej kolejnej zbrodni daje dowód temu, iż niczego się dotąd nie nauczyła.


  http://3rm.info/48644-olga-chetverikovadonbass-grandioznaya-etnicheskaya-chistka-russkogo-i-russkoyazychnogo-naseleniya.html


  https://www.youtube.com/watch?v=avDVZDgN8IA
 • Co nas wkrótce czeka .
  Żydoamerykańskie koncerny Chevron i Shell wycofują się ze zniszczonej Ameryki . Teraz przeprowadzają się na Ukrainę /poprzez masowe ludobójstwo, co aktualnie na co dzień obserwujemy/ i do Polski /pewnie nas czekać będzie to samo/. Milczmy dalej !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=rF4_JFwq2fA
 • @
  bankokrację – dyktaturę banków
  Dobra i trafna nazwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031